» Poradna » Web a internet

Pomalý internet při uploadu videa

Dobrý den, když uploaduju video na youtube, tak mám strašně pomalý dowland, tak že se nenačte ani seznam.cz a to mám normálně dowland 50 mb/s. Tak se chci zeptat jestli je to, tak normální a nebo to dělá jenom mě?Budu rád za všechny odpovědi

Odpovědi na otázku

je to normálne.

To je otázka priorit. ☺

Otazka na ISP, zda do rychlosti pocita jak up tak down. Tzn zda mas 50 ne mbit ale Mbit. Milibit je neco jine. A pijud mas upload 40Mbit na down nic netbude a symetrie nefunguje. Ja mam 30/15 a garantovane. Tzn nahravam 15Mbit ale down mam porad 30.

ne, to neni normalni - nejspis spatne nastavene na strane providera. i pokud by byla rychlost sdilena pro up a down, tak by se rychlosti mely v nejhorsim pripade vybalancovat. tohle spis vypada na nejake ne moc dobre nastavene wifi pojitko. od koho mas internet?

Normální situace, zvlášť na asymetrické lince. Download velký, ale upload malý a snadno se zahltí. Musel bys omezit rychlost uploadu videa, aby zbylo aspoň pár desítek kbit/s kapacity pro odesílání požadavků a potvrzení ostatním serverům, bez toho toho protějšek neví, že ti má/může posílat data. Rychlost uploadu jde limitovat jen v některých aplikacích, nebo nastavením QoS nebo trafficshapingu na routeru, ale neumí to každý SOHO router.Na dobu přenosu si najdi jinou činnost, nebo nahrávej data na server na lince s rychlejším uploadem.