» Poradna » Programy

Pomoze PROSIM, mam velky problem se spoustenim Win XP.

Mam Win XP prof. SP1. Mam ho soucasne s novym hardem asi pul roku. S puvodnim diskem a Win 98 zadny problem nebyl. Od zacatku mi to OBCAS udelalo nasledujici vec: Pri zapnuti pocitace se vsechno v pohode najde a uplne tesne pred tim, nez se spusti spousteci okno Win XP (takova ta bezici zelena prerusovana carka), tak se pocitac sekne a v levym hornim rohu jen blika mala bila pomlcka. Pak nezbyva nez tvrdej restart a zatim VZDY to na podruhe naskocilo. Az do vcera to delalo tak max. 2X do tydne. Jenze ted se neco posralo a ja dnes i vcera zapinal pocitac az po 11ti restartovani!!! Za chvili se stane ze ho nezapnu vubec. Zkousel jsem i stav nouze, predchozi funkcni konfiguraci, bod obnoveni a reinstalaci woken, ale stale to stejne. Nevim jestli je chyba ve win, nebo v hardu, nebo nekde jinde. Mazat disk chci az na uplne poslednim miste. Taky je videt, ze se to sekne opravdu tesne pred spustenim spousteciho Win okna, protoze obrazovka trochu zesvetla (na svetle cernou, ktera je na pozadi pri spoustecim win oknu), ale zase jen bila blikajici carka. Co by to mohlo byt??? Jsem z toho na nervy, protoze pocitac potrebuju ted pred zkouskama. Diky vam...

Odpovědi na otázku

Prvne bych zkusil scandisk, pokud nic nenajde tak by bylo dobry fakt zformatovat disk a znovu nainstalovat WIN. Mozna, ze by bylo dobry to treba testnout antivirakem. Jinak pokud nepomuze ani preinstalace tak to bude fakt HW. Zkus ten scandisk, je mozny, ze je neco s tim harddiskem.

nabootuj z cd a spust konzolu pro zotaveni. z prikazu si vyber chkdsk a dej tam myslim parametr /r ale koukni do helpu je to tam popsany pokud je na disku chyba program ji mozna opravi a honem utikej pro novej disk

Takze odhadujete spis chybu Win, nebo hardu? A proc se to posralo naraz ted, kdyz jsem do toho nevrtal? Ted se mi podarilo nastartovat kompl na poctvrty restart...

Počítače jsou stavěný na dlouhej provoz. Tak ho snad radši ani nevypínej, dokud nebudeš mít po zkouškách  Ale vážně - dokud Ti to ještě jede, zálohuj si všechna data, včetně pošty atd., a to radši na víc médií. Zálohuj hodně často. Pokud Ti to definitivně klekne, tak se u někoho dostaneš k PC, ale ke svým datům třeba už ne
Udělej nebo nech si udělat co nejdřív testy hardware (HDD, paměti, procesor,...?) Otestuj PC nějakým kvalitním a aktualizovaným antivirem, projeď to taky Ad-Aware atd. Postatuj všechny záplaty. Jak to bude možné, udělej reinstalaci Woken - totální, na čistý zformátovaný disk.
Držím palce!!!

Od zacatku mi to OBCAS udelalo nasledujici vec: Pri zapnuti pocitace se vsechno v pohode najde a uplne tesne pred tim, nez se spusti spousteci okno Win XP (takova ta bezici zelena prerusovana carka), tak se pocitac sekne a v levym hornim rohu jen blika mala bila pomlcka  - takže se to neposralo naráz, ale posrané už to bylo od počátku  Toto nesmí dělat vůbec!

Nevím, proč by měl "honem utíkat" pro nový hard, to je rada k popukání
Otestuj hard (utility najdeš na webu výrobce Tvého disku), otestuj paměti (Memtest, Goldmemory) - ale než začneš něco kupovat podle rad výše, nechej si Winy nainstalovat se všemi patřičnými drivery (Via 4in atd...) někým, kdo ví zcela přesně co dělá, protože podle toho co píšeš o tom, že to děláš dobře Ty, nejsem zcela nějak přesvědčen. Pokud Ti to bude dělat někdo, kdo ví co dělá, nepříjdeš ani o svá data.

