» Poradna » Windows (a jiné OS)

Pomoc s powershellem

snažím se o export Windows keymám VBSko, které ho krásně vypíšeSet WshShell = CreateObject("WScript.Shell")MsgBox ConvertToKey(WshShell.RegRead("HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\DigitalProductId"))Function ConvertToKey(Key)Const KeyOffset = 52i = 28Chars = "BCDFGHJKMPQRTVWXY2346789"DoCur = 0x = 14DoCur = Cur * 256Cur = Key(x + KeyOffset) + CurKey(x + KeyOffset) = (Cur \ 24) And 255Cur = Cur Mod 24x = x -1Loop While x >= 0i = i -1KeyOutput = Mid(Chars, Cur + 1, 1) & KeyOutputIf (((29 - i) Mod 6) = 0) And (i <> -1) Theni = i -1KeyOutput = "-" & KeyOutputEnd IfLoop While i >= 0ConvertToKey = KeyOutputEnd Functionz toho vím, že klíč je v registru HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\DigitalProductIdnyní v PSku chci ten klíč exportovat do txt souboru, ale čitelnýmám aktuálně:Get-Itemproperty "HKLM:\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion" | Select-Object DigitalProductID | Format-Table -Property * -Autosize | Out-String -Width 4096 | Out-File -Filepath "C:\Users\$env:UserName\Desktop\test.txt"ten mi ale vyexportuje klíč v podobě, jak jej vidím v registrujak v PSku na tu konverzi do readable?díky

Odpovědi na otázku

tento postup sice funguje, v pořádku klíč zkonvertuje do čitelné podoby, ale mnoho mi platný nenímusím mít soubor ps1, spustit PS a v něm až pak spustit skript a neumí ten export do txtsamozřejmě si můžu vystačit s exportem digitalproductid a zkonvertovat to manuálně třeba na http://www.ed.scherer.name/Tools/MicrosoftDigitalPro... rád bych skript, který prostě spustím a dostanu klíč v txt souborucelé to pak natluču do cmd jako powershell -command

Šablona je správně1. Zkopíruj komplet šablonu do nového textového dokumentu 2. Klepni na soubor a dej uložit jako: a) Název souboru např.: Key.vbs b) Uložit jako typ: Všechny soubory -ponech kódování: ANSI * ulož třeba na plochu - poté dvakrát klepni na uložený soubor: Key.vbsZde je šablona: -------------------------------------------------------------------------------------------------------Set WshShell = CreateObject("WScript.Shell")MsgBox ConvertToKey(WshShell.RegRead("HKLM\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\DigitalProductId"))Function ConvertToKey(Key)Const KeyOffset = 52i = 28Chars = "BCDFGHJKMPQRTVWXY2346789"DoCur = 0x = 14DoCur = Cur * 256Cur = Key(x + KeyOffset) + CurKey(x + KeyOffset) = (Cur \ 24) And 255Cur = Cur Mod 24x = x -1Loop While x >= 0i = i -1KeyOutput = Mid(Chars, Cur + 1, 1) & KeyOutputIf (((29 - i) Mod 6) = 0) And (i <> -1) Theni = i -1KeyOutput = "-" & KeyOutputEnd IfLoop While i >= 0ConvertToKey = KeyOutputEnd Function ------------------------------------------------------------------------------------------------------

řve chybu kompilace, řádek 22chybí v něm Donavíc toto je VB, nikoli PS

Můžeš použít i toto, Lazesoft Windows Key Finder: http://www.lazesoft.com/lazesoft-windows-key-find... Klíč z té utilitky můžeš uložit jako textový soubor..