» Poradna » Notebooky

Pomaly chod netbooku s SDD

Dobry den, vytahl jsem po delsi dobe ze supliku netbook acer aspire one d250, intrl atom N270, 1 gb ddr2. Vzhledem k tomu ze jsem jiz na tomto nb zkousel win 10, ktere nebyly az moc svizne, tak jsem se rozhodl vymenit hdd za ssd kinstone. Po ciste instalaci me nemile prekvapila rychlost. Cekal jsem ze ssd docela hodne zrychli chod, ale nestalo se tak, dokonce bych rekl, ze sviznost systemu je o neco pomalejsi nez s pubodnim hdd. Nevite kde by mohl byt problem?

Odpovědi na otázku

Jediné zrychlení kterého je netbook ještě schopen je gravitační, nejméně ze třetího patra na beton.Atom N=nebrat (1 HT core, 1,6GHz, 533Hz FSB)1GB RAMky se zaplní skoro hned, nejspíš pořád swapuje, to SSD nedělá dobře.

vykopej jakékoliv Windows a dej tam 32bit Lubuntu. Na tomhle šrotu bude rozdíl znát.

Nehledě na funkční ovladače.

Zkoušel jsem to na podobném NTB, který měl ale Atom dvoujádro (N570). Desítky pořádně nefungovaly, a byl k tomu jednoduchý důvod - Intel k tomu už dááávno nedělá ovladače, takže téměř všechno běží na generické. A dost blbě, můj netbook se i pěkně hřál, funěl a žral baterii, protože prakticky nefungovala správa napájení, CPU běžel skoro neustále na plný výkon, i když neměl být čím vytížen. Hold se nedá nic dělat, podpora těhle lechtátek skončila u XP, u některých u Win 7.Ale doporučím, jednu D250 s N270 jsem dával budoucí tchýni na základní web a maily. Strčil jsem do toho 128 SSD, 1GB RAM jsem vyměnil za 2GB modul a nahrál do toho Xubuntu. Šlape to docela svižně, a na běžné použití to stačí (samozřejmě pořád to limituje pomalý CPU a GPU). Fungovala s tím spokojeně docela dlouho, teď už po nás podědila výkonnější a větší NTB.