» Poradna » Web a internet

Pomoc s pevnou linkou

Ahoj. Mám internet od Telecomu cez pevnú linku. Pred tým ako som ho išiel vymeniť som odpojil telefón a vymenil v ňom batérie (bol odpojený možno 10min) následne som vymenil router nastavil všetko okolo toho a net ide vpohode LEN na pevnú linku sa NEVIEM dovolať ale zavolať z nej áno. Kde je problém ?

Odpovědi na otázku

Dotaz na kyslíkatou podporu.

V tomto případě (Slovensko) není Telecom kyslíkem, ale T-mobilem - jen parazitují na značce Telecom.

Obchodny nazov Slovak Telekom(aj ked sa x-krat menil), majoritny vlastnik Deutsche Telekom.

Jelikož věštecká křišťálová koule má zrovna prázdniny, tak se nedá poradit vůbec nic... Pleteš dohromady telefon s internetem, nenapíšeš co máš za telefon, nenapíšeš, co vlastně měnils atd. Takže otázka naprosto k ničemu.

Ak sa jedna o aDSL mozno si nespravne(alebo vobec) nezapojil splitter?

Trocha nezrozumitelny dotaz."Mám internet od Telecomu cez pevnú linku. Pred tým ako som ho išiel vymeniť ..."Zmenil si poridera z Telecomu na ineho?"vymenil router nastavil všetko okolo toho a net ide vpohode LEN na pevnú linku sa NEVIEM dovolať ale zavolať z nej áno"Vymenil si router (aky) za iny (aky). Ide o klasicku linku, kde spliter rozdeluje telefon / data? (tam by zmena routra nemala zmenit funkcnost telefonu)Alebo ide o VoIP, tam predpokladam, ze Telecom bude mat upraveny Firmware v routry a vymena za nepodporovany moze byt problem.

No ostal som v Telekome len starý router odišiel. Vymenil som ho za ABD VA2111 a starý bol zyxel p-660hn-t3a. Ano ide o klas. linku kde splitter rozdeluje telefon data.

Jestli se nemejlím, router je pre tel. linku irelevantný

Riešim prečo sa na nu nemozem dovolať. Router som spomenul lebo som myslel, že bude to niečo s tým

Za si router spomenul "navyse" je len plus (lepsie navyse informacii, ako malo).Pises :"telefón a vymenil v ňom batérie" Nemas niekde pod stolom este stary dratovy telefon (vylucenie chyby).Kedze si ten model baterkoveho neuviedol, neviem ci ho netreba nejakpo strate napajania aktivovat/prihlasit .

"Jestli se nemejlím, router je pre tel. linku irelevantný"Kamil 95.105.237.--- | 16. 6. 2016 15:20Ide o klasicku linku, kde spliter rozdeluje telefon / data?(tam by zmena routra nemala zmenit funkcnost telefonu)Neopisuj, pani ucitelka Ti da "petku"To "nemejlím" ma nieco spolocne z mailom, alebo po dlhsom pobyte na ceskej poradni si stratil sever?Som kamarat a poradim, byvas v okoli Kosic a tam este stale plati Slovencina.Ale "vyhodnarcinu" mam tiez rad.