» Poradna » O Živě.cz

Popis pro vytvoření nadpisů v Aegisub do videa v progr. Video Freemake Converter

Prosím Vás o podrobný popis pro vytvoření nadpisů (titulků) v Aegisub, které bych vložil do domácího videa, které upravuji v programu Video Freemake Converter, který umožňuje vložit titulky. Sám jsem se to naučil a najednou mi to přestalo jít. Asi dělám chybu a nemohu najít jakou. Děkuji za odpověď na uvedeného maila. Karel

Odpovědi na otázku

Ze stránek programu si stáhni manuál a tam si vše přečti! Sem ti to nikdo opisovat nebude.

Díky za radu, ale já nejsem počítačový znalec, jenom fanda do domácího videa, kde bych chtěl mít i nadpisy (titulky). Program jsem si stáhnul. Naučil se vytvořit i titulky i vložit do programu Video Freemake Converter. A chodilo mi to perfektně a pak najednou přestalo, titulky to nevloží, nevím proč, někde dělám chybu Hledal jsem všude, na stránkách programu jsem manual nenašel a na jiných stránkách vyloženě popis není. A kde jsem ho asi našel je anglicky a to je pro mě konečná Karel

a jak máme jako poznat, kde je problém?Máš titulky ve formátu srt nebo sub? Zobrazuje ti je Aegisub ve videu? Je tom souboru s titulky něco, když ho otevřeš třeba v programu PSPad?

Když vytvořím v Aegisub titulky, jsou s koncovkou ass. Video Freemake to vezme a nevytvoří a den předtím to šlo bez problémů. Ve videu mi je zobrazuje. Programu PSPad mi vůbec nic neříká a ani jsem to nikde neviděl. Pokud to mohu podrobněji popsat, tak vytvořím v Aegisub titulky, velikost, barvu atd. Ale pak mě tam matou nějaké vrstvy. Když dám 0, zobrazí se pouze ve videu titulek bílý na obrazovce dole uprostřed. Když zadám něco jiného než 0, ve videu se nezobrazí nic. A včera mi to chodilo. A díky za zájem mi pomoct. Já jsem jenom fanda do domácích videí a rád bych to dělal i s titulky.Pokud si ale v Aegisub do napsaných titulků kliknu na vložit video, tak tam titulky na vloženém videu mám jak chci. Ale jak to dostat ven nevím. Karel

Když vytvořím v Aegisub titulky, jsou s koncovkou ass. Video Freemake to vezme a nevytvoří a den předtím to šlo bez problémů. Ve videu mi je zobrazuje. Programu PSPad mi vůbec nic neříká a ani jsem to nikde neviděl. Pokud to mohu podrobněji popsat, tak vytvořím v Aegisub titulky, velikost, barvu atd. Ale pak mě tam matou nějaké vrstvy. Když dám 0, zobrazí se pouze ve videu titulek bílý na obrazovce dole uprostřed. Když zadám něco jiného než 0, ve videu se nezobrazí nic. A včera mi to chodilo. A díky za zájem mi pomoct. Já jsem jenom fanda do domácích videí a rád bych to dělal i s titulky. Pokud si ale v Aegisub do napsaných titulků kliknu na vložit video, tak tam titulky na vloženém videu mám jak chci. Ale jak to dostat ven nevím. Karel

Něco si o tom najdi a přečti (vkládání titulků do videa). Google snad používat umíš. Na angličtinu se nevymlouvej - použij google translator!Jenom dodám, že ve většině případů se titulky do videa vkládat nemusí. Stačí je dát do stejné složky s videem a pojmenovat je stejně.

Tak a je to lepší já naopak tyto "pokusy" z videa pomocí mkvmerge vyhazuji.

kdyzne pspad tak notepad++ skoro denne v nem pisu upravuju otviram umi syntaxe html php java css jascript.......

Odpověď jsem nepochopil.

Moc mě nešetříš, google a translator používám. Dodatku nerozumím, titulky musí být v srt nebo ass (nic jiného neznám). A vkládat do videa pomocí nějakého programu, u mě to je Video Freemake Converter

program PSPad je alternativa Poznámkového bloku Windows, ale nezmrší formátování u souborů např. těch titulků, zatímco Poznámkový blok to občas změní na to svoje a pak je to k neužitku. Program je v češtině a zdarma - viz www.pspad.com

Děkuji za pomoc, zkusím to a dám Ti vědět.

