» Poradna » Windows (a jiné OS)

Pomalé procházení složek WXP

Zdravím, potřeboval bych poradit jak odstranit pomalé procházení složek v systému WXP SP3 při ukládání souborů z internetu. Problém nastává pouze v případě ukládání všech typů souborů (JPG, PDF, ...) na místní i síťový disk z prohlížečů (Chrome, Firefox, Explorer). Při procházení je každé kliknutí do adresáře následováno 2-5 sekundovou prodlevou. Stejně tak i vlastní ukládání. Při standardním procházení v systému pomocí Tento počítač, nebo Total Commander žádný problém není. Myslel jsem si, že to může dělat Eset, ale ten jsem zkušebně odinstaloval a žádná změna. Předem děkuji za radu.

Odpovědi na otázku

předem NEVÍM odpověď na tento případ, ale otázka zní, byl by velký problém přejít na vyšší Windows? Už u Vist jsem zjistil, jak na tom samém PC jsou XP pomalé, a co se sedmiček týká, to už se s XP srovnávat téměř nedalo. To je jak Favorit a Superb. Osmičky by vám jely taky, pokud máte alespoň Core 2 Duo, ale je to na test kompatibility před instalací. Omlouvám se, že jsem neodpověděl na zadání otázky, ale vždycky jak slyším/vidím spojení slov XP a pomalý, tak ve mě vře, proč si někdo stěžuje na něco, co prostě pomalé je?

To není XP, stejně se v některých případech chovají i Windows 7 a 8. Je potřeba zapnout / upravit možnosti indexování. Možná by mohlo pomoct ZAKÁZAT prohledávání síťových složek (systém se snaží hledat síťové adresáře a pak teprve prochází složky v počítači).Kolik je volného místa na disku? Jak moc je fragmentovaný (defragmentace v XP není žádný zázrak, zkusil bych případně defragmentovat něčím modernějším - třeba Defraglerem)?

Popis chování i-prohlížečů přesně sedí na zombii.Z možných vektorů exploitů jsi popsal jen molochovitý Chromě => do starého PC nepatří.Co s tím?Vytvořil Admin zálohu OS z doby bezvadné funkce, tj. před instalací Chromě?ANO:Nabootuj z inst. CD OS dané verze/edice/mutace/SP.na 3. GUI -> F3 -> Obnovit stav OS ze zálohy.NE:Fatální chyba Admina.Co teď, když už je mléko rozlito na rozpálené plotně?Zvládneš boj s exploity?NE:Předej OS k vyčištění odborníkovi.ANO:1) Prostuduj si pečlivě:http://forum.zive.cz/viewtopic.php2) Polož dotaz:http://forum.zive.cz/forum-927/Viry-a-bezpecno... 3) Řiď se pokyny odborníků.

Dělá to nabořený a zdevastovaný OS, nově ho instaluj a tentokrát tam dávej jen ty programy co opravdu potřebuješ, ne každému povol něco nahazovat po startu, ne každému povol něco přidávat do kontextové nabídky atd., správně data rozděluj do adresářů a neměj v tom bordel.

Veliký pozor si dávej na všechny programy typu Acronis, Daemon atd., ty si navíc přidávají vlastní SW ovladač pro přístup k disků a to může někdy vytvořit problém. Acronis vždy ze zaváděcího média a Daemon raději nahradit něčím jiným = hajzI SW.

Ve WinXP, Viste i 7 se DT chova naprosto korektne.Pri nahrade "necim jinym" je vhodne vedet, ze to "neco jine" obvykle pouziva ten samy ovladac, ktery pomlouvate (buh vi proc..).

Daemon je také propagátor další SW to nesnáším proto ten hajzI a co se týká korektnosti tak i u W7 jsem vždy preferoval UltraISO umí víc a virtuální mechaniky taky, kolik je libo.

Dalsi SW nabizi k instalaci dneska kdejaky program. To byste musel nesnaset kde co. ;o)

To si piš, že ano a tyto programy mají okamžitě BAN, když je to produkt stejné stáje u drahých programů chápu, ale ty nenutí instalaci. Pokud se někde "vetře" tlačítko = konečná.

A neni lepsi cist text v instalacnich oknech a nejake to zatrzitko zapnout nebo vypnout podle potreb?

Já to dělám takto, SW který prostě potřebuji dostane milost. Pochopitelně, že vždy čtu licenční podmínky musím, protože za to často cvakám plus i potřebuji vědět zda mohu z média vytvořit instalační ISO do adresáře Install jak je mým zvykem = vše hezky pohromadě.

Děkuji za odpovědi. O "bezpečnost" se na PC stará oficiální Eset Smart Security a Malwarebytes Anti-Malware. Zálohy jedou pomocí Acronis True Image. Počítač byl kupován pro W7, takže výkon by neměl být problém. Na disku je dost místa a místo se dle možností defragmentuje. Systém je pravidelně aktualizovaný. Na tomto počítači provozuji min. dva programy, které na novějším systému nepustím, ano vím, že většina starších programů jede i na W7, ale tyto tam skutečně nepustím. Vše kromě výše uvedeného funguje zcela spolehlivě a rychle. Problém je pouze s ukládáním souborů v prohlížečích. Zkusím vyházet Acronis, Daemon a vypnout to indexování.

" Zálohy jedou pomocí Acronis True Image." v nejhorším tedy použij zálohu ve které nebyl problém, data snad nemáš na stejném disku. A mimochodem než vyhodíš ten Acronis tak si vytvoř bootovací médium! Z něj pak zálohuj / obnovuj ne pod OS = nestabilní díky jeho ovladačům disků!!