Pomoc s PC na hry

Nazdar decka, rad by som dal dohromady tiche, vykonne herne PC (primarne na BF4, potom az vyjde na PC tak GTA V a tak nejak vobec ho zivit a uzivat dalsich 4 - 5 rokov). PC1:LIAN LI PC-A05FNB BlackSeasonic SS-520FL2 F3 Platinum-520 Fanless 520WIntel Core i7-4770Kingston HyperX 10th Anniversary Series 16GB (2x8GB) DDR3 1600 XMP CL9ASUS MAXIMUS VI GENE - Intel Z87Intel SSD 520 - 240GB, BOXSeagate Barracuda 7200.14 - 1TBAsus BW-16D1HT, černá RetailSilverStone Heligon HE02, pasivZotac GTX 780 AMP! 3GBMicrosoft Windows 7 Pro ENG 64bit OEM---PC2:LIAN LI PC-A05FNB BlackSeasonic SS-520FL2 F3 Platinum-520 Fanless 520WIntel Xeon E3-1240V3SuperMicro X10SLH-F-O - Intel C2262x Kingston Value 4GB DDR3 1600 w/TSIntel SSD 520 - 240GB, BOXSeagate Barracuda 7200.14 - 1TBCreative Sound Blaster Recon3D PCIeAsus BW-16D1HT, černá RetailSilverStone Heligon HE02, pasivZotac GTX 780 AMP! 3GBMicrosoft Windows 7 Pro ENG 64bit OEM---Otazka k PC2 znie: motherboard nema x16 slot, len x8. Bude to vykonu grafiky nejako zasadne vadit?Co by ste eventualne zmenili na jednom alebo druhom stroji? Podotykam, ze sa klonim na stranu PC2, pretoze ten procak je rychlejsi, stoji menej ako 4770 v PC1 (pritom je vykonnejsi, ne-xeonovu variantu v podstate nema a je podla http://cpuboss.com/cpus/Intel-Xeon-E3-1240-v... celkovo vyhodnejsi) a RAM je ECC (viem, aky to ma dopad na vykon aj stabilitu). Aku dosku by ste pripadne doporucili okrem toho supermicro v PC2? Alebo mozno inak, ako by ste hodnotili 1240 v3 CPU v doske dh87mc od intelu (bez ECC RAM, pochopitelne)? Vo vymene komponentov sa medze nekladu, len ten rozpocet by mal byt dohromady okolo 50 - 53 000 Kc. ;)Dopredu dakujem Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

co tak dat do PC2 Asus P9D WS? tym by mala grafika x16 slot aj by tam bola ECC RAMka... mate nejake skusenosti?

Postavené na Xeonu http://www.czc.cz/agub3tmbjihgg8j5bs9t6m5q5... . Grafika je o něco výkonnější, ale má větší sběrnici i propustnost, v budoucnu ti to možná pomůže. V konzolích je AMD, tudíž se budou hry optimalizovat pro Radeon.