Diky, vsechno mam zalohovany, aktualizovany AVG, SpyBot, Kerio, Mozillu...(takova mala pevnost) tady bych problem nevidel. ScanDisk jsem udelal, pocitac se restartoval, takze vysledek jsem si nestihl precist (nevim kde ho hledat). Ale stale to dela to same. Navic nove HRUZNE zjisteni: Uz pri spousteni mi kompl hlasi jen 1343Mhz procesor, ale ja tam mam Athlon 2200+ coz je 1800Mhz. Jeste tak pred mesicem to bylo OK. Toto vubec NECHAPU, co se to deje a co vsechno mi odchazi?? Sandra mi taky ukazuje jen 1350Mhz, takze to tak asi bude, ale jak je to mozne? Problemy spolu asi souvisi. Doufam, ze si jeste zitra prectu vasi odpoved.A da se sehnat nejaky spolehlivy jednoduchy program na zjisteni, jestli je hard OK?? Diky vsem

Zkontroluj si nastavení FSB v biosu, nemáš tam náhodou 100 MHz?

Tak to mam overene: snizeni vykonu v 3D Mark 2003 o 360 bodu! Proc se snizil vykon procesoru?? ECS K7S5A, Athlon 2200+, Apacer 512Mb/333Mhz, Radeon 9500 64Mb Sapphire

Ty jsi srandista, to "snížení výkonu" jsi jako v 3D Marku testoval proč?  Víš vůbec, co děláš??? Zavolej si na to někoho

Překontroluj to nastavení FSB v BIOSu.Neměl jsi náhodou původně přetaktováno? Je možný, že se podělal IDE řadič na fošně.

no Honzo ta je totiz tak: tady ta poradna slouzi lidem kteri maji vselijake problemy a pokud bych chtel pouzit prirovnani tak zde je spousta lecitelu ale s poradnym problem musis k doktorovi. Tam te uspi a vymeni vadne casti tela. Pozadej nejakeho kamose at te to da dohromady stalo by te to jinak moc penez. takze hodne stesti a nic osobniho mam spostu pratel kteri maji obdobne problemy a musi taky do servisu hehe

Test 3D Marku jsem delal proto, ze vim kolik jsem mel bodu kdyz bylo vse OK. Kdyz se snizil vykon procesoru, je i logicke, ze se snizi body v 3D Mark, coz se take stalo. Tak blbej zase nejsem. V biosu opravdu je procesor na staven na 100/100Mhz. Ale opravdu se to predelalo SAMO, nevrtam do veci, kterym nerozumim. V biosu je u procesoru: 100/100Mhz, CPU 100Mhz, DRAM REQ 100MhzJake maji byt tedy spravne hodnoty, abych to vratil zpet? A proc se to uplne SAMO predelalo, je ta deska uz na hovno? Je docela archivni a bios z roku 2001...

Lidicky, vsem vam dekuji problem je, zda se, vyresen. Byla to takova blbost: ono samovolne prepnuti procesoru. Nastavil jsem 133/133Mhz a uz mi to zase ukazuje 1800Mhz jak ma. A pocitac jsem 4X za sebou zpustil uplne normalne. Opravdu to spolu souviselo. Uvidime, jestli se to vratilo do starych koleji (nutny restart pri spousteni tak 2X tydne), nebo uz to bude zcela OK. Neco na tom bude, ze nejslozitejsi problemy maji mnohdy nejjednodussi reseni. Dekuji vsem zucastnenym a mejte se blaze. Vivat Poradna...

Myslím, že dík si zasloužíte i Vy, protože jako jeden z mála jste uvedl jak se nakonec problém vyřešil. Jinak tyto příznaky někdy také způsobují USB periférie (např. scaner).

Zmámej měl desku tu samou desku jako ty.  Běhala normálně, až na to, že se mu čas od času vymazal BIOS, a musel tam vše znovu nastavovat. Já mám doma taky tuhle desku a zatím jsem spokojenej (ale stejně plánuju změnu).  Píšeš, že tam máš 333MHz RAMku. Tahle deska umí akorát 266 MHz, takže ti to brzdí.

... Aha. Těďka jsem si ještě všimnul, že tam máš tak výkonnej procesor. To asi budeš mít desku s novějším biosem než já. Já to mám do 1800MHz. A ty paměti to teda asi zvládá taky na 333MHz, nevim přesně.

No ten bios je z roku 2001 (nahrat novej nemam odvahu) Proste jen vim, ze je to deska na AMD, tak jsem tam nejakej vrazil. Ani nevim, ze je to omezeno... Pred tim jsem jel jen na Durona 1000 Mhz. Ja uz jen tise cekam, az deska doslouzi (je ze vsech komponentu nejstarsi) a pak si ji necham vymenit. Ale drzim se pravidla, ze pokud to jaks taks funguje (pocitac mam zejmena na hry), tak do toho nevrtam (ani to moc neumim) Jeste tak maximalne vymenit kartu, pameti nebo nahrat nove ovladace... Ale bios, nebo deska..... Ne Ne