Díky za informaci, program jsem si už stáhl a teď se to začnu učit používat. Ještě jednou díky za tip, jsem rád za pomoc. Karel

Freemake ti bral titulky ve formátu *.ass? Já totiž obvykle radši používal osvědčený *.sub nebo *.srt. *.ass je už celkem pokročilý formát. Potřebuješ si až tak nutně hrát s barvou a podobnými kravinami? Proč ti nestačí sub/srt? Jinak jestli chceš nějak pokročile otitulkovat vlastní video, tak asi bude lepší použít přímo nějakou softwarovou střižnu a tam titulky nacpat rovnou do videa - mohl by stačit Shotcut, ten je zdarma.

Já bych sub nebo srt klidně používal. Kdybych věděl jak na to. Našel jsem si titulkování videa na internetu a tam se mi objevil Aegisub. Tak jsem si ho stáhl a používal a chodilo mi to. A druhý den už ne. Prosím poraď mi, kde program s srt nebo sub nějaký najít. Pokud máš konkrétní, napiš mi ho. Děkuji.

Aegisub umí se SRT/SUB normálně pracovat. Titulkoval jsem takhle několik videí. Možná to vyžadovalo export titulků (něco ve stylu Uložit jako / Export nebo tak) místo Uložit, kde to má jen *.ass. Ale jakmile jsou titulky v SUB/SRT, tak je Aegisub umí načíst a pracovat s nimi.

Programů pro práci s titulky je spousta.Rovněž formátů titulků je spousta. Nejběžnější a zároveň nejjednodušší je .srtVětšina programů umožňuje zvolit do jakého výstupního formátu se titulky uloží.Program který umí převádět titulky mezi sebou (až 50 druhů):http://www.stahuj.centrum.cz/multimedia/ostatni/subtit... Opakuji - titulky NEMUSÍ být vloženy do videa. Stačí soubor s titulky pojmenovat stejně jako soubor s videem (kromě koncovky samozř.) a dát je do stejné složky. Pak se při zahájení přehrávání videa automaticky načtou i titulky. Toto funguje u 99% přehrávačů.

ale problém bude třeba u televizí a stolních DVD, co třeba umí AVI, ale už ne MKV a neumí externí titulky. Krom uvedených případů je samozřejmě vhodnější přibalit samostatný *.srt soubor, pokud možno kódovaný v UTF-8.

Video freemake converter dovede převádět na Avi, tady problém nemám, všechno do Avi převádím.

To je pravda, vyzkoušel jsem to a funguje mi to. Jenže já potřebuji dostat titulky do videa, abych to mohl vypálit na DVD a bylo to i s titulkama. Kdybych věděl, jak v Aegisub (pokud to jde) změnit ass na sub nebo srt, udělal bych to. Jestli to jde, prosím mohl by si mi poradit jak na to, já nejsem znalec v počítači, jenom laik.

1. V programu Aegisub máš vytvořené (načtené) titulky .ass2. Zvolíš: File > Export Subtitles > Export > Uložit jako typ: > z roletky vybereš "SubRip (*.srt)" > napíšeš název souboru > UložitToto jsou naprosto základní věci stejné u všech aplikací!!

A tento soubor s titulky potom přidáš (spolu se souborem videa) do libovolného authoringového programu (nevím který používáš) na vytvoření DVD.Hotovo. Tečka.Nehledej složitosti kde nejsou!!

Já nevím co to je authoringový program. DVD vypaluji přes program na úpravu videa "Video Freemake convertor". Napiš mi to polopaticky, ať vím o čem píšeš a já to samozřejmě zkusím udělat. Já nehledám složitosti, já to jenom neumím, proto je to pro mě složité. Když mi to půjde, pozvu tě na kafe neboi na něco jiného, jenom když mi to bude chodit, budu rád. Bydlím u Železného Brodu, jsem v důchodu a tak bych si na Tebe za pomoc čas určitě našel.

Tak jsem to udělal, v Aegisub jsem vybral srt. Video Freemake Converter mi nabídne vložit titulky. To jsem udělal a skutečně se mi objevily v srt. A po konverzi videa (do Avi) to zase titulky do videa nedalo. Abych byl přesný. Já jsem si v Aegisub zvolil titulky např. červené, kurzíva a dát je doprostřed obrazovky. A to nejde. Jenom mám na videu bílé titulky uprostřed obrazovky na spodním okraji pokaždé stejné velikosti a o to já nestojím. Přitom v Aegisub, pokud vložím video a zkouším to, tak mám titulky na videu takové, jaké jsem chtěl - červené, uprostřed obrazovky, velké jak jsem chtěl atd. Už ani nevím na co se zeptat. Jestli by Tě něco napadlo, byl bych rád za odpověď. Já jsem si stáhnul podle rady ještě program Movie Maker, kde mi to jde bez problémů. Budu si s ním muset vystačit. Ale nerad, protože tam úprava titulků nemá tolik možností jako Aegisub, který toho umí, myslím si podle zkoušení, mnohem víc. Ale moc děkuji.

