» Poradna » Počítačové sítě

Pomalý download na Wi-Fi

Zdravím,mám jeden problém s internetom, ktorý je veľmi zvláštny. Mám notebook Lenovo a keď sa s ním napojím na Wi-Fi, tak mi rýchlosť ide asi takto:http://www.speedtest.net/result/4428088348.pngSignál ukazuje 4 paličky z 5 a download je tragicky pomalý, videá na Youtube padajú do 144p. Ale!!! keď som napojil Wi-Fi adaptér TP-Link, rýchlosť sa zdvihla a ide to výborne:http://www.speedtest.net/result/4428092512.pngJe mi záhadou prečo na vnútornej sieťovke v notebooku to ide tak pomaly. Keď som na overenie zobral notebook do krčmy kde je UPC rýchly internet, Speedtest ukázal 33 Mb/s, čiže pohoda. A aj v škole keď sa napojím (je tam Sanet optika) tak rýchlosť je okolo tých 30. Ale doma to ide takto žalostne bez externého adaptéra.Vedeli by ste mi poradiť, ako donútiť tú vnútornú sieťovku aby šla dobre aj doma? Router je Belkin N+ ten čo sa dáva k internetu Slovak Telekom.ďakujem za odpovede

Odpovědi na otázku

zdravim jak rychly internet mate zaplaceny od poskytovatele? dela to pouze tento ntb nebo i jina zarizeni?jako prvni bych doporucil podivat se do konfigurace routeru zda nejsou nastavene nejake rychlostni limity atd...pokud to takto blbne pouze na jedne siti problem nejspis nebude v ntb ale v routeru/pripojeni

Od poskytovateľa mám 40 Mb/s, teraz som skúšal test na mojom mobile Samsung Galaxy Note a nejde to tých 40, aj keď o dosť lepšie ako na Lenovehttp://www.speedtest.net/android/1321136019.pngSkúsili sme to aj na ďalšom notebooku Acer a tam to ide podobne ako na tom externom adaptéri, čiže výborne.Limity tam nemám, nastavenie routera je v základných hodnotách z výroby.

Ak si blizko routra, tak si stiahni vysielany vykon na routri na minimum a pojde ti to lepsie, alebo hladaj taku polohu routra a/alebo pocitaca, ktora nebude mat za nasledok dramaticky pokles rychlosti.

Router je až za jednou stenou, ale signál ukazuje 4 z 5 a aj na mobile mi chýba len jeden oblúčik v tom ukazovateli. Iný notebook tu za stenou nemá problém s rýchlosťou.

Za stenou maju niektore wifi karty a ich ovladace dost problem. Nie kazdy ovladac je vyladeny tak specialne aby chodil maximalnou rychlostou za stenou. Na to aby to chodilo rychlejsie, nieje velmi rozhodujuca "sila signalu", ale jeho kvalita. Kvalita zavisi od chyb v prenose. Da sa predpokladat, ze budes mat tak velku chybovost, ze vacsina paketov sa musi opakovat, pretoze vela ich je poskodenych. Tym klesa samozrejme skutocna prenosova rychlost.

Měl jsem podobný problém, mobil jel na wifi naplno, ale notebook tahal neskutečně pomalu, nebylo to vůbec použitelné a to jsem seděl metr od routeru. Vyřešilo to manuální nastavení v routeru šířky kanálu z 20/40MHz na 20MHz. Od té doby to i na notebooku jede naplno.

Ďakujem za radu, ale pomohlo to fakt len mierne, upload mi to dokonca ešte znížilo:http://www.speedtest.net/result/4429461841.pngTakže som to znova hodil na 20/40MHz a nejakým zázrakom sa rýchlosť zdvihla na použiteľnú úroveň:http://www.speedtest.net/result/4429480469.pngčiže zatiaľ dobré!

Tak zmen kanal. Daj si 1 alebo posledny.

Mám tam 1

Lidi kukau ste na ty screeny? Tam upload je normalni, takze sizovkou to nejspise nebude. Pocitam nelaky soft, zaskodnik, co je vazan na tu wifi. Ale zku aktualizovat ovladace..kukni zda nemas ve fw pravidlo jen u down na te siti. Je to zvlastni chpvani.

co bereš ?

Dobry den toto iste mam aj ja s pc tiez mi strasne pomaly otvara stranky pritom rychlost je takmer 40mgb nechapem co s tym je, notebook nieje ani rok stary