» Poradna » Web a internet

Pomalý internet a neschopné O2

Dobrý den,již delší dobou se setkávám s problémy s mým internetem od O2. Místo avg. rychlosti, kterou jsem měl dříve (d20/2u) mám momentálně zhruba avg. d5/2u.Když jsem si napsal na O2, napsali mi, že pomalá rychlost internetu a vysoký ping je způsoben vytížením uploadu. Bohužel už mi nedokázali říct, co s tím mám dělat dále, abych tedy vytížený upload neměl a můj internet fungoval normálně. Existuje případně nějaký program, kterým můžu měřit kolik dané zařízení (počítač, notebook) žere uploadu a zda právě toto zařízení žere skoro celý upload díkyž čemu se tedy seká internet.Předem děkuji za rady.

Odpovědi na otázku

Také jsem měl podobné problémy. U mě pomohlo přenastavit DNS server na CloudFlare DNS. Pokud si myslíte, že by ten download a upload mohlo žrát nějaké zařízení v síti, zkuste prostě odpojit od routeru všechna zařízení (je-li to samozřejmě možné), kromě PC na kterém budete rychlost měřit. Potom postupně zařízení připojujte a na konec by jste měl zjistit, kde by mohl být problém.

Jak máš nastavené aktualizace,optimalizace doručení a upřesnit možnosti,třeba ten upload tam máš moc velký.

Spusť "Sledování prostředků" (resmon.exe). Na kartě "Síť" uvidíš velikost aktuálního downloadu/uploadu

Moc se v tom nevyznám. Ale na tomto počítači mám u chrome.exe odesílání jen nějaké 3 000 B/s a na druhém počítači se ty hodnoty pohybují okolo 120 000. (Taky u chromu) Mohlo by to být ovlivněno, nebo to jsou hodnoty, které to nijak neovlivní když mám upload (2Mg/s od O2)

Tuna za sekundu je co, asi překlep? Ne že bych měl v lásce Prd do vody, ale jednak to vypadá, že se o konektivitu dělí více zařízení, což nebylo opět překvapivě sděleno, jednak datový tok u Chromajzlu je poněkud podivný.Takže v úvahu přichází dorasovaný os ("tůnidla " jako CCleaner) a malware. Tajný "hraniční" síťový prvek může být také viníkem.

Pred týždňom nebol problém?