K té barvě:.ass je pokročilý formát titulků, který podporuje barvu a další věci. Ale ne všechny programy a přehrávače s ním umí pracovat..srt a další jednoduché formáty toto neumožňují. Naproti tomu jsou zase univerzálnější a skoro všechny programy s nimi umí pracovat. Samozřejmě, pokud přehrávač samotný podporuje změnu barvy, velikosti, fontu titulků, tak to funguje i se .srt.Pokud má být výsledkem tvého snažení DVD, použij program DVD Styler - nejlepší široko daleko a zdarma.ZNOVU A DŮRAZNĚ: Najdi si na netu nějaký článek na téma práce s titulky. Protože pokud neznáš ani ty nejzákladnější věci, jen se v tom plácáš a ztrácíš čas zbytečnými hokusy pokusy.Přidání titulků do kontejneru s videem (doufám, že nejsi prase a nedáváš je natvrdo do obrazu!!) NENÍ záležitost na několik dní...........

Všechny rady se tady týkají zpracování titulků (ass/srt). Ale jak čtu, co píše Karel, řekl bych, že opravdu myslí 'nadpisy'. Píše 'červené, uprostřed obrazovky, velké jak jsem chtěl' - takové titulky přece nikdo nemůže chtít. Proč by taky někdo vkládal titulky do domácího videa? Jedině snad pro neslyšící. Bohužel mu chybí naprosté základy, takže jeden o voze...

Ano, teď mě to taky došlo, on nepotřebuje titulky jako takové, ale potřebuje do domácího videa vkládat textové nápisy v různých velikostech, barvách atd. Například "Náš Pepíček slaví páté narozeniny" ap.Na to mu ale stačí onen Freemake, k tomu se nepoužívají programy na tvorbu titulků k cizojazyčným filmům........

To je ono, já potřebuju jenom toho Pepíčka, díky za pochopení a odpověď.

Ty jsi pochopil o co mi jde. Mám své nafilmované video a tam chci dát nadpis např. "Stříbrná svatba". A nic víc nepotřebuju. To jsem napsal i do textu mé prosby. Tohle umí pro mě bez problémů Movie Maker, kde to od včera už první den po stažení k mé spokojenosti dělám. Jenom vidím, že Aegisub dělá také titulky (nebo nadpisy) červeně a doprostřed obrazovky (když si vložím do Aegisub své video ze svatby) a umí toho víc, co bych rád využil. Ale nevím, jestli to jde, odpověď nemohu najít nebo dostat. Video Freemake Converter možnost přidat titulky nabízí, vezme srt i ass, ale neprovede to červeně a doprostřed obrazovky jak chci, ale jenom bíle dolů doprostřed obrazovky. Asi jsem to špatně napsal do dotazu, ale jde mi jenom o vložení prostého nadpisu třeba červeně a doprostřed obrazovky do mého videa o svatbě. A znalosti nemám, nikdy mě to nikdo neučil, jenom umím co jsem si vyzkoušel metodou pokus - omyl a něco přečetl na internetu. Taky už nebudu profík. Jenom si v důchodu pro svoje potěšení i pro potěšení jiných filmuji a rád bych přidal nadpis, kromě muziky a fotek, to umím.

Jo, pochopil. Napsal jsi to správně, ptal ses na 'Popis pro vytvoření nadpisů', bohužel jsi to pak upřesnil jako 'vytvoření nadpisů (titulků)', a všichni se chytli jen těch titulků. Teď už budou další rady určitě užitečnější. Aegisub, jak napovídá název, k tomuhle opravdu není určený.

Moc děkuji, odpověď že Aegisub na to není určený je to, co jsem potřeboval vědět Díky. Lidi, já si takto píšu poprvé a nevím, jestli moje odpovědi jsou vidět pro všechny nebo jenom pro toho, komu odpovídám. Pokud je to pro všechny, tak se kolikrát opakuji. A vidím, že jste pochopili o co mi jde a radíte. Za to Vám všem děkuji. Zkouším Movie Maker bez problémů, dostal jsem tip na Shotcut. Vyzkouším si ho také. Díky. Díky.

Jak už bylo řečeno, programy jako Aegisub slouží ke zcela jinému účelu a jsou tedy pro tvoje potřeby nepoužitelné! Pokud nepotřebuješ titulkovat cizojazyčné celovečerní filmy - zapomeň na ně!VEZMI NA VĚDOMÍ ROZDÍL MEZI TITULKY K FILMŮM A NÁPISY VKLÁDANÝMI DO VIDEA.Aegisub ani žádné jiné podobné programy NEPOUŽÍVEJ. Ke tvému účelu jsou naprosto nevhodné.http://www.freemake.com/blog/how-to-add-text-to-v... http://www.ampercent.com/insert-text-in-video-wind...

