Pomóc, please

Nevím si rady s těmito příklady z fyziky, poradí mi někdo? Jsou tomu dva roky, co jsem měl naposledy fyziku, takže jsem už vyšel ze cviku.Každému, kdo mi poradí, budu moc vděčný. Díky. 1) Vlak jedoucí původně rychlostí 140 km/h snížil tuto rychlost působením brzdné síly stálé velikosti na 80 km/h na dráze 750 m dlouhé.Určete, jak dlouho vlaku brždění trvalo. 2) Těleso o hmotnosti 3,5 kg plave na hladině vody (hustota = 997 kg/m3) tak, že nad hladinou vyčnívá právě 15 % jeho objemu V.Jak velkou silou musíme na toto těleso působit, abychom je celé ponořili pod vodní hladinu? 3) V homogenním elektrickém poli intenzity 1 200 N/C se nachází částice o hmotnosti 5 µg s nábojem nC. Její počáteční rychlost je nulová.Určete, za jak dlouho po uvedení do pohybu nabude rychlosti o velikosti 120 m/s. 4)Sériová kombinace dvou rezistorů o odporech 24 ohmů a 16 ohmů je připojena na napětí 32 V.Vypočítejte, jak velké teplo se vyvine v prvním rezistoru za dobu 20 minut. 5) Určete, jak velkou silou vytáhneme z vody předmět o hmotnosti 32 kg, je-li jeho hustota 1 150 kg/m3, tíhové zrychlení g = 10 m/s. Díky moc za pomoc.

Odpovědi na otázku

Asi ti nepomůžu, ale přečti si povídku s názvem A,B a Cod Stephena Leacocka v knize Literární poklesky.Tam je to jasně vysvětleno

Bych rekl, ze jsou to trivialni priklady stredoskolske fyziky. Nejvetsi pomoc je Vas to nechat vypocitat. Spis by mne zajimalo, cemu na tech prikladech nerozumite. PrasatkoPee

Počítat jsem to zkoušel, ale nešlo mi to. Když jsi tak chytrý, tak mi alespoň jeden vypočítej, budu Ti moc vděčný!!!!!!!Díky!!!!!

Pomóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóc, pleeeeaaaasssseee

Nějak dojedu na křižovatku a tam se už zeptám kolemjdoucích, kdo má přednost...Sice jsem chirurg, ale před každým řezem mi instrumentářka přečte kus z anatomie a asistent mi povede ruku...

No nekecej, že ti tohle dělá problém!

1) Vlaks=1/2att  (dráha s je rovna jedné polovině zrychlení a krát čas t na druhou)v=at        (z měna rychlosti je rovna zrychlení a krát čas t) po úpravě a=v:tPo dosazení do prvního vzorce: s=0.5(v:t)tt=0.5vt po úpravě t=2s:v tedy:t=2x0.75km:(140-80)=0.025 hodin =1.5 minuty

Dráha sa počíta ako aritmetický priemer medzi 0 a vypočítaným a.t.t. Z toho dôvodu ten vzorec budes = (1 / 2) * a * t * tpo dosadení750 = 0,5 * (140 - 80) * ta úpravet = 750 / 30 = 25 sKeďže sa jedná o zrýchlenie, tak som v tom vzorci musel nechať tú 1/2 ako kolega vyššie, ale správny výsledok je tento.

Tak ma dnes napadlo, že som sa poriadne kopol... Totiž, zabudol som pripočítať zložku rovnomerného pohybu 80 km/h. Čiže upraviť to treba takto:s1 = (1 / 2) * a * t * t > to ako pre brzdenies2 = v * t > to ako pre rovnomerný pohybs = s1 + s2s = (1 / 2) * a * t * t + v * t750 = (1 / 2) * (140 - 80) * t + 80 * t750 = 30 * t + 80 * t750 = 110 * tt = 750 / 110t = 6,8181818181818181818181818181818 > a toto je 100 % správny výsledok

No a ešte sa to objavila chybička, tých 110 kh/h treba zmeniť na m/s, takže:t = 750 / 30,555555555555555555555555555556t = 24,545454545454545454545454545459 sTeraz som sa už naozaj nepomýlil.

4) ohmův zákon : U=IR  , kde U je napětí, I proud a R odporProud soustavou tedy bude: I=U:(R1+R2), napětí na rezitoru R1 označme jako U1U1=R1I, výkon je P=U1I, teplo je Q=Pt, kde P je příkon, t je čas v sekundách a Q je teplo v joulech tedy:Q=U1It=R1IIt=R1(U:(R1+R2))(U:(R1+R2))t=18432j

5) těleso váží 32 kilo, vytáhneme ho tedy silou G=mg =320N a je úplně jedno, jak je husté.

Vis na co je tam ta hustota? Aby jsi vypocital objem a vztlakovou silu. Takze sakra zalezi na hustote telesa, protoze kdyby byla mensi nez hustota vody, tak zadnou silu nepotrebujes a vyplave ti samo.Nicmene zadani neni presne, protoze neni specifikovano, jestli se mysli az nad hladinu, pak mas pravdu, nebo proste tahat z vody, pak se uplatni ta hustota - coz si myslim je takto mysleno.

Je tam napsáno vytáhnout z vody.

BOOOOOZE proc tomu lenochovi radite ... kdyby jeden priklad budiz ale tohle je sila sem napsat pul sbirky prikladu, a jinak je to asi uplnej debil co se nechce ucit poac nejmin polovina je trivialita posledniho zrna, na kterou staci jen trosku selskyho rozumu

1) 8 hodin2) 83 kN3) za 120,5 vteřiny4) 54 stupňů C5) 86 kN nz rss