» Poradna » Windows (a jiné OS)

Pomalý start Win10 Pro

Mám dva měsíce starý počítač, procesor AMD A8-9600, Radeon R7, 3,10 GHz, RAM 4 GB. Po koupi byl start systému cca 25 vteřin, nyní se zpamalil na cca 3 minuty.Žádné změny jsem na něm nedělal, pouze nainstalování několika alplikací: Office, Outlook, Skype, a podobně. Toto jsem dělal hned po koupi PC. A nyní cca po dvou měsících se objevilo ono zpomalení startu. Má někdo pro mne nějakou radu?

Odpovědi na otázku

Co tam máš za disk??

SSD 240 GB

Typoval bud na aktualizace windows a zaplneny disk nebo na nejaky hodne pomaly srot bez cache typu kingston a400. A vzhledem k tomu jake komponenty jsi pouzil, tak se vubec nedivim. Rychlost startu vubec neres tak dlouho dokud system ti beha svizne.

Díky za odpověď. Rychlost startu bych neřešil, kdyby to nebyl jeden z důvodů, proč jsem si pořizoval nový PC. Ale hned po koupi byla ta rychlost startu o hodně rychlejší než po pouhých dvou měsíců. Aktualizace by mi to mohly dělat, ale ne delší dobu (cca 14 dní). A též komponenty, které jsou v PC by to pomalé spouštění dělaly hned a ne až po čase.

Aktualizace na start OS vliv nemají, spíš není ve formě to SSD.

A co s tím? jak to zjistím?

Zkusit jiné,popřípadě nouzově HDD a porovnat po pár dnech chování PC

Nerozumím tvé odpovědi. Co je to nouzové HDD?

Zkrátka vyzkoušet jiný disk - i kdyby to měl být pouze obyčejný HDD - jsi snad natvrdlý, nebo co?...

Pro: joNatvrdlý jsi asi ty. PC je nový. Takže měnit disk nebudu.

Takže problém vyřešen,jsi borec.

Po této odpovědi si nejsem jist jestli autor vůbec ví jestli ma ssd neno hdd

Nouzové - to je tvůj výraz můj byl "nouzově". Význam slova je,že zkušebně tam dáš jiný HDD,nebo SSD.

Pokud nemáte SSD disk je to běžná věc.... Plotnove HDD je prostě pomale... Jediné co to může trošku zlepšit je defragmentace nebo uvolnit misto na C: tim myslím aby bylo aspoň 20GB volneho místa....

Tu radu nehľadaj. Skoro každý z "poradcov" má problém pochopiť že tam máš SSD disk a systém bežal rýchlo. Takže ich priblblé rady ohľadne typu disku alebo "šrotu" železa sú ako vždy mimo mísu, pretože napriek ich "odborným" znalostiam to bolo OK Skús hľadať čo ten zvláštny OS W10 pos*ral (Áno môže to byť aktualizáciou W10. Skús pozrieť či nie sú nové aktualizácie od AMD) alebo či si si nenainštaloval nevedomky niečo čo sa spúšťa po štarte. Stiahni soft Aurtoruns a mrkni tam čo všetko sa spúšťa po štarte OS.

Nemáte náhodou Kingston A400?

Ani bych se nedivil. Lidi jsou schopní vyhazovat za předimenzované zdroje, zbytečně výkonné grafiky, vodníky, svítící bedny, ale za pořádný disk nedají ani vindru.

Já mám právě takové tušení, protože ze začátku to mohlo běhat svižně, jenže přibyly nějaké programy po startu, Windows taky mohl něco přidat, a už ten bezkešový bazmek může být mimo svoji komfortní zónu.

A odkud máš ten Win10 PRO? já jen že jenom licence převyšuje cenu sestavy a pokud je to warez z pochybného zdroje, tak tam můžeš malware. Jinak PC sice staré 2 měsíce být může, ale třeba procesor je late 2016 a není to žádný rychlík.Ale taky bych viděl problém v tom SSD, napiš, co je to za typ, tipuju skoro plný A400

Mám stejné tušení, viz výše. Nad těmi PRO jsem se taky zamyslel, to ale nepoznáme. Nicméně jestli má čórnuté Windowsy a diví se, že mu to jde blbě, tak je tazatel d*bil.

U desítek na to MS už jde jinak než u starších verzí. Jakákoliv nelegální aktivace se tam odhalí při půlročních upgradech. Proto všichni takoví tady hledají rady, jak omezit,či zastavit aktualizace.

