Pomoc se sestavením počítače

ahoj.. vybírám si komponenty do počítače a chci si být 100% jistý že mi bude vše fungovat a že svoje peníze utratím dobře... takže má otázka je je je tahle sestava dobrá , bude vše fungovat ? popřípadě je něco co jde sehnat lepší v poměru cena/výkonpředem děkuji za každou odpověd ;)sestava : https://www.czc.cz/7ifmgfmncghu4a98pgbqkl80r...

Odpovědi na otázku

Hraješ hry? V jakým rozlišení chceš hrát a kolik FPS potřebuješ? Jinak se staví počítač na 1080 rozlišení 60 Hz a jinak na 1440 rozlišení 144 Hz.

mám 4k monitor s 240hz ale ted to mám na 1080 protože můj stávající počítač žádné hry na 4k nezvládá ale s tím rozlišením mi stačí 1080 na 120hz protože zase nechci nějaký přepal jakoby prostě po počítači chci aby rozjel všechny hry aspon na low nastavení na 120fps a aby vydržel + photoshop a další adobe programy...

V herním PC se soustřeď hlavně na to, ať tam narveš co nejlepší grafiku. Na té to stojí a padá. Se 40k bych se tam snažil dostat alespoň RTX 2070 Super. I to je pro takový monitor málo.

já vím ale on je docela velký cenový skok a já nemám tak velký rozpočet... proto tam např nemám nějaké větší m2 SSD protože jsou strašně drahá...

Tak neutrácej za blbosti. Ten levný rádoby vodník odvede stejnou službu jako věž za méně než polovinu. RAM tam máš také zbytečně drahou, ta vysoká frekvence ti nepřinese tolik výkonu navíc, jako lepší grafika, na kterou díky ní nemáš. Jo a ten "zdroj světla" bych tam fak nedával. Za 2000,- se dělají slušné 500W zdroje se zárukou 10 let (na tu sestavu stačí bohatě). 700W za tu cenu, navíc s LGBT blikátky a "značky" nYoj, bude kvalitou řádově o dost níž. Záruka jen 3 roky a spolehlivost jen 88% také dost napoví.

a poradil by jsi mi prosím nějaký lepší zdroj a vodníka prosím ? chci ten procesor taktovat jestli to jde a vím že vodníci jsou na to lepší a prý i tišší

ked chces taktovat, tak kup noctua nh-d15 + vhodne siroku bednu.

Mrkni se na zdroje Seasonic nebo Corsair s účinností Gold. Mají 7-10 let záruku a jsou kvalitní.Vodník je účinější jen v případě, že je kvalitní. Ale kvalita něco stojí. Tohle je levný křáp za cenu luxusních a velmi účinných vzduchových chladičů. A tišší? Opět záleží co srovnáváš. Vzduch za 2000,- (třeba Noctua) na tom bude lépe. Je třeba si uvědomit, že ve vodníkovi máš také větráky, které dělají hluk, ale navíc ještě čerpadlo, což je další hlučná věc navíc. Pokud je to levný šunt, není tam kvalitní a tiché čerpadlo, ani větráky.

Vydal jsem se teď nepopulární cestou a narval tam Intel, 9600KF, nataktuješ ho na 5GHz, chladič, deska i zdroj to utáhnou v pohodě s prstem v nose.Plotnový disky do počítače nepatří, radši tam dej klidně i SATA SSD (kromě A400 a dalších pochybných disků). Systémovej disk jsem dal Evo 970, nic lepšího do domácích herních strojů neseženeš, vydrží stíhat po několik let s přehledem.Dal jsem tam 32GB RAM, protože ač se to nezdá, když děláš ve photoshopu, tak to zabereš jak prd. Pokud víš, že to nezabereš, tak to vyměň za 2x8GB.Zdroj jsem vyměnil za imho kvalitnější a líp dělanej, určitě ale vím, že utáhne OC procesoru s přehledem.Grafika RTX 2070 Super, asi to nejmenší možný, kam můžeš jít, pokud chceš aspoň trochu hrát jako v roce 2020.Bednu jsem nechal, co si měl, tam se toho nedá moc vymyslet. Jenom chladič, lowend vodník chladí hůř jak kvalitní vzduch.https://www.czc.cz/220742,252285,246230,2811...

tohle vypadá dobře ale lidi kteří tomu víc rozumí mi říkají že amdčka jsou teď lepší protože mají více jader ale dobře moc děkuji budu nad touhle sestavou přemýšlet

Jak v čem, ve většině her bude přetočené i5 opravdu lepší. Ale zase v tom renderingu to bude naopak, protože výkon v multivláknu je u AMD o dost lepší:https://www.cpubenchmark.net/compare/Intel-i5-9600KF-v... CPU Mark - výkon v multivláknu (oceníš u renderu)Single Thread Rating - výkon na jádro (důvod, proč bude i5 lepší ve hrách)

a ma ten 9600 po pretaktovani aspon taky vykon ako 3700x bez pretaktovania? Nema! https://www.tomshardware.com/reviews/intel-core-i5-960...

Původně nepsal, že chce renderovat, pak vyměnit desku a Ryzen 3700X a je to, zbytek může zůstat

Nejdůležitější informace v dotazu není, na jaké účely bude PC používán?

takže předem děkuji že se o mě zajímáš a chceš mi pomoct...PC chci na hry a na adobe programy případně na natáčení nějakých videjí a na render takže vlastně skoro na všechno nehraju nijak náročné hry... ale když edituju nějaké video tak bych byl rád aby se renderovalo méně jak 5hodin... a to nemluvím o after effects... takže tak... prostě PC na všechno

toz ja mam American Dad velmi rad a presne Consuela ma napadla ked som uvidel ten zdroj. A chladic.

tak já nejsem nějaký odborník a rád bych se naučil jak všechno tohle funguje a vím že něco / nic nebude dobře ale tak chybami se člověk učí a já bych rád věděl proč je to třeba špatně... abych věděl na co koukat při tom výběru

scythe ninja5 alebo mugen a zdroj corsair RMx 550W ako minimum. Dosku by som bral asus tuf x570 gaming, palit nahrad MSI gaming alebo asus rog strix a SSD minimalne 1TB, intel len ked tie lepsie (co su skoro vsetky) niesu skladom

V PC za 40K by už měla být RTX 2070Shttps://www.czc.cz/491ao6hn9ughq9jvfker0nh6h...

tak tohle bomba moc děkuju tohle je zatím asi můj favorit... vážně moc děkuju

len pozor, neosadis tam 4*** ryzeny ktore pojdu do predaja "zachvilu", takze ti pada mozny upgrade

Na co bude PC využíván ? Pokud především na hry tak bych šel cestou levnějšího Ryzenu 5 3600 a zbylé 3K využil jinde

Píše že na rendering videa + hry, takže 3700X je rozumná volba.