Pomalý počítač - Windows Modules Installer Worker

Dobrý deň.Môj notebook s windowsom 10 značky hp ide dosť pomaly. V správcovi úloh mi svieti 100 % Disk. Spomedzi aplikácií, ktoré majú najväčší podiel na 100 % využití disku sú:Windows Modules installer Worker, System, Microsof windows system protection background task. a pod. Využitie pamäti, ktoré ukazuje správca úloh je 83 %. Procesor skáče od 9 - 20 %.Som úplný laik v tejto oblasti a preto by som Vás chcel poprosiť o radu/y ako zrýchliť počítač a čo vlastne sú to za aplikácie resp. kde je problém keď mi v stĺpčeku disk ukazuje 100 %.Podotknem, že na notebooku nemám žiadne hry, len dokumenty v textových editoroch.

Odpovědi na otázku

Notebook značky HP neříká o počítači vůbec nic. Třeba je prostě jen starý a slabý.

Jj, třeba to má prostě pomalý HDD

Počítač používam od roku 2019, bol zakúpený ako nový.

Pořád to o něm neříká absolutně nic. Laskavě napiš specifikace.

daj si tam vymenit HDD za SSD a poje to "normalne". Len by naozaj nezaskodilo odtajnit ten prisne tajny notebook, lebo mozno sa ukaze, ze sa to neoplati a treba ho vyhodit do srotu aj ked si ho kupil v roku 2019 ako novy.

Si projdi nastavení hlavně soukromí a vypni vše nepotřebné.

Práve sa Ti inštaluje nejaká aktualizácia Windows....

Ďakujem za vašu snahu a možné príčiny môjho problému. Už sa mi to podarilo vyriešiť podľa tejto stránky: https://touchit.sk/co-robit-ak-ma-pocitac-ne...

To je pěkné, ale nic to nemění na tom, že: 1) o tom notebooku jsi nenapsal vůbec nic 2) jestli tam máš pomalý plotnový HDD tak ho nech vyměnit za SSD.

Pripájam informácie o netebooku. Neviem, ktoré informácie sú potrebné na identifikáciu môjho problému, ale skúsim:Procesor: Intel (R) Core (TM) 15-7200 CPU @2.5GHz 2.70GHzRAM: 4,0 GBTyp systému: 64 bitový OS, procesor typu x 64.Ďakujem.

ano, to bude slusny kancelarsky notebook, ked tam dolozis 4GB ram a SSD.

Nestahuje se zrovna nějaká aktualizace?

Momentálne neprebieha žiadna aktualizácia. V ponuke je aktualizácia Windows 10, verzia 20H2, ktorú som ale nedal inštalovať. (Mal by som ju dať inštalovať?)Po zásahu s microsoft store sa tá situácia zlepšila. Pomerne vysoké sa mi zdá ešte využívanie pamäte (identifikujem to podľa správcu úloh), ktoré skáče od 70-87 %. Je táto hodnota v poriadku ?

Instalují se aktualizace. Nech notebook pár hodin zapnutý, raději i přes noc

Ďakujem, takže uvedenú aktualizáciu povolím.V prípade kúpy SSD mi viete nejaký odporuč. Čo sa týka kúpy a výmeny nového SSD je to nevyhnutné. Zrejme výmena patrí do rúk odborníka, nie laika ???Ďakujem.