Pomalé PC

Zdravím všechny,už to bude 8 měsíců, strýc mi pomáhal postavit PC.Koupili jsme následující:http://www.alza.cz/western-digital-caviar-bl... http://www.alza.cz/ocz-vector-series-128gb-d... http://www.alza.cz/msi-b85-g43-gaming-d46605... Na SSD jsme instalovali W8 64b a (nevím jak) strýc mi přemístil složky users a program files na klasické HDD, prý kvůli kapacitě. Občas se mi stávalo, že mi PC jelo hodně pomalu tak jsem použil Auslogics disk defrag na oba disky a vše potom fungovalo v pohodě. V posledních dnech mi ale PC dost často zamrzá.Např. VLC media player se zasekne na 15 s a potom chvilku přehrává zvuk a video každé na jiné časové stopě. Nebo chrome mi neustále hlásí "čekání na mezipaměť" když načítám stránku. Steam se mi spouští dobrých 5 minut, a často mi zmizí ikonky z plochy i z hlavního panelu a zobrazí se až po pár sekundách, jakoby se restartoval průzkumník.V správci úloh vidím jak činnost procesoru je na minimu, a RAMka se drží kolem 30%.Dnes jsem začal hledat na fórech řešení a našel jsem program HD Tune Pro. Ten jsem spustil (error scan) a na SSD mi nezobrazoval žádné chyby, ale na tom HDD mi jich našel přes 200 (můžu ho spustit znova a dohodit screen). Potom se mi celé PC zaseklo a byl jsem nucen restartovat. BIOS se načetl okamžitě ale načítání samotných Win a později i už. profilu trvalo nějak okolo deseti minut.Mám jít hned reklamovat to SSD? Nebo to HDD? Nebo je problém v nějakém SW? :)

Odpovědi na otázku

"složky users a program files na klasické HDD, prý kvůli kapacitě.""Ten jsem spustil (error scan) a na SSD mi nezobrazoval žádné chyby, ale na tom HDD mi jich našel přes 200 (můžu ho spustit znova a dohodit screen)."2 věci !!1. K ČEMU TI JE SSD, KDYŽ NEJEN USERA, ALE I PROGRAM FILES HODÍŠ NA HDD? TY PROGRAMY PAK STARTUJÍ JAKO ZA STARÝCH ČASŮ, NECHÁPU VYSVĚTLI.2. TAK TO VYPADÁ, ŽE MÁŠ PROBLÉM S HDD A PROTO ZATUHÁVÁŠ.

Co se týče těch složek, nevím proč to strýc udělal. Říkal, že kvůli kapacitě, co to znamená nevím.Kdybych reinstaloval celý OS a nechal ho jen na tom SSD (stejně nevím jak to tehdy přehodil na druhý disk) a to HDD bych používal jen na méně podstatné věci, vyřešil by se problém?

Ono, data a jak to máš nechám na tobě, já je také dávám jinam, je si ty složky (dříve adresáře) dělám sám jak já třídím data. Ovšem když dáš na HDD programy, pak ti rychlý OS z SSD tahá pomalu tento SW chápeš a to logické není.Než něco uděláš dej tam jiné HDD a Program files nech pro příště na SSD tak to má být.

A nedefragmentovuj SSD

app odinštaluj a znova nainštaluj, ale na SSD. HDD prever pomocou chkdsk c: (alebo d:, e:...) /f /x /r otestuješ tým vadné sektory a HDD by mal nejaký deň bežať (ale nikto Ti nezaruči ako dlho, takže plánuj čo najskoršiu výmenu). Na SSD ten príkaz radšej nepoužívaj. Optimálne sa testuje cez HBCD