» Poradna » Počítačové sítě

Pomoc s připojením FTP

Ahoj všem,jsem v tomhle směru trochu lama a potřeboval bych poradit s připojením kvůli FTP.Jedná se o to, že se na dálku potřebuji připojovat ke sdíleným diskům v práci. Bylo mi řečeno, že pokud wifi router umožňuje FTP tak to není problém. Server je HP Proliant Microserver a wifi router TL-wr1043nd. Podle návodu na stránkách TP-LINK dovedl připojit například ext. disk k routeru a vzdáleně připojit.Ale jak se připojit k serveru? Zkusil jsem propojit server s routerem usb kabelem, ale v konfiguraci routeru není nic vidět.Sorry, za možná hloupý dotaz, ale prosím o jakoukoliv radu.Díky předem

Odpovědi na otázku

Tak prosím znovu lépe a srozumitelněji.1. odkud kam se chcete připojit?2. FTP server již běží nebo jej teprve hodláte zprovozňovat ?Jinak pokud se hodláte připojovat do práce k serveru, měl by vše nastavit Váš firemní IT - my těžko můžem tušit jak to má nastavené

Omlouvám se, nejspíš ani nejsem schopný vše správně nazývat K serveru HP Proline Microserver je připojený router TL-WR1043ND, který umožňuje FTP. Zkrátka se z venku potřebuji připojit k serveru ke sdíleným diskům přes FTP, ale nevím co proto teď udělat. Pokud ani dle tohoto není možno radit, tak se omlouvám, že to tu plevelím ale budu muset dotaz vzít zpět a čekat na ajťáka.Firemní ajťák teď bohužel nemá čas. Jinak ke všemu mám ofiko přístupy, nesnažím se býti firemním pirátem

Aha 1. ten router umožňuje FTP server pro USB disky které jsou do něj přímo připojené. Tedy buď data z toho serveru zkopírujete na nějaký USB disk, ten pak připojíte k tomu routeru a pak zkrz jeho FTP server se k těm datům dostanete.A nebo na tom HP serveru zprovozníte FTP server a na tom routeru pak musíte přesměrovat porty pro FTP na ten server.Tolik ve zkratce.

nieje to dobry napad, ale ak to musi byt, tak na servri treba rozbehat FTP server a na routri presmerovat port 21 na ten server. Samozrejme musis mat verejnu a idealne aj staticku IP adresu.Zvaz ine riesenia, bud vlastny cloud v podobe synology NASu alebo riesenie od MS/google/dropbox/.... je ich milion.

Děkuji, s tímhle se pohnu...

Asi bude skutečně lepší vyřešit to cloudem, díky moc.

Dal bych velký důraz na tu část odpovědi, že to není dobrý nápad!Tohle řešit přes FTP místo VPN, zvlášť pro někoho, kdo o tom ví minimum je potencionální bezpečností malér.

v minulosti "ked sa inak nedalo" to dobry napad bol. Dnes su ale lepsie, uzivatelsky privetivejsie riesenia. Napr. ked ma do 15GB dat, tak mu staci free google konto.

No nevím firemní data cpát na google drive Osobně jsem zastáncem toho že firemní data by měla zůstávat ve firmě tj. pod kontrolou admina.tedy i v případě nějakých cloudových služeb, využít ty kde mám nějaké garance jak dostupnosti tak toho kdo se k datům dostane.

Ak v tych datach mas osobne udaje tretich stran, tak uploadovanim na free gdrive imho porusujes GDPR. Ale o tom potom, teraz sme na urovni moznych technickych rieseni a ide len o to, kolko si ochotny investovat $$$. Za mna jednoznacne vlastny NAS.

Proc NAS, kdyz uz ma server? Na tohle mu staci VPN mezi jeho domacim pocitacem a firemnim routerem. V ni uz muse prenaset data pomoci FTP nebo Samby, tam uz je to jedno.

no jestli tvuj zaměstnavatel má nějaký server a běží na něm program pro "FTP server" tak se stačí od tebe z domova normálně připojit ... stačí znát adresu a heslo ...to je všechno ..určitě máš přípojku na internet třeba od O2 a modem od O2...pak klikneš vlevo dole ve windows na tlačítko start a do té kolonky pro dotaz zadáš příkaz ftptim se otevře okno ftp a pak zadáš příkaz open mujzamestnavatelkde misto "mujzaměstnavatel" zadáš jméno serveru tvého zaměstnavatele třeba ftp.cnn.coma pak se tě to zeptá na jméno uživatele a toje třeba jnovakcza pak heslo no a už seš tam .. ale mnohem větší komfort máš s TotalCommanderem nebo jiným tzv. FTP klientem, který ti umožní připojovat se z domova do práce přes FTP...

Dobrý popis, tazatel ale právě potřebuje data na firemním serveru "nasdílet" ven skrz FTP. K čemuž potřebuje:1. mít zprovozněný nějaký ten FTP server2. mít správně nastavený router / firewall kterým je ten server připojen do internetu.