Tohle je na facepalmVe zkratce. 1) Cokoliv nad GTX770 nemá smysl se slovy "do budoucna". Bejt to 7990, tak ještě s odřenýma ušima, ale GTX780 je předražený šit. V tuto chvíli vydrážděná GTX770 utáhne cokoliv na maximum při maximálním hlazení. A za 2 roky nebude na maximum stíhat ani GTX770, ani GTX780. GTX780 by měla smysl, kdyby se uvažovalo o 6Mpix (3 LCD), jenže na to je zase holka slabá, 3 monitory utáhne jen HD7990 a nebo dvojice GTX770.2) Dávat serverovou desku pod xeon, který chci na hry nedává smysl.3) Pasivní chladič na CPU je volovina! Stejně se musí to teplo dostat pryč!4) Zotac je hlučná volovina, když stavím tiché PC, tak je minimum MSI TwinFrozr, ale spíše rovnou výměna chladiče za accelero extreme 3 a ideálně se změnou větráků za 120mm noctua! Navíc GTX780 a v podstatě i HD7970GHz se LN/ULN uchladit nedají.5) 1TB disk, vyjma toho, že je pomalejší a nevýhodnější než 2 či 3 TB, tak je taky zcela nedostatečný. PC děláme přece do "budoucna" a pro nextgen konzole. Velmi záhy očekávejme instalace 50+GB (8K textury něco váží) 6) Skřín je na indikované zaměření nevhodná až špatná.7) Intelovská "osmijádra" jsou pro budoucnost dost nejistá. Grafika do bnudoucna - řešit bud dnes koupím GTX770 a za dva roky vyměním za následovnici a nebo dnes koupím 2*GTX770 a za dva roky to bude nejspíše stačit, případně přikoupím další (možná už jen z bazaru) a bude to stačit další dva roky (celkem 4 roky). Nicméně to by si už říkalo o 2011.8) Anglická Windows? Copak mateřština nevoní? Tedy trochu soudnosti a počítač který hledáš by mohl a měl vypadat nějak takto:http://www.czc.cz/d0a2t838iki46a2k6fg85j4fb... (odladí-li to provík, lze dosáhnout úrovně ULN)A úplně ideální pro BF4 a GTAV(fakt si někdo myslí, že to vůbec na PC vyjde http://www.czc.cz/eplcsmmq5ehkg8cv97kiq3to1... (Po odladění Ukázat celý příspěvek

Dakujem za odpovede.AMD/Ati pouzivat nebudem, kvoli podpore v dalsich OS, ktore na tom stroji eventualne skoncia.Re: cernakus1) dalsich par rokov do toho stroja nebudem hrabat. Nechcem riesit problemy s SLI, ani zivit 2 nenazrane grafiky (zdroj na tych 520 W musi stacit)2) Z akeho titulu je to nezmysel? JPP?3) Preco by to bola volovina? Ten procak ma TDP 80W, takze ani keby siel 100% casu na 100% vykonu 100% jadier, nebude toho tepla tak vela.4) Napr. http://hexus.net/tech/reviews/graphics/598... alebo http://www.hardwareheaven.com/reviews/1812/pg10/zotac-g... pisu, ze Zotac nie je hlucna volovina. Tak ako? Nejaky iny validny zdroj citatu?5) ten 1 TB disk staci, v plane mam dalsi stroj s minimalne 12 TB, ktory bude poskytovat storage po Gbe cez iSCSI.6) Nejaky iny tip/typ? Co je na tej skrini zle?7) Je to 4jadro. Problemy s 2 grafikami riesit nemienim (stuttering, spotreba, hluk, ovladace).8) Nenavidim lokalizovany SW (windows, gnome, osx, ios, vsetko jedno).

