Pomalý a hlasitý disk

Zdravím, tak 2 dny zpátky začal z ničeho nic můj disk dost hlasitě hučet a celý PC se zpomalil. Disk je starý něco málo přes 2 roky a má natočeno 5000 hodin, vydává zvuky, jako by čtecí hlava lítala neustále sem a tam (velmi hlasité, když byl v pořádku a četlo se z něho, byl mnohem míň hlasitý) , někdy tak na 5 minut zvuk čtecí hlavy utichne, ale disk je pořád stejně pomalý. V task manageru se pořád staticky drží na 50%, ta hodnota se nikdy nehne ani o procento. Podle CrystalDiskInfo a Hard Disk Sentinel je však naprosto v pořádku.Někdo nějaké nápady? Kdyby byl pětiletej tak neřeknu, ale po 2 letech...Díky

Odpovědi na otázku

Že má jen dva roky nic neznamená. Začíná na něm něco pravděpodobně odcházet mechanicky, takže hlavně bych si udělal zálohu dat a na disk už nespoléhal.

Díky, jdu zálohovat..

Mne třeba odešel notebookový disk starý jen třičtvrtě roku, a používal se jen k záloze, takže max. 2x do měsíce. Doporučuji zálohovat pravidelně, u disku člověk nikdy neví dne i hodiny, a když jsou data pryč, je pozdě, nebo je obnova hóóódně drahá

Crystal disk toho nakecá. Tak sem dej z něho obrázek .

Ktorý proces číta, alebo zapisuje na ten disk? Môže ísť o poškodený súborový systém.