Pomalý POST

ahoj,
mam jeden starsi pc, ktery stal delsi dobu v koute. nedavno jsem ho zapojila a od pocatku byly problemy s nabihanim windows - vetsinou vzdy az po nekolika restartech. pak se to nejak uklidnilo a nekolikrat nabehl hned. jenze zanedlouho zacaly restarty behem hrani hry nebo sledovani filmu a naposledy pri presunovani slozky na jiny oddil disku. to uz jsem se pripravovala na formatovani oddilu c a na reinstalaci windows xp. jenze po tom poslednim restartu uz byl problem i pri POSTU, kdy vse bylo hodne zpomaleno a nakonec ani nebylo mozno uskutecnit instalaci windows. zkousela jsem to nekolikrat a po hodne dlouhem cekani se nakonec ukazala modra obrazovka s textem, z nehoz jsem zachytila par udaju:
....potize pravdepodobne zpusobil ...partmgr.sys.....page fault in nonpaged area....
...address facbb4ab base at f9cb9000..date stamp 00000000...
po dalsim restartu se pri postu objevily tyto udaje:
pci device listing
bus no. device no. func no
pri. master disk
hdd s.m.a.r.t. capability.....disabled

muzu neco udelat, nez odnesu bednu do opravy / nebo na skladku / ?
dekuji za pripadne odpovedi. marty

Odpovědi na otázku

Otazka je v podstate jen jedina: Odesel do vecnych lovist pevny disk, RAM nebo zakladni deska?
Vzhledem k tomu, ze je problem i s POSTem, hadal bych, ze deska.

Jestli HW odroutovat do servisu nebo do sberneho dvora je treba resit po zvazeni financni stranky veci. Starsi PC muze byt pro nekoho dvoujadro na 3GHz, pro jineho Pentium 100MHz. :o))

skor tipujem na disk ktory dlho nabieha a preto trva post strasne dlho

skus vymenit IDE kable k disku
vyfukat prach zo skrine
poriadne zasunut vsetky komponenty do dosky a ci su kable riadne zapojene...