» Poradna » Programy

Pomalé přehrávání ve VLC

VLC na mém počítači nedokáže přehrát video s vyšším datovým tokem než 50 kbps, ale windows media player zvládá hladce i 100 kbps. Problém bude zřejmě ve způsobu, jakým VLC vykresluje videa, ale jak se to dá nastavit, aby jel taky plynule?

Odpovědi na otázku

Protože WMP používá při přehrávání akceleraci grafickou kartou (DXVA).VLC tohle pořádně neumí, tím pádem všechno táhne procesor který na to nestačí (pokud nemáš nějaké dělo..) a výsledek je jaký je.Použij nějaký přehrávač který rovněž akceleraci umí. Buď MPHC nebo PotPlayer.