» Poradna » Ostatní

Pomoc s .htaccess

Zdravím, je tu někdo kdo rozumí htaccess?Mám odkaz ve tvaru:stranka.cz/index.php?id=68&nazev=nemame-se-ceho-bata rád bych z toho udělalstranka.cz/index/68/nemame-se-ceho-batNějaké návody jsem četl, ale nějak mi to nefungovalo, proto prosím, zda by mi někdo nemohl udělat celý .htaccess. Zabere to snad jen pár minut.Díky.

Odpovědi na otázku

# presmerovaniRewriteEngine onRewriteRule stranka.cz/index.php?id=68&nazev=nemame-se-ceho-bat stranka.cz/index/68/nemame-se-ceho-bat [R]Neručím za funkčnost.

Díky, ale prosil bych to obecně, ne konkrétně na tohle ID a tenhle název :)

# presmerovaniRewriteEngine onRewriteRule pozadovany-soubor\.html /vysledny-soubor.html [R]

a co chces delat ?

Ty neumíš napsat do google ".htaccess proměnné"?A najít si co potřebuješ? Třeba toto?http://www.jakpsatweb.cz/server/mod_rewrite/mod-re...