Mám tento PC: https://www.alcomp.cz/zbozi(Premio Basic S240 AMD), koupený v lednu letošního roku. Takže se v něm nebudu hrabat, abych zkoušel měnit disk. Čekal jsem spíše obecné rady.

Za tu cenu a navíc s nevýkonným CPU ( jen Ryzeny se vyplatí), nečekej nic jiného. Je to přibývajícím softem, zcela normální věc u nevýkonných počítačů.

Disk Kingston A400...... Těžko říci, zda to dělá on, ale množí se tu na poradně na něj jen stížnosti. Kontrola by neuškodila.Co se vašeho problému obecně týče. Těžko radit. Můžete to mít zanesené bordelem. To začalo ze dne na den? Pokud ano, co se instalovalo? Zkusil jste se podívat na smart disku?Jinak úplně nejlogičtější obecná rada je reinstalace PC. Případně reklamace. Škoda, že už se vám to asi nepodaří vrátit, když to máte dva měsíce.

V podstatě to začalo ze dne na den. Všechny aplikace jsem doinstalovával hned po koupi. Později už nic. Reklamaci taky zvažuji, ale před ní jsem si chtěl ověřit, zda se někdo taky nesetkal s tímto problémem a jak ho řešil. Jinak na disku mám 90 GB volných.

Vyzkoušet s jiným SSD. Třeba Crucial,nebo Samsung. Na reklamaci to není,to je vlastnost.

Pak se logicky muselo něco stát. Co jste instaloval? Neproběhly nějaké aktualizace? Zkusil jste se podívat alespoň na ten smart disku (stačí stáhnou crystaldiskinfo)? A400 na zdejší poradně nemá moc dobré renomé. Na druhou stranu je to nejlevnější prodávané SSD a Kingston ho prodává v takových objemech, že by se za ta čísla nestyděli ani pekaři housek. Takže i když ty chyby má, tak kdyby to bylo tak brutálně rozšířené a lidi si stěžovali, tak se o tom píše všude.Je prostě možné, že na to SSD má systém nároky takové, že to nedává. Nebo je tam chyba... Na mě to ale působí jako klasický SW problém, kdy se něco po... Ještě mě napadá zkusit vypnou fastboot. Postup zde:https://www.asus.com/cz/support/FAQ/1031533/

Ani na gumové housky si už nikdo nestěžuje,prostě SSD za málo peněz je špatný kup.

Nejenom to SSD, celý ten kompl byl špatný kup. To je běžné u těchto levných pleček, že se postupně zpomalují. Probíhá to průběžně, takže si toho člověk nevšimne, pak to překročí určitou míru a proto se zdá, že to bylo ze dne na den. A pokud se tomu ještě pomůže nějakým čistítkem...

Kingston A400, a je jasno. Co chcete za obecnou radu? Ten disk v tom je to nejhorší z nejhorších SSD, nemá cache paměť a jakmile má ve frontě víc úkonů, tak jde do kopru, protože systém čeká na zapsání. Vyměňte disk, nebo se s tím smiřte.

Dva problémy, 1) hrozně málo RAM, dnes je základem minimálně 8GB, aby systém mohl být trochu svižný a 2).ten Kingston A400 je bohužel to nejblbější SSD, co tam mohli dát. Takže výměna SSD za nějaké normální a dokoupit ještě 4GB RAM a bude to lítat.

Když jsem to koupil, tak to lítalo. Proto hledám co by to mohlo zpomalit START systému, nic jiného.

Už ti to napsalo asi milion lidí, že to dělá ten disk, popřípadě warez windows nebo tam máš nějaký úžasný čističe typu Ccleaner

Tak disk, nebo warez, nebo čistič? Disk: proč se zpomalilo pouštění systému cca dva měsíce po koupi? Warez tam žádný nemám. Počítač mi slouží pouze pro: domácí kancelář (Office 2007), internet, fotky (žádné hry, žádné stahování filmů či videa). Čistč: žádný Ccleaner ani jiný čistič tam nemám. Zkus mi dát nějakou radu, na co se mám soustředit.

-> blbé ssd, bordel v OS, mraky bloatware a warezu (?) -> řešení = minimálně reinstall windows, případně pak disk (může se taky stát, že je plná paměť a jede swap disku, který ho s tou A400 pošle do kopru..

… a co PC nevypínat, ale uspávat /okamžitý start/…???...

To není řešení, jen maskování problémů.

