» Poradna » Programy

Pomoc s excelem

jak mám v excelu převést tvar 0628/374038 (mobilní číslo) do tvaru 602 25 25 25, nebo prostě do takového podobného tvaru.

Odpovědi na otázku

pravym- format buniek - vlastne- Typ a tam napis### ### ###

Ten formát máš blbě. Jasně chce:### ## ## ##

uf, diky mas pravdu.. chybicka se vloudila

".. nebo takového podobného"A protože existuje doporučení psát telefonní čísla po trojicích, tak je formát ### ### ### v pořádku.

Odstranění úvodní nuly:=KDYŽ(ČÁST(A1;1;1)="0";ČÁST(A1;2;DÉLKA(A1)-1);A1)Odstranění lomítka:=DOSADIT(A1;"/";"")Pak převedeš text na číslo=HODNOTA(A1)A nakonec nasadíš vlastní formát buňky:### ### ###

Proč tak složitě? Stačí CTRL+H a nahradit "/" ničím, címž ho vymažu a pak dát číselný formát s nulovým počtem desetiných míst a oddělením tisíců. Toť vše.

Jj, ta náhrada je dobrý tah

v tom prípade je prvý krok zbytočný ...nulu odstráni pri konverzii na číslo

To vím, také si všimni, že nikde o nutnosti odstraňovat nulu nepíši.