» Poradna » Programy

Pomoc s MS ACCESS

Ahoj, je tu nějaký znalec Accessu?Potřeboval bych poradit. Dělám projekt do školy a musím dělat v Accessu. Nejsem v něm vůbec dobrej a potřeboval bych pomoct.Konkrétně mám v databázi dvě tabulky (objednávky, poštovné). A chtěl bych, aby v tabulce Objednávky, když zaškrtnu pole, že u produktu chci poštovné, tak aby se částka poštovného z tabulky Poštovné zobrazila v tabulce Objednávky na určitém poli, abych to nemusel ručně opisovat. Šlo by to nějak pořešit? Zkoušel jsem různý varianty, ale ani jedna nešla.Předem děkuju

Odpovědi na otázku

Takže domácí úkol, který zhůvěřilý vyučující zadal z něčeho, co žáčkové vůbec nebrali!https://office.lasakovi.com + knihovna + Internet + vlastní snaha!Zjevně zhůvěřilý vyučující chce ověřit, zda nebozí žáčci najdou význam "relační databáze" (1970). Jo, "dotaz" a vytvořená výsledná tabulka.