» Poradna » Web a internet

Pomaly internet

Dobrý den, poslední dobou mám strašně pomalý internet. Načítají se mi dlouho stránky a někdy mi tam skočí chyba DNS, nebo něco takového a zajímalo by mě, jestli to může být způsobenu nějakou chybou v ntb. Ten mám ale nový, mám ho dva roky a nikdy jsem sním neměl problémy. Párkrát se mi stalo, že se zasekl třeba na pul minuty, ale to málokdy. Skoro vůbec. Na netu mám i internetovou televizi a ta se mi nestíhá načítat. Uprostřed se točí to debilní kolečko a když při tom něco stahuju, tak to nejde vůbec. Vím že tohle je asi při stahování normální, ale dřív mi to běželo bez problémů i při stahování. Problémy jsem měl už dříve a když jsem zavolal technikovi, tak mi na dálku po telefonu řekl, že mu to tam neukazuje žádnou chybu a že je vše v pořádku a když na něco přišel, tak problém vyřešil. Žádnou změnu jsem však neviděl. Ještě se mi 2x stalo, že mi ntb spadl na zem. Bylo to jen asi jen z pul metrové výšky, le mohlo by to být i tím? Předem děkuju.

Odpovědi na otázku

Notebookem to nejspíše nebude jelikož ačkoliv to funguje blbě, funguje to, problém bych hledal na straně internetu, záleží jestli to taháš kabelem nebo přes wifi. Pokud kabelem, bude na 98% chyba u poskytovatele, pokud přes wifi je tam spousta možností - slabý signál - doporučil bych koupit silnější modem (ale zase pozor na směrovost antén) nebo externí anténu, nízká přenosová rychlost modemu - modem má 4 základní mody (802.11.b/g/n, 802.11.b, 802.11.g, 802.11.n) toto udává maximální rychlost přenosu, v prohlížeči se přihlaš do nastavení a nastav 802.11.n (podporuje rychlost až do 300mb/s) ale pozor na kompatibilitu, je tam jiný šifrování a starší zařízení to nemusí umět, takže by na nich pak nešla wifi, pokud bys takový zařízení měl použij 802.11.g no a v poslední řadě nejlepší ale často nejsložitější způsob je přemístění modemu do optimální polohy (střed domu, bytu)

V linuxe to ide korektne?