» Poradna » Mobily

Pomoc s výběrem mobilního telefonu

Dobrý den, chtěl bych pomoc s výběrem mobilního telefonu pro svého otce, kterému je 65 let. Aktuálně má nějaký Samsung E1200R, ale strašně s ním zápasí, už na to nevidí a není schopný napsat ani SMS.Hledám tedy mobil s velkou obrazovkou a tlačítky, ale zároveň nechci, aby měl fotoaparát a to SOS tlačítko. Existuje nějaký takový na trhu?

Odpovědi na otázku

Kup mu jakýkoliv dotykáč.. chytrej telefonKaždý Smartphone má dostatečně velkou obrazovku oproti tlačítkovým telefonům. Proč by si na takový telefon nemohl zvyknout i starší pán? Taky nejsem žádnej mladíček a dotykový telefon jsem dlouho odmítal.. Teď už bych jinej telefon ani nechtěl.. Mám doma ještě jeden kousek - tlačítkový telefon značky Nokia(2710 - prťavej displej), mám jej v záloze jako náhradní mobil.. Smartphone nemusí být zbytečně předražený. Postačí 16GB interní paměti.. a nemusí to být nutně Samsung.. nebo posraný předražený Apple Telefonů je jak sraček..

Dotyková obrazovka nepřipadá v úvahu, to už tu jednou bylo a málem ten mobil roztřískal o zem.

Samsung opravdu ne, koupil jsem ho otci (69) a musim se s nim spokojit sam. Prestigio tez ne i kdyz je lepsi nez ten Samsung, ktery je blby na dotek a posun s radou dalsich blbych vymozenosti, co Prestigio nemel.

Jestli v 65 letech nevidí na telefon, začal bych na očním. Až bude mít správné brýle, hledal bych co největší displej (2,3-2,5"). Fotoaparát a SOS tlačítko bych neřešil. Že tam jsou přece neznamená, že je musí používat. Pokud si zvykne odkládat mobil do nabíjecího stojánku (který nebude vytahovat ze zásuvky) je šance, že bude mobil funkční.

"ale zároveň nechci, aby měl fotoaparát a to SOS tlačítko"Proč nechceš SOS tlačítko?Fotoaparát levné modely Aligator nemají, ale vše ostatní ti poskytnou.

já bych prostě vzal něco jako:https://mobilni-telefony.heureka.cz/aligator-a680-senior/Pokud nefotí, tak prostě foťák nebude používat. Nebo je v tom nějaká šmírovací paranoia, že foťák aktivně nechce? SOS tlačítko taky nemusí v životě použít i když tam bude.Smartphony mají třeba přední kamery i když je spousta lidí nikdy nepoužívala, protože selfie považuje za úchylku a videohovory neprovozuje.