» Poradna » Web a internet

Pomalý internet

Zdravím, dneska mi "zapojovali" internet od pody, nabízeli mi WiFi router, jelikož mám pc v jiném pokoji, ale jelikož mám svuj, tak jsem ho nastavil dle adres, které jsem měl na smlouvě, internet jsem sice rozběhl, ale jede šíleně pomalu, někdy i vypadne.. V čem může být problém? Co to může brzdit? Platim si rychlost 100mb

Odpovědi na otázku

Dosiahnut 100Mbps cez wifi niej jednoducha vec a musi sa hodne dlho laborovat s umiestnenim routra a pocitaca. Potrebuje to minimalne 2 anteny na routri, ale aj na pocitaci, pripadne nastavenie na 40MHz a samozrejme bez rusenia.

Kde to jde dotáhni ethernet a kde ne tak 5GHz router. Máš nějaký laptop který můžeš vzít nahoru ke hlavnímu switchi a připojit kabelem a tam změřit rychlost?

A jaký wifi-router máš? Jestli je to nějaká muzeální krabička s procesorem o výkonu kapesní kalkulačky, tak na 100Mbit/s internet zapomeň.Co je to šíleně pomalu? Kolik konkrétně na nějakém měřiči down/uploadu dosáhneš?

Ako pisu kolegovie, uved presny model Routra. Tiez by bolo vhodne uviest, co je to Silene pomaly internet a ako si to meral + uved rychlsti up/down a aj odozvu ping.

A to si urobil chybu , že si odmietol ich router . Oni to majú otestované , ponastavované , až tak ďaleko , že všetko prebehne ako samoinštalácia . Takto môže laborovať zo svojim a výsledok je vo hviezdach .Pri reklamácii sa iba spýtajú - A router máte aký ? Či tvoj lepší , alebo horší vždy povedia je to vo routri....

No asi bude chyba ve WiFi routeru, který jsem sehnal levně v tesku. Ve starém bytě mi to jelo v pohodě, a to asi proto, že signál šel jenom přes jednu zeď. Teď mi jde přes kuchyň, koupelnu, wc.. výsledná rychlost 0.14 mb/s. Snad se to s jejich routerem zlepší, provrtat x zdí a napíchnout se na kabel jsem si chtěl nechat jako poslední možnost.

Tak to už rovnou běž pro vrtačku a delší vrták.

Pre maximalnu rychlost aku zvlada router je potrebny signal zhruba -60dBm. Plati to hlavne za prekazkami (stenami), pretoze signal hodne kolise a to vadi teda statocne. Mozes si to vyskusat s tym co mas, Maximalny vysielaci vykon je takmer vzdy rovnaky ak to dodrzuje normu. Ak nedosiahnes aspon -65dBm, tak maximalna rychlost nepojde so ziadnym routrom. Preto je potrebne hladat lepsie miesto pre router.Ovsem ak ti staci aby chodil router nejakych 26Mbps, tak moze byt v ceste viac stien. Jo a odmeraj si svoje wifi a nie este aj polovicu Internetu k tomu ak chces vediet ci funguje tvoje wifi dostatocne rychlo.

Levný tesco router = max. 54mbps! Tam sú vo väčšine prípadov k dispozícii TP-Linky, ktoré na WiFi dajú max 54mbps a po dráte 150mbps

Sorry - opravujem - nie mbps, ale Mbps.

Zdravím, je možné, že je o selhání síťové karty Ether-ing (pokud jej vlastníš, někteří uživatelé užívají jen Software ovladač). A nebo by mohlo dojít k připojení k nějaké z proxy sítí nastavené ve tvém routeru. Zkus se poradit s infolinkou, stojí to pár korun a ještě jak znám PODA, tak rádi pomáhají pakli-že uvidí, že mají zákazníka, který svůj problém nenechá plavat.