» Poradna » Notebooky

Pomoc s výběrem ntb Acer Aspire 3 vs Acer Swift 3

Ahoj, po pěti letech řeším výměnu staršího ntb co již odchází (nejde klávesnice, občas se nezapne, špatně chladí, špatné šasi atd...), ikdyž výkonově (i7 2630QM, 8 GB Ram, 256 SSD, Geforce GT 540m) je ok. Notebook používám hlavně na práci (něco jako programátor) a občas nějakou hru jako Tanky atd.. (to by asi měla zvládnout i moderní integrovaná grafika)A mám dva adepty, Acer Aspire 3 a Swift 3. Asi bych raději připlatil a koupil Swift, který má mít částečně ocelové/hliníkové tělo a tím pádem by šasi mělo vydržet více. Otázka zní vyplatí se připlatit za swift?Hlavní problém je co mít uvnitř. Aspire se mi líbí Ryzen 5 2500U s Vega 8, 256ssd a 8GB ram bohužel u Swiftu jsem podobnou konfiguraci nenašel, tedy jen s i5 8250U s integrovanou grafikou. Otázka tedy zní co bude výkonově lepší, AMD či i5? A poslední otázka je vybírám správným směrem nebo mám kouknout uplně jinde? Cenově bych to viděl, ideální 15tis max 17tis.Díky za odpovědi, ikdyž moje otázky nejsou zcela jednoznačné :)Přidám odkazy:https://www.tsbohemia.cz/acer-aspire-3-obsidian-bl... https://www.tsbohemia.cz/acer-swift-3-steel-gray-c...

Odpovědi na otázku

Aspire 3 má jen TN displej a plastové šasi pod pantem časem praskne. I Swift má podobnou konfiguraci https://notebooky.heureka.cz/acer-swift-3-nx-gv7ec-003...

Právě na ceně je to znát, šasi je o ty 3tis lepší? :) Můj Vaio vpcf21 je totiž celý popraskaný a to přesunů moc nezažilo, proto se trochu bojím co dnes ty ntb vydrží.