» Poradna » Notebooky

Pomoc s novým diskem

Dobrý den, potřeboval bych poradit ohledně koupi nového disku do mého notebooku:Lenovo Legion Y520, nvidia GTX 1050 a intel core i5 7300HQ a 8gb RAM bohužel nemohu(nebo spíše neumím) najít v notebooku jaký je přesný název mého disku ale mám pocit že bych potřeboval lepší. Například když zapnu nějakou náročnější hru, ve správci souborů vyskočí kolonka disk na 100% a nestíhá. Některé hry mi píšou "low memory" ale ne kvůli nedostatku místa. Mohl by jste mi někdo prosím poradit ohledně mé situace popřípadě nějaký dobrý nový disk? Děkuji

Odpovědi na otázku

https://www.youtube.com/watchak je to tvoj notebook a nemas vnom aj M2 SSD aj HDD, tak dokupit SSD. Ak M2 SSD mas, je na tebe, ci sa zbavis platnoveho HDD a vymenis aj ten za SSD, alebo len tu M2 das vacsiu...

Jak zjistím jaký mám disk?

tento pocitac - tam mas pismenka C a D ak mas iba 1 disk a CDrom. Alebo tam mas C, D a E ak mas SSD, HDD a CDrom. Ak chces vediet konkretne znacku, tak na to je vela sposobov, taky laicky stiahni https://osdn.net/projects/crystaldiskinfo/... a on ti to vypise + stav

Stačí v Exploreru klik pravou myší na disk C, vlastnosti, Hardware a tam se typ disku vyčte. Když se to typové ornačení zadá do Googlu, vypadne, co je to tač.

Momentalne nemam notebook k dispozici ale mam jen C a D nemam CD mechaniku ale rozhodl jsem se ze si koupim: Samsung SSD 970 EVO m.2 -500gb mel by byt vyrazne lepsi

Mam podobny notebook HP Power 15, i5-7300HQ, GTX1050, SSD M.2 128GB + 1TB HDD. Ten SSD M.2 som nechal na system+par aplikacii a HDD som vymenil za SSD 860QVO 1TB. Nie je to sice EVO, ale je to riadny rozdiel oproti HDD. Mam na nom vsetky videa a hry, a zatial vsetko OK, ziadne sekanie ani pri hrach.