Pomozte s ohodnocením sestavy

Ahoj všem, chci si koupit pořádný ntb, tak musí sestava z domu, poraďte, kolik za to chtít, resp. kolik za to očekávat:
Deska ASUS P6T
CPU Intel Core i7 920 @2.66GHz
RAM 3x2GB Corsair DDR3 1333 XMS3 CM3X2G1600C9
GK ATI RADEON 5770 ASUS EAH 5770 1GB GDDR5
Pevné disky:
Systém Kingston SSDNow 128GB
Pole: 2x WDC WD5000AADS 500GB
Disk4: WDC WD1001FALS-00E8B (1000 GB)
Disk5: ST9500420ASG (500 GB)
Disk6: WDC WD5000AAKS-00V1A (500 GB)
DVD: LG HL-DT-ST DVD-RAM GH22LS30
Monitor 22"BenQ M2200HD (Digital)
Tiskárna Canon MP990

Myš+klávesnice bezdrát Logitech
Originální Win 7 64bit Pro

Odpovědi na otázku

20000,-

ASUS P6T je siroky pojem od 4000,- do 10000,- Kc. Neukvapuj se. Srovnatelny notebook bude stat zhruba 2x tolik, jako PC (vlastne ne, srovnatelny notebook neexistuje). A to nemluvim o zivotnosti a poruchovosti. O oprave notebooku po zaruce potom ani neuvazuj. Ceny jsou primo horentni. (MB 5000,-, displej 5-7000,- atd). Vymenis akorat RAM a HDD. Sikovny kutil mozna jeste opravi invertor, nebo vymeni klavesnici, ale to je tak asi vsechno. Ovsem pokud ti na nejake te tisicovce nezalezi, jdi do toho.

Teď je módní mít NB.

Ja vim a chtel jsem ho jen varovat. Lidi si to houfne porizuji a neuvedomuji si, ze jim to nikdo neopravi, jako ted klasicke PC. V PC vymenis jen vadnou komponentu za par korun (obrazne receno) a jede se dal. V notasu nevymenis skoro nic, protoze je temer vse integrovano na zakladni desce. Kazdy notas je original a s tim souvisi napr. i nemoznost zameny MB za jiny typ a vysoka cena dilu, takze nekdy se oprava vubec nevyplati, nebo ani neni mozna, protoze dil nesezenes. Nikomu neni divne, ze vyrobce notebooku nacpe do krabicky 4x40x30cm stejny vykon, jako ma stolni PC, vcetne menicu napeti? p.s. kolega se na mne obratil, jestli bych mu sehnal grafiku miniPCI do notasu. U nas temer nesehnatelne. Na ebay v cenach zacinajicich na 200Euro za vykopavku HD2400. Nekup to. Dale je nutne si rezervovat hodne volneho casu, protoze je vetsinou treba rozebrat notas do posledniho sroubku a pak (to je horsi) jej zase smontovat do puvodniho tvaru a posledniho sroubku. A to treba jen kvuli rozlomenemu napajecimu konektoru na MB.