… máš pravdu. To ne. Ale, když vím, že zanedlouho půjdu na PC znova nebo mám třeba otevřené záložky v prohlížeči, tak uspání používám. Jinak mám už staré SSD Kingston 120GB a start trvá cca 20-30s.

A je na něm systém, nebo je jen připojené? :) Hodněkrát sem to zažil, že nákup ssd byl tak, že ho někdo prostě jen připojil a čekal, že vše bude rychlejší..Dodám, že pokud k tomu je třeba plotnovej disk, často je to tak, že vše létá rychle, pak si Os začne šahat kvůli něčemu na tu plotnu a je to konečná..

… samozřejmě, že je na něm systém + další SW , jak taky jinak, že... K vůli tomu byl přece už před cca 7 lety kupován.Akorát hry mám na plotnovým HDD - už se nevejdou. Bohužel. Musel bych koupit nový větší.

- nedochází pc ted paměť, že by jel swap ?- to ssd má 7 let, možná to je taky téma- není zaplněné, ty ssd co mají 563MB volného umí pak v kombinaci s os dělat psí kusy..

… tak teď swap určitě ne /je 16MB/, protože jsem doplňoval RAM z 8GB na teď 24GB /měl jsem obsazení 80% a teď obsadí 33% tj. 8BG/ … SSD 120GB mám: 75GB zaplněno, 36GB volno… ale mám zpomalovač /brzdič/ Avast - chystám se odinstalovat...

Z tebe lezou věci,čítankové příklady jak nemá PC vypadat. Ale koukám,že už jdeš na správnou cestu.

… jsem přeci /jak jsi mě nazval/ vylepšovač … PC mám 7 let staré a nechci ještě kupovat celé nové - to tak za 5 let … /celkem 12 let /XP PC mi vydrželo 11 let s upgrady …

… XP PC jen 11 let /s původním CPU AMD Athlon XP 2100+/, protože mělo AGP 8x a PATA /bez PCIe a SATA/ a už nešlo "vylepšit"...

základní postup řešení jakéhokoliv problému s pc w 10 1. správce úloh -co je vše spuštěné ,kontrola progr. po startu, výkon, atd.. 2. antivir- je jen defender?, neběží kontrola po startu 3. ovládací panely- kontrola zabezpečení-zkontrolovat stav počítače 4. správce zařízení 5. kontrola prohlížeče událostí

Některé kontroly jsem udělal, nic neobvyklého jsem nenašel. Antivir jen defender. Po tom dlouhé spouštění ale PC běží normálně. Nicméně zítra zkusím reklamaci.

Zkontroluj, co se spouští při startu. Při instalaci si tam skoro každý program něco přidá … a ne vždy je to potřeba."Dlouho" taky trvá stažení majlů, pokud máš klienta.Apod.

Při startu se toho moc nespouští, na to jsem se díval. Klienta mám, ale moc mailů mi nechodí a navíc si myslím, že se stahují až při spuštění klienta. Zítra jdu reklamovat, tak potom dám zprávu, jak jsem dopald.

Zítra to nesu na reklamaci. Bez ohledu na výsledek reklamace si nechám vyměnit původní disk za: SSD 250GB Samsung 860 EVO SATA III. Bude to s ním lepší, nebo je to stejný šunt jako ten původní? Pokud ano, tak jaký mám koupit? Nechci ale příliš investovat. Děkuji za odpověď.

Dnes mám zpět PC po reklamaci a je to - spuštění systému - záležitost 20 sekund.Příčinu pomalého spouštění jsem se nedozvěděl, takže ani SSD disk měnit nebudu.A uvidím, co to časem bude dělat.

Jestli jsi předtím používal W 7,tak to vůbec neřeš.W 10 se opravdu načítají pomaleji oproti sedmičkám.Když sis zakoupil nový,tak byl bez aktualizací.Desítky si aktualizace stahují sami aniž by Tě informovali.Proto se Ti zaplní systém W 10. Tím se zákonitě zpomalí i načítání.

Typicka kombinace slabsiho HW s nedostatkem RAM. Bohuzel situace bude s kazdou aktualizaci a s kazdym nainstalovanym programem stale horsi. Okamzita pomoc je navysit pamet na min. 8GB a do budoucna zvysit kapacitu uloziste. Jinak to zaplnene SSD za chvili oddelas.

Dnes mám zpět PC po reklamaci a je to - spuštění systému - záležitost 20 sekund.Příčinu pomalého spouštění jsem se nedozvěděl, takže ani SSD disk měnit nebudu.A uvidím, co to časem bude dělat.

nevim text