Pomoc s grafikou v notebooku Acer Aspire 7750g

Zdravím hoši, mám tady jeden noťas Acer Aspire 7750G a je problém s grafikou, ntb nebyl přepastován a mám podezření že se nějak pokazil čip. Při zapnutí občas obraz naskočí jindy zase ne. Když se povede ho zapnout jsou tam artefakty, když ne a zkusím napojit na monitor tak se stane to stejné, artefakty. A má otázka je, zda můžu nějak grafiku spravit aniž bych odpájel apod.´Třeba fénem zahřívat tu desku nebo tak. Za vaše odpovědi budu velice rád. Děkuji

Odpovědi na otázku

JA sa vám divím, že čo robíte ešte tu. Už ste mal projektovať , vyrábať NB pod svojou značkou! Keď opravujete čipy prepastovaním, a garfiky len tak medzi rečou ! Nechytať , okamžite utekať do servisu !

Pane notebook není můj ale švagra, ale to je jedno. Za další já jsem týpek do PC ale ne moc do ntb, tak se raději zeptám ne? Vždycky existují fígle na doma než do servisu.

Až na to, že doma na tohle nebudeš mít na rozdíl od servisu potřebné náčiní. Doma těžko odpájíš čip a provedeš výměnu, tak aby to fungovalo.

Náhodou všchno jde když se chcehttps://www.youtube.com/watchtady si borec z iphonu vypájí 16GB paměťový čip a dává tam 128GB... bohužel prej jeho dodavatel neměl 512GB :)

Potom mám pravdu . Lebo toto" pajkovačkou a klbkom cínu" to iba pokazíte! Máte aj iné servisné náradie ? NIč v zlom ....

"...Za další já jsem týpek do PC ale ne moc do ntb..." A já se domníval, že ten Acer je také platforma IBM PC. Vy jste nejspíše "týpek". který je jen mladý a tím se domnívá, jak se ve výpočetní technice a elektronice ohromně vyzná. Je ovšem vidno, že jste nic nebastlil a v elektronice jste neposkvrněná panna.

Je ta grafika na desce? Pokud ano, bude to určitě velký problém a lepší bude ntb hodit do elektroopdadu.Pokud to má třeba MXM slot, tak bych ji zkusil vytáhnout a znova osadit, něco pdobného se mi stalo, když jsem čistil NTB a grafiku špatně zasunul zpět do slotu.