Pomalý router (pouze Wi-Fi)

Dobrý den,už několik dní mám problém s Wi-Fi připojením na svém routeru.Veškeré přístroje připojené přes Wi-Fi jen obtížně načítají stránky a nenačte se jediné video. Pokud je ovšem připojený přes LAN, vše funguje jak má v plné rychlosti.Máte prosím nějaký tip, jak proklepnout router a zjistit je-li případná oprava v mých silách, nebo je načase vyměnit router?Děkuji.

Odpovědi na otázku

co třeba restart routeru, instalace posledního fw, či reset do tov nastavení... možností je spousta, ale pokud je model routeru tajný, tak ti nikdo nepomůže.

Případně, pro wifi, v routeru nastavit méně zatížený kanál. Defaultní 1, používají často velcí provideři wifi v okolí, a je topak zacpané.

Omlouvám se, jedná se o TP-Link WR741ND.Zatím jsem zkoušel ho jen na 10 minut vypnout, ale zkusím teď to, co jste mi navrhli. Díky

Poslušně hlásím, že Wi-Fi opět funguje.Stačilo stisknout reset.Děkuji za rady, snad to vydrží.