» Poradna » Notebooky

Pomoc s rozhodnutím mezi NB

Zdarecpo 4 letech obměňuji nb(první i3 + nv 325m) chtěl bych stroj kolem 15+-2k s tím že bych si rád dokoupil SSD ()místo mechaniky pokud zbyde Bude určen na multimedia / práce (studium vš informatika - všechen sw sem rozjel na současném)a hry, když už něco zapnu (fifa, cs:go, CoH) Každý týden několikrát přenášení - cestování na koleje, občas ho vemu vyvenčit na přednášku a většinou cestuje po domavelikost 13"-16", na rozlišení moc nezáleží ale FullHd a matný display je výhodaOS mám z studentského programuparametry co jsem nejmenoval nejsou důležitéChtěl bych poradit s výběrem vnitřností - přemýšlým o procesoru i5 3230m / 4200m vyplatí se připlatit za haswell? přápadně bude stačit 4200U v testech zaostáváU GK vahám mezi GT 740M /840M /750M/R 8750M /M265 nejlevnější nebo nejdražší z nich?Něco co mi padlo do okahttp://www.czc.cz/asus-x550vb-xo016-seda/13... - asus má teď cashback a spokojenost se značkouhttp://www.czc.cz/acer-aspire-v3-772g-54204... http://www.czc.cz/lenovo-ideapad-g510-dark-... Hlavně ať moc netopí a vydrží zase ty 4 roky, starý byl obyčejnej plasťák od asusu a ještě bude sloužit dlouhoDík za názory

Odpovědi na otázku

Z vlastních zkušeností vím, že i když máš ten nejlepší procesor s nejlepším příslušenstvím a parádní grafickou kartu, tak nakonec dojedeš na RAMko. Mám i7, GT 840M ale jenom 4G RAM. Jestli chceš aby se ti to po roce nezačalo sekat a loudat pořiď si nějaký pořadný RAMko.

Kdy jsi vymyslel slovo RAMko, ty defekte?

Ten asus x550 je krám to už jsem tu psalAcer Aspire budiž, sice je to velký jak tele, má to rádobynový procák, ne vyložené špatný, asi bych se s ním i smířilTO lenovo taky krám

Ty už jsi tady ZONDíku napsal tolik blbin, že to už nikdo nespočítá

Na řešení výkonu se vyser, pokud ti stačil 4 roky starej stroj - dalo by se tedy říct, že vše nad 10K uspokojí tvé touhy. Být tebou, tak bych vzal nějakej ThinkPad případně firemní HP (ne paviána, ten se blbě rozdělává pro čištění) nebo Dell. Za 16K dostaneš slušnej firemní stroj co něco vydrží (baterka a roky).Požadavek na hry bych být tebou zrušil. Něco si zahraješ i na firemácích a hlavně úžasná výdrž (mám probook a ten dává cca 8 hodin, naprostá bomba, za celej den nemusím nabíjet /14" je taky supr, doma připojím na 24" monitor a na přenášení krávu nechci/), která se ti bude hodit do školy (hledat zásuvku je opruz). Pozoruju to na sobě: dřív jsem taky hrál hry a hlavní požadavek byl výkon, dnes je to ticho, stabilita a výdrž.

Rozhodně ASUS, i když nenabídne vyšší rozlišení oproti Aceru, tak rozhodně vydrží co se týče použitých materiálů a konstrukce mnohem déle. Na grafice Nvidia GeForce GT 740M si bez sebemenších problémů zahrajete GTA IV na středně vyšší detaily a díky procesoru Core i5 až s frekvencí 3,2 GHz budete moci pracovat s programy typu Gimp, Photoshop a pod. . Nebál bych se na něm i renderovat náročná videa ve vysokém rozlišení.

Díky za reakce..Ramku samozřejmě dokoupím, nejlevnější a nejlehčeji vyměnitelná koponenta...To, že vše rozjedu neznamená že je to plynulé... renderování byla vražda, ale kdybych to měl na vyloženě renderování koupím desktop, ale je možné že nějáké menší scénky budu renderovat. každopádně za studium mě mohou potkat další práce v programech GIS, rád bych programoval fyziku, takže počítám s nějakými simulacemi.Doma mi leží ještě desktop, takže notebook je spíš na testování, ladění, a hrubou práci.. proto nechci kupovat ani nic lepšího než i5...Nějaký repas nechi, ani firemní dell, máme je v práci a moc mě nepřesvědčili, ten hliníkovej plech se mačká víc než plast.