1) V tom případě sni dál, že GTX780 (která je o 10-20% výkonnější než GTX770) ti vydrží 4 roky. Nevydrží, ne na maximum. Jak říkám, GTX770 od MSI ti dnes utáhne vše a za dva roky ji střelíš (za 2-3 tisíce) a koupíš ve stejné cenové relaci grafiku zhruba o 30 a více % výkonnější než tento zotac. A i když si nakrásně myslíš, že do PC nebudeš roky hrabat, občas by bylo PC moudré vyčistit.2) Z titulu omezení čipsetu zejména v obslati PCI-E, multimédií (zvukový kodek). Dále pak z titulu energetických rozvodů a chlazení. U této desky se NEPOČÍTÁ s nasazením 280W grafiky! 3) Jenže ten procák nebude ve skříni sám. Při náročných hrách bude ve skříni kolem 350W tepla, které je třeba odvést. Takže stejně tam budeš muset mít case fany, které navíc pojedou více z ostra, protože CPU bude teplo. Dnešní koncepce je, že chladič CPU fouká teplý vzduch na casefan který ho jen popohání ven.4) Máš to přímo v tom článku. Musíš jenom vědět, jak funguje Boost 2.0 s pak pohled na teplotu jádra v zátěži ti řekne co je špatně. Taktéž to tam je zmíněné - Zotac musel pozměnit bios a nastavit méně agresivně větráky, protože to byl vysavač. Jenže to má důsledky, při 80stupních C začne Boost 2.0 trhotlovat a výkon máš v háji. Samozřerjmě recenzenti nemají čas pustit benchmark/hru na 20-30 minut, aby se grafika zahřála a začla throttlovat, ale ona začne a pak řekni sbohem i 20% výkonu. A nebo v nastavení povýtáhneš ventilátory a řekni ahoj "tichu" (38dB není ticho ani omylem, AC Accelero extreme 3 dává v zátěži 33,5dB).Mimochodemhttp://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GTX_780_Light... 5) Pokud budeš mít NAS, tak proč tam vůbec disk dávat, že jo? Stačí SSD alespoň nemusíš vůbec řešit ticho. Jinak když už budeš stavět NAS pře iSCSI, tak bych doporučoval 2*Gbit ... tedy evkicalentní desku k tomu jak u NASu, tak u herního PC. Bude-li těch 12TB v RAID10, tak se těch 250MB/s využije a bude to rychlejší než libovolný 1TB plotnový Ukázat celý příspěvek

Diky znovu za rady. Dalsi nastrel (nie, toho xeonu sa nevzdam a supermicro teraz pustilo na trh nove dosky, ktore vyzeraju viac nez dobre - konektivita, intel sietovky, 7.1 audio):Fractal DEFINE R4 Black PearlSeasonic SS-520FL2 F3 Platinum-520 Fanless 520WIntel Xeon E3-1240V3SuperMicro X10SAT2x KVR16LE11/8EFEVGA GeForce GTX 770 w/ ACX CoolerIntel SSD 520 - 240GBSeagate Barracuda 7200.14 - 2TBAsus BW-16D1HTNoctua NH-U12P SE2 <-- co tento vetrak? Lepsi? Je nutne este nejak dovybavit tu skrinu?Microsoft Windows 7 Pro ENG 64bit OEMspolu cena nejakych 48 000,-

Xenonu se nevzdávej, prostě jen nebudeš moci taktovat. Nicméně promysli totoE3-1240V3 - 6500KčE3-1230V2 - 5500KčRozdíly? 100MHz ve prospěch 1240V3 a 11W ve prospěch 1230V2 (plus další technologie, který intel Haswellovským xenonům odebral).--------------------------------------------------------------S tou základní deskou jsi nepoučitelný, řekl bych rovnou blázen. Za ty peníze dostaneš od ASUSu či Gigabyte podklad pod CPU jak víno a skvěle vyladěný (zejména s čipsety Z77). Také podpora je úplně někde jinde (o řád lepší). Ovšem, imho pod netaktovatelný xenon je desky za 5500Kč obecně škoda. Tam svoji práci odvede deska za polovic.Mimochodem, pokud tak prahneš po WKS podkladu, tak proč to rovnou nepostavit na 2011?! ---------------------------------------------------------------------Serverový ramky bez chlazení do herního PC? Znovu ti to zopáknu, ve skříni bude TEPLO!A vůbec na co ti v PC na hry bude ECC ramka? To budeš hrát nějakou hru stovky hodin v kuse bez, alespoň občasného uspání?--------------------------------------------------------------------Grafika - díky, že alespoň v nečem nenaráží mé rady na firewall Nicméně, mám takový pocit, že mermomocí musíš mít vždy něco extra, byť to není výhodné.Kuk sem:http://extrahardware.cnews.cz/recenze/evga-geforce-gtx-... Protože, mi prostě tu MSI GTX770 TF nevěříš, tak snad nezávislá recenze tě přesvědčí.Jen připomenu, že MSI GTX770 TF o nějakou tu stovečku méně.------------------------------------------------------------------------------------------------Seagate - OK, chceš to mít v PC, není problema. Jen bych přidalhttp://www.czc.cz/scythe-sch-1000-himuro-ha... i když je Seagate velmi tichý, tak LN není ani omylem, Tato krabka ho k tomu přiblíží.-------------------------------------------------------------------------------------------------------------Intesl Ukázat celý příspěvek

