» Poradna » Notebooky

Pomoc s výběrem NB

Zdravím uvažuji o koupi notebooku v cenové relaci do 18-19K. Nechci na něm hrát nové hry, očekávám hlavně svižný chod a kvalitu zpracování. Nabídka mi ale přijde dost omezená tudíž váhám jestli se nevyplatí nechat to až na příští rok. Tady je předběžný vybraný seznam toho, co jsem vybral, lze si podle toho udělat obrázek mých požadavků od NB:https://www.alza.cz/acer-aspire-e15 (+ SSD+HDD)https://www.alza.cz/acer-aspire-f15 (+Iris, - jen SSD)https://www.czc.cz/hp-probook-450-g4-stribrn... (+HP, - jen i3,slabší gpu)https://www.czc.cz/lenovo-ideapad-510-15ikb-... (+IPS panel)Pokud by se hledělo čistě na poměr cena/výkon vítězí ACER, ovšem mám jisté obavy u značky/zpracování,nemám s ním zkušenosti. Který by jste z těchto doporučili vy, případně nějaký jiný? Děkuji

Odpovědi na otázku

Z vybraných typů je k profi účelům použitelný jen https://www.alza.cz/acer-aspire-f15Ostatní obsahují zbytečný/škodlivý VGA nVidia.Chybějící HDD můžeš instalovat místo zbytečné DVD mechaniky nebo jako externí do USB-C.

Jak to myslíte s tou Nvidií? Já bych se s ingtegrovanou gpu klidně spokojil, ale ta nabídka je pak ještě omezenější.. oni cpou dedikované karty skoro do všeho včetně firemních atd. notebooků

Vetsina profi laptopu dedikovanou GK nema. Neni totiz k nicemu potreba.Pokud brousite kategorii lepsich multimedialu, je tomu samozrejme jinak. Tam se ocekava, ze by to mohl nekdo z neznalosti koupit i na hry.

rozumím, u těch multimediálních mi přijde že to je za stejnou cenu lepší hardware, ale samozřejmě se to dožene asi jinde..

Nerozporuji, že na popsané účely int. grafika od Intelu stačí bohatě, ale mohl bys nějak normálně vysvětlit, v čem je grafika od Nvidie škodlivá?A jen pro tvoji informaci. Nvidia už dávno není "nVidia". To je cca stejně staré jako to, že ty tvé milované červené grafiky dávno nejsou od ATi...

Já jsem se zde již dříve dočetl, že se z dedikované karty stane akorát kurvítko notebooku, je to tedy přehnané?

Když to bereš tak, že co tam není, co se nerozbije, tak jistě. Ale vzhledem k tomu, že ty grafiky jsou dnes skoro neustále vypnuté a zapínají se, jen pokud je potřeba grafický výkon, tak bych tyto notebooky hned nezavrhoval. Ale samozřejmě pokud seženeš lépe vybavený jen s Intel HD, tak je to jen plus.

Děkuji, ale v tomto cenovém rozpětí jen s těží. Jediné jsem našel ten Acer (druhý v seznamu), kde je zas ale menší uložiště... co si o něm myslíte, upřednostnil by jste ho před těmi zbylými nebo ještě nějaký jiný?

Nejsem tazatel, mě by stačil, žel nemá uživatelsky měnitelnou baterii.

Ani jeden z nich. Bez nekam na brigadu, hochu, ted v predvanocni cas nabiraji jako zbesili a po Vanocich az budou vyprodeje budes mit dosti penez a ve slevach jiste najdes nejaky za ktery se nebudes muset stydet pred kamarady

Lze být konkrétnější proč ne tyto? Co se týče těch peněz, mě to přijde dostatečné, já bych asi za NTB víc než 20K nechtěl dát už z principu..

Za takový pakatel nic lepšího neseženeš.Baterie se v Acer Aspire F15 dá vyměnit, ale není to triviální.Dedikovaný VGA v NB = nejčastější kur-vítko; je úplně jedno, zda je výrobcem nVidia nebo ATI => NB s VGA nebrat!

To je pěkné ale v této cenové relaci není moc z čeho jiného vybírat a jak píše kolega nahoře,vzhledem k tomu, že ty dedik. grafiky jsou dnes skoro neustále vypnuté a zapínají se, jen pokud je potřeba grafický výkon, tak bych tyto notebooky hned nezavrhoval.