» Poradna » Programy

Pomalé zdlouhavé starty a loudavé win xp sp2

Již několik dní řešim problém konfigurace mého PC nebo systémové chyby?.Moje PC sestava procesor AMD Athlon 64 3200+ jadro Venice čipset nvid.nforce4 dvě paměti DDR400 512MB grafická karta MSI GeForce nx7800GT 256MB pciExpres16 zdroj 500 PATA disk SEAGET Bar.160GB.Po čisté instalaci os.WIN XPsp2 a instalaci všech potřebných ovl.včetně sitě startuje Pc.do pár sekund.Všechny spouštěné aplikace bez problému.Jakmile však nanstaluji avg antivir.začnou se widle loudat a start do win. je neůměrně zdlouhavý asi 3min i déle.V Bios nastaveno butovaní z hdd.který je master a .DVDrom mam externí přes Usb .Zkoušel jsem mem.testy prprůběh ok.3DMARK ok.skoušel jsem vypnout v msconfig po spuštění všechno, výsledek start do OS.louda šnek.V OS. se všchny poprvé po startu spuštěné aplikace či otvírané dok.otevírají neuvěřitelně pomalu. KDO poradí ?

Odpovědi na otázku

Vyskúšaj iný antivír.

Povedal by som, ze je to asi dost jasne: ak bez antiviru je vsetko OK, a s nim je zrazu pc pomale, tak je to asi v tom antivire. Ono AVG tiez nepatri medzi ziadnu spicku. Skus nejaky iny! Ja mam nod32, a nemozem si stazovat. Ziadne spomalenie pc som nespozoroval, napriek tomu ze mam pozapinane vsetky mozne volby v rezidentnom module. Netvrdim, ze nod32 je najlepsi, ale ma velmi nizke naroky na cpu, a vysoku rychlost scanovania. Vdaka tomu prakticky nespoznas ziadne spomalenie, ci s antivirom, alebo bez neho...