Pomožte mi prosím vhodně načasovat DDR3 paměti na 1,5V. Děkuji

Zdravím. Jsem majitelem 4 modulů (4x4 gb) pameti Kingston Hyper Beast KHX16C9T3K2. Puvodne jsem nevedel o problem Intel I5 (4690) vs 1,65V pameti. Pul roku jsem to takto provozoval (na 1,65V, ale nastesti se nic nestalo) na CAS 9-9-9-27. Ted jsem presel na 1,5V (z preventivnich duvodu) a dostal jsem radu, ze mam prenastavit na 11-11-11 , ale to posledni cislo nevim (nechal jsem 27). PC jede, ale nevim jak to ma byt spravne. PC nicmene jelo (ale netesteval jsem hry) i pokusne s nastavenim 9-9-9-27 jen se snizenim napeti 1,5V (padal by system?). Co mi radite jako idealni nastaveni CAS LATENCY. PC je primarne na nove hry. Diky. Tady je jeste EN specifikace:DESCRIPTIONHyperX KHX16C9T3K2/8X is a kit of two 512M x 64-bit (4GB)DDR3-1600 CL9 SDRAM (Synchronous DRAM) 1Rx8 memorymodules, based on eight 512M x 8-bit DDR3 FBGA componentsper module. Each module kit supports Intel® XMP (ExtremeMemory Profiles). Total kit capacity is 8GB. Each module kithas been tested to run at DDR3-1600 at a low latency timing of9-9-9 at 1.65V. The SPDs are programmed to JEDEC standardlatency DDR3-1600 timing of 11-11-11 at 1.5V. Each 240-pinDIMM uses gold contact fingers and requires +1.5V. TheJEDEC standard electrical and mechanical specifications are as follows:XMP TIMING PARAMETERS• JEDEC: DDR3-1600 CL11-11-11 @1.5V• XMP Profile #1: D3-1600 CL9-9-9 @1.65V

Odpovědi na otázku

Pokud chceš maximální stabilitu, tak nech v Biosu vše na auto, on už si Bios z SPD čipu vezme co a jak nastavit.Jiné nastavení se používá jen v situaci, kdy chceš z paměti vyždímat více, nebo když v automatickém nastavení dochází k problémům.1,65 vs 1,5 V může být problém, ale spíše u hraničních frekvencí (to se projeví nestabilitou, tj. záseky PC ať už s BSOD, nebo bez nich).Samozřejmě je lepší mít 1,5V, pokud je tak systém navržen.

Vse na auto je prave 1.65v. Pokud snizim na 1.5v, tak uz musim rucne prenastavovat.

ysoké napětí je problém pro paměťový řadič a případný napěťový průraz nemá s frekvencí nic společného! Leda, že roste riziko.Vyčíst hodnoty z SPD a nastavit takovou pracovní frekvenci, kdy ty šizené jsou schopny pracovat na napětí definovaným v JEDEC.

1.5V a 1,65V zas tak velký rozdíl v DDR3 není (první co jsem měl byly dokonce na 1,9V OCZ, ty ovšem odmítali na 1,5V chodit stabilně).Mám zkušenosti, že v případě Intelu nastaví deska automaticky 1,5V bez ohledu na to jaké napětí vyžadují paměti.Pokud se nepletu, tak vyšší napětí se nastavuje pro vyšší stabilitu při vyšších frekvencích, a to jak u CPU tak u pamětí i grafického čipu.

intel deska (GB Z97-D3H, Intel Z97) mi automaticky nastavila na DDR3 1,65V. Musel jsem prenastavit 1,5V rucne. a z toho vypliva dotaz jaka ma byt potom CAS LANENCY.

Časování nemá s napětím nic společného.Pak jsi musel v biosu povolit XMP profil.Standartně se musejí nastavit na 1,5V a 1333MHz (popřípadě na 1600MHz, podle rychlosti FSB) při 11-11-11-(24-27).Prostě vypni v Biosu XMP režim a nech to na SPD

http://www.kingston.com/datasheets/KHX16C9T3K2_8X... Tady to máš jasně napsaný.Agresivná časování (low latency timing)XMP Profile #1: D3-1600 CL9-9-9 @1.65VStandartní JedecJEDEC: DDR3-1600 CL11-11-11 @1.5VZruš v Biosu XMP a nastav pouze 1600MHzhttp://www.modders-inc.com/gigabyte-z97-d3h-motherbo...

Presne tak. Dekuji. Zakladni nastaveni v Biosu mi delali v obchode, takze jsem XMP nemohl najit (neznal), ale uz jsem se zorientoval. Jen bych podotknul ze mi pripada, ze napeti ma s CAS neco spolecneho, kdyz po zmene napeti se RAM i automaticky přečasují.

Důvodem je ovšem vyšší stabilita.Někteří výrobci to proto do XMP profilů dávají.Zvláště v případě, že jde o moduly určené jak pro AMD, tak pro Intel CPU.Ale třeba Corsair v XMP profilech napětí nezvyšuje.

takze byste mi doporucil vyzkouset v zatezi nastaveni 9-9-9-27 na 1,5V ??? muze se neco stat krome "Modre smrti"?

Prosimtě, dole píšeš žes už to vyřešil, tak do toho nevrtej, nerozumíš tomu, vůbec nevíš o co při časování jde, manuály zásadně nečteš, do BIOSu se pořádně podíváš až na desátý pokus, tak na to nesahej než něco zničíš.

ok. dobre. dekuji. tak se to pokusime zjednodusit: pokud dam 1,5V na 9-9-9-27 tak by to mohlo jet a nezlobit?

Takze problem vyresen. Podival jsem se znovu poradne do Biosu a nalezl polozku: XMP Profile. Zadal jsem "Disabled" a pameti se automaticky zmenili na 1,5V a CAS 11-11-11-28. Takze BIOS si to nastavil sam. Dekuji za vas čas a preji peknou nedeli.