» Poradna » Mobily

Pomoc s výběrem čtečky (3,5 - 4k)

Zdravím ve spolek. Chceme tchánovi kupovat k narozeninám čtečku. Bohužel tato oblast je pro mne španělskou vesnicí, proto se na vás obracím s prosbou o pomoc s výběrem. Cenový strop je někde na 3,5 - 4k. Jen co by z vlastností bylo asi fajn je podsvícení. Jinak žádně jiné požadavky asi nejsou. Předem děkuji za názory na koupi a jejich zdůvodnění.

Odpovědi na otázku

za sebe doporučím Pocketbook - umí plno formátů, podporuje složky a připojuje se jako klasický flash disk. Navíc mívá možnost rozšíření paměti pomocí microSD karty.Výhodou je, že připojíš k jakémukoliv PC a z flash disku tam snadno do patřičné složky nasypeš knížky. Moje má i bluetooth a snad i wifi, takže knihy tam nejspíš půjdou poslat i třeba z telefonu (nezkoušel jsem).Do Pocketbooku snadno doinstaluješ i jakékoliv Windows fonty a má krom podrobného nastavení i další doplňkové nástroje. Konkrétní model je na tobě, otázkou třeba je, zda dotykovou či nedotykovou verzi. Já mám 602 Pro, která dotyková není a nechybí mi to.

Kindle Paperwhite je rozhodně nejlepší čtečka kterou lze sehnat. Ovšem nemá české prostředí, takže pokud táta neumí německy/anglicky tak bych také doporučil ten pocketbook.Pocketbook má o trošku horší e-ink ale podporuje více formátů, což pro člověka, který neumí moc pracovat s počítačem znamená výhodu.Já osobně mám Kindle Paperwhite a jsem velice spokojený, ale pokud je táta v oblasti počítačů a cizých jazyků méně zdatný, opravdu bych doporučil ten Pocketbook též.