» Poradna » Ostatní

Pomoc s lagy (hra)

Dobrý den,Prosím vás o radu jak zvýšit fps na hře FINAL FANTASY® XIII HW Požadavky : http://store.steampowered.com/app/292120/Můj notebook : Nvidia Geforce 820N (1 GB) Intel Pentium N3540 Quad core 2,16 Ram 4 Gb Windows 8.1Můj noebook převažuje nároky o dost, ale hra se pořád seká a nevím co s tím ak jsem se obrátil na pomoc ostatních předem děkuji za pomoc.

Odpovědi na otázku

S tím "o dost" to zase nepřeháněj... Minimální možná splňuješ, ale to znamená, že si musíš vše dát na minimum. Nic nepřeháněj.

Na doporučené nedosahuješ

Ano myslel jsem minimální. Ale ani na ty minimalní mi hra nejede jak by měla.

Bohužel je to zcela normální, víc z té grafiky nevymáčkneš: https://www.youtube.com/watch - tady je k ní dokonce i5 (ač z úsporné řady).Takže asi nic.

Tomu týpkovi to jede ještě hodně dobře já mám při fightech 12-14 Fps.

820m? Není výkon. Co si čekal? To je grafika tak na prohlížení netu. Je to kancelářská grafika, ta nemá výkon na nic. To je tak, když lidi koupí 820 protože to je velké číslo, ale ve skuzečnosti výkon značí ta 20, takže je to úplně nejslabßí grafický čip co lze koupit. Ještě pod úrovní integrovaných intel grafik. Tudíž absolutní nesmysl. Reálná hodnota 0. FF si na tom nezahraješ smiř se s tím.

Ano, ale ještě bych chtěl vyzkoušet jednu věc. Lidi píšou, že když se v ovládacím panelu NVidie nastaví Triple Buffer a Vsync na on a Anisotropic a anti-aliasing 16xViz: https://steamcommunity.com/app/292120/discussions/0/... Ale vždy když to nastavím při zapnutí hry se mi to resetuje do původního nastavení.Nevíte co s tím?

Nebo Snížit rozlišení což nevím, jak protože hra mi nabízí pouze tři které jsou téměř stejné.

* čtyři

Vsecko povypinej a hnet to pojete

Hlavní problém bude ten mizerný procesor. V požadavcích je jako minimum dvoujádro na 2GHz+. Když se ale podíváš na výkon takových procesorů (myšleno Core 2 Duo), tak zjistíš, že mají vyšší výkon na jádro, než N3540, který je určený tak maximálně na lajkování na FB:https://goo.gl/ku14I0Mrkni se schválně na řádej "Single Thread Rating". To, že má celkově N3540 vyšší výkon než staré E2160 je sice hezké, ale je to jen díky tomu, že má 2x více jader. Ale hře je to zjevně jedno a neumí toho využít. Ve výkonu na jádro prostě N3540 propadá.Co vede lidi k tomu, že si neustále na hry kupují notebooky, ideálně co nejlevnější a úplně nejlépe s Atomem (což N3540 je, byť tomu tak Intel už neříká, protože Atomům se lidi už naučili vyhýbat)?