» Poradna » Mobily

Poničené fotky

Dobrý den, potřebuji poradit ohledně fotek. Mám uložené na paměťové kartě všechny fotky, polovina z nich je poničená, je vždy půlka fotky a druha půlka je šedá, nebo různě barevné, nebo celé zakryté a je vidět jen čtvereček. Chci se zeptat zda to dělá telefon nebo paměťová karta? Vím že to nepůjde už opravit a ráda bych tomu do budoucna předešla...Moc děkuji za rady

Odpovědi na otázku

Takmer určite je poškodená pamäťová karta.

No, mě něco podobného dělala kamera v autě a bylo to tou kamerou, která to neuložila korektně . Karta v jiném zařízení fungovala korektně. Takže kartu samozřejmě nelze vyloučit, ale může to dělat i foťák. Chce to zkusit kartu v jiném zařízení a naopak.

- Od začátku? I současně? Tak je poničený snímačem CCD nebo CMOS foťáku.- Prohlíženo v čem? Na mobilu či následně na počítači?Mnoho neznámých.

Ano, málo info o aktivitách

Nedostatečné informace na kartu moc nesazim

Bude pravděpodobně poškozená paměťová karta. Nemusí být nutně poškozena karta jako taková, mohlo dojít k poškození souborového systému na kartě. Každopádně uchovávat fotky pouze na paměťové kartě je velké riziko a nejlepší cesta k tomu jak o fotky přijít.

To si nemyslím, že je na vině karta. Protože to by musela nějakým zvláštním způsobem poškodit část zápisu, a jelikož je velikost každé fotky jiná, tak pravděpodobnost, že poškození bude u všech podobné, je dost malá. Karta většinou buď funguje nebo nefunguje, mezistavy tam moc nebývají. Viděl bych to na foťák, buď polomrtvý čip, nebo to má za sebou elektronika zpracování obrazu. A jelikož je to telefon, a zpracování bude přes SOC, bude to čip.Jedině mne napadla u toho zpracování SW chyba - zálohovat a zkusit reset telefonu do továrního nastavení. A vůbec, kdybyste se zamyslela, tak fotky lze ukládat buď do paměti telefonu nebo na kartu (lze měnit v nastavení fotoaparátu). Tak přepněte úložiště z karty na telefon, udělejte fotku a za pět minut máte odpověď na otázku, zda karta nebo telefon. Tady to lze zrovna triviálně ověřit.

já osobně jsem toto zažil tak, že to byla chyba karty. Ale jak již bylo řečeno, zatím málo informací:(

Je to foceno foťákem na telefonu, a dělá se to postupně, ne hned po vyfocení, většinou jsou poničené fotky starší nebo co jsou foceny půl roku zpět, rok. Není to hned poničené po focení. Ale ničí se postupně všechny. Poté jsem fotky přetáhla všechny do počítače a poničené zůstanou. Před půl rokem jsem měnila SD kartu za větší. Dříve se mi to nestalo, pořád na stejném telefonu, ale také ho mám už rok a půl. Fotky zálohované mám, ale ráda bych tomu předešla. Omlouvám se, ale nejsem úplně technický typ

Tohle je jasně blbá karta. Takže zahodit a koupit nějakou solidní.

Vypadá to na nekompatibilní kartu (nevhodnou pro daný mobil). V jiném mobilu může fungovat dobře. Stává se to.Takže zkus jiný typ karty. Nicméně, pořád může být chyba i v mobilu, prostě zkus jinou kartu.

Přesně toto mi dělá již druhá 64GB micro SD Kingston. (a ne jen u fotek. Zkoušel jsem tam zkusmo nahrát 1MB txt plný nul, a po pár dnech byl z půlky nul rozsypaný čaj). Zařízením to není. Chová se to stejně v telefonu, kameře i tabletu, a navíc i když karta jen tak leží. 32GB Kingston ani 64GB Sandisk mi to nedělá. Ta předchozí karta navíc svoji cestu zakončila když po formátu z ní zbyla polovina. Na reklamaci bez problémů vráceny peníze asi 5min od odevzdání (v Alze).

Dobrý den, potřebuji poradit ohledně fotek. Mám uložené na paměťové kartě všechny fotky, polovina z nich je poničená, je vždy půlka fotky a druha půlka je šedá, nebo různě barevné, nebo celé zakryté a je vidět jen čtvereček. Chci se zeptat zda to dělá telefon nebo paměťová karta? Vím že to nepůjde už opravit a ráda bych tomu do budoucna předešla...Moc děkuji za rady