» Poradna » Notebooky

Pomalý notebook, vytížený HDD

Dobrý den, mám mensi problém. Nevím jestli to s tím souvisí, ale aktualizoval jsem svůj notebook s Win8.1 a po restartu se choval velice pomale. Po hlubším bádání jsem zjistil, že disk je zcela ze 100% vytížen. Na notebooku nejde bez problémů spustit nic. Google Chrome stále padá, avast nebo avg vůbec nejde spustit anebo když už, tak se to kousne a neudělám s tím nic. Nevím jak se počítá vytížení disku, ale ve správci úloh zabírá 0.1 mb/s system, někdy to klesne na nulu a to samé hostitel služby:mistno síť, Windows problem reporting a nějaký bcvsprocessor. Tak by mě zajímalo, že v seznamu ten disk noc nežere, ale má 100% vytížení. Dokázal by někdo pomoci? Popř. Na notebooku nic zvláštního nemám, zda by to třeba nějaká obnova do továrního nastavení dokázala. Děkuji

Odpovědi na otázku

resmon.exetam, na záložce disk zjistíš co, kam, kolik a kdy čte/zapisuje na diska pokud to bude nula nula nic, pak nevím kde bereš podklad ke tvrzení "jak hrozně je ten disk vytížen"....

Ten resmon.exe je v pc jako systemovka nebo se to musí stáhnout. Podklad vytížení disku beru z toho, že správce úloh mi hlásí 100% ale po zroutech ani stopa

resmon.exe je odjakživa součástí win.stejně jako taskmgr.exe

V resmon.exe jsou procesy pojmenované System se čtením disku 0 a zápisem 100 až 300 bajtů za sekundu. Že začátku tam byl i proces perfmon.exe se čtením 24000 bajtů za sekundu a zápisem 0. Vychází z toho něco?

Ty procesy jdou seřadit podle vytížení disku300 bajtů není nic...perfmon.exe je běžný syst. proces 24kB není nicVětší vytížení disku je aspoň 10 MB/s

Nic nad 10 MB tam není, ale někdy jsou v tom seznamu dva procesy a někdy třeba i třicet... Strašně to skáče

No dobře, a celkové vytížení je kolik?

Teď jsem pomocí avg pctuneup vyčistil registr od problémů a správce úloh hlásil disk 0% avšak rychle to stoupalo a je tam zas maximum. Vážně nevím

A proč děláš takové hovadiny a "čistíš" registr??? Akorát ten systém dorazíš.....

Tak se nevztekej hned prosím, jsem laik a ty ses zatím jediný, kdo má trpělivost

Mohou to dělat i aktualizace. Nechej počítač puštěný klidně přes noc, uklidní se.

No právě včera k večeru se aktualizoval a po tomto okamžiku to takto zlobí.

Mel jsem něco podobného nakonec to vyústilo v mechanickou poruchu disku...Stáhni a nainstaluj CrystalDiskInfo potom sem hoď screen který nahraj třeba na imgur.com :)