znovu dakujem za pomoc a vazim si ju! nakoniec vidim, ze na to idem z blbeho konca a mal som na zaciatku zadat nasledovne pevne poziadavky (musi byt):- ECC RAM (a z toho plynuci xeon procak, idealne asi stale 1240 v3, ten rozdiel vykonu mi za 1 palackeho proti 1230 v2 stoji :) a zaroven doska s cipsetom, co ECC podporuje => C2xx). preco ju chcem - pretoze som mal moznost hrat a pracovat intenzivne na oboch variantach a viem, co ECC prinasa.- 2x intel Gbe (ziadne broadcomy, realteky, ...)- minimum vrtuli a mechanickych kravin - co sa nehybe, to sa nerozbije a zaroven nehluci. - nikdy nebudem nic taktovat - vsetko pobezi na stock rychlosti^^ za danych podmienok, ake su moznosti?co sa tyka socketu 2011/1150 - 2011 uz konci a vykon aj podporovane technologie su u 1150 trochu inde.k tej ram a teplu, google onoho casu vydal poucnu studiu, z ktorej citujem: "In all cases, for the same utilization levels the error rates for high versus low temperature are very similar.", inymi slovami, RAMky nebudu produkovat viac alebo menej chyb, ak budu alebo nebudu chladene.disk od samsungu - preco nie, dakujem za tip.doska od SM ma Pulse Width Modulated (PWM) fan connectors (vsetky, podla specky na http://www.supermicro.com/products/motherboard/Xeon... aj prilozeneho manualu).tiez dakujem za nasmerovanie na zdroj a grafiku ;)takze ako spojit moje exoticke poziadavky na ECC RAM a navaznymi dielmi s tichym vykonnym PC?

nelze. Speedfan si logicky s C226 nerozumí. Supermicro nemá vlastní ovládací program a jejich bios umí skrze PWM pouze 100 a 50% (a my potřebujeme na LN 20%).Naprogramovat ovládací utilitu bez zdrojáků biosu nedokážu. Chceš-li tuto desku, tak asi nebude LN. Chcešli LN a ECC, tak X79. Život je o kompromisech.Můžeš zkusit nahradit, při použití X10SAT větráky NF-P12, ty při 50% v Biosu volba "standart") budou méně hlučné nežli TwinFrozr, čímž by jsi měl tedy LN líznout, jen to bude o 18 stovek dražší jen na větrácích. Mimochodem s 6ti noctuami ve skříni by byl jen krůček k ULN (Accelero Extrme 3+2*NF-P12), ale ne na této desce (na ULN je třeba NF-P12 provozovat na 150-300RPM).Pokud to smícháš dohromady (tvůj CPU+Tvoje deska a zbytek moje doporučení), fungovat to bude, s ohledem na nechlazené RAMky radím ponechat všech 6 articů, to co povídá intel je myšleno krapánek jinak, než to zřejmě chápeš (on hovoří o chybovosti náhodné nedestruktivní, tady se ale bavíme, že ramky ve výhni kterou kombo 80W xenon a 270W GTX770 udělají prostě nevydrží fyzicky, ECC neECC).V každým případě si ale nad takovým kočkopsem myji ruce - jako bych nic neřekl. Jsou to tvoje peníze a tak si s nimi udělej, co uznáš za vhodné. Doporučil bych ti ještě návštěvu superfóra a pokec s tamními ULN odborníky (zejména KineCZkem). Jsou ještě více arogantní než já, ale další objektivní náhled na situaci podle mně neuškodí.PS:Jedna věc by mně od tebe zajímala - v čem bylo hraní a práce na ECC ramkách lepší? Jak jsi to objektivně poznal?