» Poradna » Počítačové sítě

Pomalý internet za routerem Tenda AC6

Dobrý den,doposud jsem v domácnosti využíval stařičký router TP-Link s tím, že jsem si pořídil nový router Tenda AC6. Rychlost mého internetového připojení je 20 Mbps - těchto rychlostí jsem se starým routerem dosahoval bez problémů. Po zapojení a nastavení nového routeru se ovšem dostanu přes kabel jen na rychlost 6 Mbps. Ovladače síťovky i firmware routeru jsou aktuální. Neměli byste představu o tom, v čem by mohl být zakopaný pes? Případné další info dodám.Díky za každou radu.

Odpovědi na otázku

Skutečnost že je driver tzv. "aktuální" nevypovídá o jeho kvalitách a bezchybné spolupráci s daným HW naprosto nic:1. Úplně nový (před hodinou vydaný) generický driver od MS.2. Dva roky starý originální driver od výrobce napsaný a odladěný přímo pro (tvůj) konkrétní typ HW a OS.----------------------------------------Už chápeš? Co z toho si vybereš?

Ako presne merias tu rychlost?

A prečo ? Asi ju meral pri obidvoch routroch tým istým spôsobom ? Zmena spôsobu merania je nepravdepodbná!

Urcitym meranim je mozne namerat rozne vysledky. Preto je dolezite vediet ako to bolo merane. Mam v talone aj dalsie otazky. Ovesm pre pripad trollingu mi staci prave takato jednoducha. Podla odpovede sa rozhodnem, ci budem nasledne reagovat.