» Poradna » Mobily

Pomalý start telefonu a tabletu po upgrade OS

Zdravím,prosím o radu k následujícímu problému. U telefonu Lenovo P1 Vibe a tabletu Lenovo A10 jsem nedávno provedl upgrade OS Android na verzi 6. Cca měsíc po aktualizaci se ale značně prodloužila doba startu obou zařízení po vypnutí/restartu na asi 10 minut, což mi přijde velmi dlouho. Jinak oba přístroje fungují správně. Nevíte, kde by mohl být problém a je případně nějaká možnost, jak dobu startu zařízení zkrátit zpět na původní cca 2 minuty? Restart do továrního nastavení bych volil až jako poslední řešení.Předem děkuji za odpověď.Jirka

Odpovědi na otázku

všeobecne na androide platí: reštart do "recovery" a vipe dalvik cache. tým odstrániš veškeré odkazy na staré inštalácie. jedná sa však o zásadný zásah! všetko závisí od výrobcu; toho či máš urobený root ako aj spôsom použitej ROM(origo-user)

Root nemám a ROM origo na obou strojích. Jsem spíš klasický uživatel a do androida se radši nešťourám :)

Ale je zajímavé, že donedávna to nabíhalo normálně, zpomalilo se to až tak zhruba týden zpátky a víceméně na obou přístrojích současně...

To poslední řešení má být vždy první. Po každé větší aktualizaci (když se mění i číslo verze androidu) je velmi vhodné, až nezbytné provést tovární nastavení, protože v nové verzi je spousta věcí řešeno jinak a původní konfigurační data a data aplikací v tom dělají bordel. Takže to jen těžko může fungovat úplně v pořádku.

Děkuji za odpověď. Máte pravdu, ověřoval jsem si to i jinde a asi to opravdu bude nezbytné, i když z toho radost nemám, hlavně v případě toho P1.

Tak reset do TN nepomohl, doba startu sysrtému je stále stejná

máš tam pridanú pamäťovú kartu?ak ano, problém je tam. systém ukladá dáta aj na SD-karty! ideálny stav je vtedy, ak si dáta z karty odzálohuješ na iné médium a kartu sformátuješ pod novým systémom.apropo: nejako mi uniká pointa s vypínaním. za normálnych okolností sú zariadenia s androidom stavané na prevádzku 24/7/365. nechápem z akého dôvodu to neustále vypínaš

Díky za odpověď a tip.Ano, karty tam mám. Ale tak já to nevypínám neustále Nicméně telefon i tablet občas potřebují restartovat a tablet vypínám, když je doma a neberu si ho s sebou (stejně jako všechny elektrospotřebiče až na lednici - moje paranoia z požáru) Pak měl ale štve, když to startuje čtvrt hodiny. U tabletu navíc včera po prvním resetu android nenaběhl vůbec, pořád dokola se restartoval, musel jsem ho resetovat ještě jednou přes recovery. Ale doba odezvy je stále dlouhá, zkusím naformátovat ty SD.

Vyndej kartu a zkus to bez ní.

Zkusil jsem. Stále je to na 10 minutách. Jako není to úplná tragédie, mohly by se s tím stát horší věci, ale mě prostě štve, když něco nefunguje tak jak by mělo.

takže späť k podstate: nedávno si aktualizoval na marshmallow. bol to firmvér od lenova cez OTA update, alebo nejaký cyanogen? skúsil si opätovnú reinštaláciu s novým FW? nie je normálne aby sa zariadenie štartovalo štvrť hodiny

Ano, ofiko aktualizace přes OTA. Do žádného kutilství se v případě androida nepouštím. Hloupý dotaz: jak tam nový FW dostanu?

https://firmwarefile.com/lenovo-vibe-p1-p1a42tu je všetko čo potrebuješ k mobilu.https://firmwarefile.com/lenovo-a10-70fa toto pre tablet

Díky moc, vyzkouším.