» Poradna » Programy

Pomoc s Excelem - zobrazení všech výskytů ale v jedné buňce

Ahoj, může mi pls někdo poradit s tímto zobrazením v Excelu:- mám celkem dva sloupce- v prvním se po řádcích v různém náhodném pořadí vyskytují čtyři členové rodiny (označeni např. 1, 2, 3, 4)- v druhém sloupci je preferované písmeno pro daný řádek (tj. se tam různě vyskytuje jedno písmeni z abecedy)- tedy např:2 A3 F1 G4 I1 L2 Batd......Zadání - zobrazit sestavu, kdy u každého člena rodiny budou v jedné buňce uvedena všechna preferovaná písmena která u sebe měli, tj. např člen rodiny "1" a vedle ve sloupci "HKZHDKUNHZTEASDN". Tuší někdo jak to z toho dostat? Díky moc

Odpovědi na otázku

V jaké verzi? Od 2016 je přidána funkce TEXTJOIN. Ve starších nejspíš makrem.

Office 2019, zkusím...

Takže student podvodník, okamžitě to nahlas učiteli a ukonči studium.

Pokud s tím nechceš ztrácet čas a učit se něco nového, pak seřaď podle sloupce a přepiš co je na obrázku. Práce na minutu a zvládne ji každý. https://ctrlv.cz/BNt7

Přesně tak. Navíc pokud to nedělá pro celou republiku, členové rodiny jsou jen čtyři a písmen máme jen 26. Na to ani Excel nepotřebuje.

DÍKY to je přesně ono, klobouček. Příklad s rodinou byl jen pro pochopení, reálný list má 255 tisíc řádků a "členů rodiny" je 80 tisíc, jedná se o analýzu úložných míst našeho skladu...Jeětě koukám na rozdíl výsledku SVYHLEDAT pokud je poslední parametr 1 nebo 0, tohle nastuduju proč to jednou vyhodí první výskyt a podruhé poslední.Tady je náhled že nekecám https://ctrlv.cz/v5fe

Mám rád jednoduchá řešení, která pochopí každý a svyhledat je základní funkce. 255 tis. je ještě v pohodě. Horší je když data přelezou i do dalších listů 1 a 0 určují přesnou/přibližnou shodu což využívám na první a poslední hodnotu.

můžu poprosit ještě o jednu radu? Jaký vzorec použít aby mi z buněk sloupce obsahujících každá spoustu znaků např. "GBCEEGCGGGGPPAAAAAAAAAAAAAAAAAAABBBBCCDFFFFFFFGGGGGGOXYEA" identifikoval jen ty buňky, které obasahují pouze písmena A,B,C, D (jen některá anebo i všechny, je jedno kolikrát) ale už naopak ne žádná ostatní písmena abecedy? Ideálně do vedlejšího sloupce jen 0 / 1 podle splnení podmínky. Díky moc.

Zvěrstvo, ale teď mě u fotbalu nic jednoduššího nenapadá. Pokud máš data v N, pak dej do O2. OK =obsahuje pouze abcd=KDYŽ(DOSADIT(DOSADIT(DOSADIT(DOSADIT(N2;"d";"");"c";"");"b";"");"a";"")="";"OK";"NE")

supr funguje, díky moc a jdu pokračovat

Třeba countif() v kombinaci s if(). Taky mrkni na funkci find().Ale toto všechno jsou úplné základy Excelu....

Pak byl příklad s rodinou dost nevhodný. Takže to, co vypadalo jako domácí úkol (kterých tu přibývá), je práce pro firmu.

proč jste to neřekl hned ... na to má řešení powerquery. cost na 255k řádků vzorec je zhovadilost a pokud se to má použít víc než jednou tak i obludnost.nedávno jsem dělal podobné řešení pro naše financaky, kteří pro změnu potřebovali ke každé položce na faktuře na řádek vypsat cenu v různých měnách a navíc dle aktuálního kurzu (cca 2,5 milionů položek) - pro někoho noční můra pro jiného relax

=TEXTJOIN(", ";TRUE;FILTER(B:B;A:A=1))

pro těch 255k záznamů, použít funkci unique() a její výsledek pak místo ty jedničky