Díky, ve své otázce jsem asi málo zdůraznil NADPISY svých videí. Na odkazy se podívám. Ještě jednou díky.

Windows Movie Maker je sice hezký, ale tohle by se ti možná nejlépe dělalo v Pinnacle Studio - stačila by nejlevnější verze, jenže koukám, že změnili politiku a už nemají tu základní za cca 900 Kč... Pokud nevadí angličtina, tak Shotcut poslouží asi podobně a je zdarma:http://www.stahuj.centrum.cz/multimedia/zpracovani_vid... ty texty se tam vkládaj asi takhle:http://3.bp.blogspot.com/-ZyouuvgScA8/VAgBnzD22yI/... a jdou tam vkládat i obrázky - třeba jako podklad pro úvod s nadpisem videa.

Díky za informace, na ten Pinnacle Studio kouknu, rád bych věděl nejdříve, co to umí. Anglicky neumím, vítám české programy, angličtinu musím jedině přes překladač. Na odkazy kouknu. Díky.

Já se v tom fakt plácám. Něco jsem si přečetl, ale nenašel jsem to, co potřebuji. Alespoň v té podobě, abych tomu rozumněl. Díky za typ s DVD styler, zkusím to. Píšeš "Přidání titulků do kontejneru s videem". Já nerozumím co myslíš přidání titulků do KONTEJNERU s videem.

Jak píšu výše - ty nepotřebuješ titulky jako takové - co se dávají do cizojazyčných filmů. Ty potřebuješ do domácího videa vložit textové nápisy. K tomu ti bohatě stačí ten Freemake, na to se NEPOUŽÍVÁ program na tvorbu titulků k cizojazyčným filmům jeko je Aegisub přeci!Příklad: soubor: Moje_video.avikontejner je .aviobsahuje video (např. xvid) + audio (např. mp3) + titulky (např. .srt)Tyto části můžeš do kontejneru vkládat nebo z něj vyjímat.

zřejmě jsi chtěl něco takového ne?http://3.bp.blogspot.com/-ZyouuvgScA8/VAgBnzD22yI/...

jasně že to jde, vyhrabal jsem Aegisub na disku a je to v menu Soubor / Export subtitles - v následujícím okně v podoknu Filtry nezaškrtnu nic, dole nechám Kódování: Unicode UTF-8 a klepnu na Export. Tam pak vyberu SubRip (*.srt) a uložím to. Následně by pak mělo jít z nového prázdného okna (spustíš Aegisub znovu) načíst tvoje video a ty *.srt titulky místo těch *.ass a pracovat s nimi dál.

Všechno jsem udělal, mám titulky v Aegisub v srt. Otevřel jsem znovu Aegisub, dokážu do něj vložit svoje video, ale nerozumím (nevím jak) tomu tvému "a ty *.srt titulky místo těch *.ass a pracovat s nimi dál. Jak vložit titulky v Aegisub znovu do prázdného Aegisub, kam jsem vložil video ?

zkusím se zeptat jinak - ty chceš různě barevné titulky, ideálně různě umístěné v obrazu? Pokud ano a má být výsledkem video s titulky přímo v obrazu, tak možná bude lepší použít nějaký pokročilý titulkovač, kde si políčka s titulky vkládáš přímo do obrazu a přímo si tam i nastavíš vzhled a můžeš používat i různé typy písma, tučné, barvu atd. Jsou to programy, ve kterých se dělají i různé efekty, hýbající se titulky apod. Zdarma je například Shotcut.Aegisub a všechny tyhle ostatní titulkovače jsou k tomu, abys to videa mohl přidat třeba titulky v jiném jazyce, ale nejsou vhodné na nějaké sofistikované hraní s jejich vzhledem.

To je ono co chci a co jsem chtěl slyšet, mockrát děkuji. Od včera zkouším Movie Maker a jde mi to, mám nadpisy v obraze kde chci, jak veliké, různě barevné atd. Zkusím si i Shotsut a vyberu si podle své potřeby a schopností. Aegisub jsem našel na internetu jako první a myslel jsem si, že to půjde. Jako nadpisy do mého natočeného videa mi to nejde. Tak jsem se ptal, možná z mé neznalosti jsem se ptal i špatně. Ještě jednou děkuji.

Jestli to čte někdo, kdo je z blízkosti Železného Brodu nebo Turnova a okolí, přivítal bych Vaší pomoc a dlužen bych nezůstal.