» Poradna » Notebooky

Pomalé pc

Dobrý den vlastní notebook Asus k510UX (i7 a Nvidia GTX 950M). Jednou tak za 3 měsíce notebook obnovým do továrního nastavení (přímo ve win 10) ale když jsem to udělal naposledy stal se notebook nepoužitelným všechno je extrémně pomalé a i jen internetový prohlížeč se načítá asi hodinu a to pak i ten běží nesnesitelně pomalu. Notebook jsem odnesl ke kamarádovi který kompletně reinstaloval win a na ntb nechal běžet asi 3 antivirové programy ale neúspěšně, nevíte čím by to mohlo být?

Odpovědi na otázku

Celkom mozne, ze to zapricinili tie 3 antivirove programy.

Ten problém tam už dávno byl když jsem zkoušeli ty antivirové programy.

Systém je na SSD ? Podle specifikace by tam měl být.

Ano systém běží na SSD

Je to úplně špatnou prací s počítačem a systémem. Google -> media creation tool -> udělej si instalační flashku s nejnovějším buildem, proveď čistou instalaci. Neinstaluj antivir, nech běžet defender, nevypínej UAC, přemýšlej, co děláš, nestahuj warez.

- 3 antiviry je fakt špatnej nápad (navíc antiviry (někdy/některé/..) neřeší hromadu jiných věcí jako je ransomware a pod.)- Zjistit teploty, takty jaké to dosáhne atd. (použít třeba hw monitor)- Pokud je pc zpomalené, základ je podívat se, na čem to stojí -> spustit sledování prostředků a podívat se, jestli není do plných graf cpu, gpu, pamětí a diskové fronty (ne disku, ale jeho fronty)

1) Nechápu dělání továrního nastavení každé 3 měsíce. Má na několika PC Windows se všemi pololetními upgrady atd.. a přitom je systém v poho, i když jsem to instalovat cca 3 roky nazpět. Co s tím proboha děláte?2) Čím více antivirů, rozhodně neznamená, tím více Adidas. Nemluvě o tom, že po čisté a správně udělané instalaci tam viry být nemohou (mohou, ale to je na jinou debatu a jiné viry)3) Napadlo vás udělat kontrolu disku? Jak je na tom?

Teoreticky to může být napadnuté,pokud používá nějaký pochybně získaný OS a crackuje ho. Ten NB je nějaký dovoz z Číny.

PC je zakoupené v ČR a os je tam taky oficiální :)

Nenašel jsem ho v nabídce žádného obchodu u nás. Jen dovozy.

Dobrá den, děkuji za odpověď a nejspíše chápu i vaše rozhořčení nad chybami co jsem jsem udělal ale já nejsem žádný PC odborní vlastně jsem jen průměrný uživatel jak teď mohu udělat kontrolu disku?

Napřed napiš jaké disky tam jsou a na jakém je nainstalovaný OS. Až potom budeme kontrolovat.

Hdd tune třeba... Nebo se podívat na diskovou frontu který toho řekne 10x víc...(i pokud bude totiž disk ok a má frontu, je něco špatně.. )

Os i všechny soubory jsou na 250GB SSD disku

To je pěkné, ale dotaz byl, jak je na tom vytížení PC. Pokud dotaz je, že je pomalé pc, aby se to dalo vyřešit, je pro to něco třeba udělat....

Já bych pro to rád něco udělal ale vážně nevím co, jak už jsme napsal nejsem žádný PC znalec.

1. spustit sledování prostředků (třeba start + napsat "sled.." a vybrat ze seznamu) -> podívat se na jednotlivé záložky při "pomalém" pc, který graf vystřelí + hodnotu u diskové fronty2. Stáhnout třeba hw monitor (gooogle) a podívat se, jaké to má teploty a takty (tzn temperatures a takty u cpu a gpu (asi) v MHz (možná G)Pokud je pro tazatele toto neřešitelné, doporučení je to někomu odnést/servis.

Začít od nuly. Všechny soubory si zálohuj,potom je třeba disky zformátovat a provést čistou instalaci Windows 10. Pokud ani to nepomůže,tak je vada někde v HW a reklamovat. Pokud to nebyl nějaký "výhodný" nákup na inzerát.

Děkuji všem moc za rady, myslel jsme si že to může být třeba nějaká banalita jako třeba špatné drivery nebo tak ale jak to tak čtu raší to odnesli do servisu. :)

To může být klidně banalita, ale pro zjištění banality je třeba provést aspoň banální úkoly... (opravdu otevření okna s vytížením pc není start raketoplánu..)

1) 3 antiviry jsou blbost - všechny běží, všechny zpomalují a navíc si navzájem mohou "lézt do zelí"2) resetovat každé 3 měsíce do továrka znamená u Windows 10 vrátit se k nějaké staré verzi systému, takže si to po resetu v principu nejdřív postahuje ty tuny aktualizací a případně upgrade na "novou verzi" (build) - takže pitomostV principu by spíš dávalo smysl jednou za čas stáhnout nový build Windows 10 a udělat čistou instalaci.