» Poradna » Mobily

Pomalé nabíjení

Zdravím,mám telefon Galaxy A8 (2018), a vždy když si jej připojím k počítači nebo powerbance tak se neskutečně pomalu nabíjí, třeba tak 3% za 10 minut, zatímco kamarádovi který má iPhone 7, ten samý USB port nabije z 50% do 100% tak za hodinu. Totéž platí i o powerbance, kamarádovi nabije úplně nabitá powerbanka telefon úplně bez problémů, ale mě telefon nabije cca o 1-2% a poté hlásí, že je vybitá. Vyzkoušeli jsme to na několika testech a vždy jsme došli ke stejnému závěru, iPhone se nabíjí daleko rychleji než moje Galaxy. Vyzkoušeno taktéž několik kabelů, ale opravdu jediné co můj telefon rychle nabije je originální nabíječka Samsung, i jiná nabíječka jiné značky nabíjí moje Galaxy pomalu a naopak všechny nabíječky všech značek nabili kamarádův iPhone úplně stejně jako jeho originální nabíječka. V čem je tedy ten problém? Podotýkám, že k tomuto problému docházelo vždy a telefony máme zhruba přibližně stejnou dobu, ale jen teď se mi naskytla možnost to takto otestovat a porovnat.Děkuji a hezký den.

Odpovědi na otázku

Telefon z klasického USB portu dnes téměř nabít nejde. Standardní počítačový USB dává jen 0,5A takže baterií s dnes běžnými kapacitami od 3000mAh výše, nabije v nejlepším případě tak za 8 hodin. Jinak ano, Samsungy pokud vím, tak mají nějaké omezení, že plnou rychlostí nabíjí pouze z originální nabíječky a cokoliv jiného považují za standardní počítačový USB port a nabíjí jen 0,5A což je v podstatě nepoužitelné.

Já nabíjím telefon přes noc z USB portu na PC, a prostě to trvá pomalu, s tím nic neuděláte... Pokud chcete rychlé nabíjení, použijte adaptér který dostanete ke každému mobilu (pokud nemáte iPhone 12 ;) )

Prostě to trvá dlouho*