» Poradna » Počítačové sítě

Pomalé kopírovanie v sieti LAN

Dobrý deň vospolok,mám problém v kopírovaní po sieti LAN, pripojené dve PC cez router, primárne cez wifi. Kopírovanie súborov z PC do PC oboma smermi prebieha veľmi pomaly, cca 300 kbps. Skúšané aj cez kábel, rýchlosť tá istá. Lan sieť je stavaná na 100 Mb/s, nič iné v danej chvíli sieť nevyťažuje. Internet ako taký funguje normálnou rýchlosťou cca 30 Mb/s, tak ako má.Oba PC majú nainštalovaný Win 10, so všetkými aktualizáciami a nevykazujú žiadne problémy. Jedine to pomalé kopírovanie po domácej lan sieti. Zaujímavé je, že stream po sieti, či pripojenie vzdialenej plochy funguje normálne, bez problémov, čiže asi normálnou rýchlosťou.Máte nejaký nápad, na čo sa zamerať, čo nastaviť inak a pod.? Priorita je aby to bežalo normálnou rýchlosťou ideálne po wifi. Za rady ďakujem.

Odpovědi na otázku

Nemáš tam nainstalované současně dva antivirové programy, které se můžou navzájem prát?Půjčil bych si někde switch a zapojil kabely do něj. Pokud se to rozběhne, ukazovalo by to na problémy v routeru. Typ jsi neuvedl, tak si po případných známých problémech tvého routeru musíš zagooglit sám.

Momentalne je tam Malwarebytes, ale aj iba pri štandardnom defenderi sa to správalo rovnako. Aj keď AV vypnem, zmena žiadna.

Router je obyčajny Edimax n-kový, viac netreba. Funguje spoľahlivo. Mám tu ešte airlive, ale keď som skúsil, správa sa to podobne. Asi bude problém niekde v desiatkach, len netuším kde.

Vyskúšaj kopárovať iným protokolom, napríklad FTP.

Tomu by som sa raád vyhol, to by musel bežať nejaký ftp klient...

Ok, tak jednoduchšie. Bootni Live Linux a vyskúšaj ako ide prenos z Linux do Win a naopak. Takto je možné zisťiť či je problém s OS, alebo hardware.

Hw to myslím nebude, oboma smermi je to rovnako "rýchle", ale hneď ako bude možnosť, skúsim live linux.

To, co máš doma, to je fakt hrůza.. A nejspíš tam už nic nevyčaruješ.. Tipl bych si jako vždycky na bordel v systému .. malwarebytes a další pičoviny typu čistítek a tunínek fakt nikdo nepotřebuje..Kdy už tohle LAMY pochopí..??? Lidi jsou prostě idioti.. FERTIG

Ako som písal vysšie, o systém sa starám, je ok na oboch PC. Zasa nie som úplne neznalý. Zrovna Malwarebytes dávať na jednu úroveň s cc cleanerom a inými čističmi či boostermi mi príde trošku mimo. Vyššie som písal, že sa to takto správa a správalo aj s defenderom pred inštaláciou Malwarebytes. Ktorý je len dočasne, potreboval som preskenovať po dlhšom čase pc aj iným antivirákom. Často čítam tuto diskusie, a to je stále to isté, česť výnimkam "maš bordel v systému, odnes to do servisu a pod". Raz za čas sa niečo v poradni opýtam či náhodou niekto nemal s niečím podobným skúsenosť a takto to dopadne . P.S.: Doma mám poriadok a pohodu a routrík stačí na net a služby, ktoré potrebujem.

O.K.. Zkusme to jinak.. Proveď zálohu na stávajícím systému třeba pomocí Clonezilly.. na obou strojích.. Poté přeinstaluj systémy rovněž na obou strojích a proveď akci přenosu souborů.. Nebo otestuj zálohování systému toho druhého stroje po síti na připojený externí disk v tom prvním PC.. Kdybych se na tebe připojil prostřednictvím AnyDesk, podíval bych se ti na ten systém.. Zítra mám volno, no problem. Jsem takovej blb a obětavec, že se na to podívám zadarmo.. Můžeme se mrknout i na router

vyskusaj prepojit na priamo, ale tam budes musiet manualne zadat IP adresy, takze pozri ake maju teraz automaticky a nastav ich manualne. Potom prepoj pocitace kabel-kabel. Dnesne sietovky by to mali zvladat aj s priamym kablom..

Napriamo som skúšal, tam to ide ok... Cez router je jedno ktorý z tých dvoch sa to fláka tých 300 kbps. Skúsim ten Linux, už sa robí flaška Dám vedieť

tak dokip gbit switch a mas po starostiach. ten router je evidentne shit shitov

To ano, ale aby lan šla až tak pomaly, to je divné aj u toho rourika. Ako som písal vysšie, skúšal som aj airlive /druhý router čo mam k disp.) a ide to rovnako pomaličky cca 300 kbps +-. Nepotrebujem to na veľký objem dát. Len na kopírovanie školských vecí pre syna, aby som ich nemusel prenášať na flaške, keď už sú tie pc na jednej sieti. Cca 100-200 Mb tak 3 x do týždňa. Vysšie som spomínal, že vdialená ploch, s obrazom samo, či už cez win, či cez TW ide úplne v pohode. PC sa vidia, stream z jedného na druhý, či tlač po sieti je úplne bez problémov. Je to podivné. Donedávna mi prenos súborov nebolo treba, tak som to vôbec neriešil. Teraz by sa hodil.

Tipnul bych si, že jeden z těch routerů bude vadný. Zkuste zvlášť odpojit jeden, a potom druhý.

Přes Wifi to ideální nebude nikdy.. Buď máš tedy 2x PC.. nebo 2x posraný sráče notebooky.. A k tomu všemu máš slabý net a slabý přenos po kabelu.. Z toho nic nevyčaruješ.. Mám doma dva stolní PC, připojené kabelem na switchi za Mikrotikem.. Když dělám zálohu ženy počítače pomocí Clonezilly po síti do úložiště na mém stolním PC na datový disk, za 5-7 min. mám hotovo.. Žena má stolní PC, kde má i Wifi kartu. Zkoušel jsem měření rychlosti apod.. Není to vůbec špatný, ale doma jsme na optice a skutečně na stabilním připojení.. 100 / 100Mbps.. Rychlost odpovídá i měření na netu, malinko to přešvihne i tu stovku 104 -107.. Skrze Wifi bylo naměřeno něco přes 90 -95... skoro neuvěřitelný.. Teď jsem dlouho neměřil, protože je i ten druhý PC na kabelu.. Wifi beru jako nouzovku pro mobily.. To, co máš doma, to je fakt bída.. Wifi je na dvě věci.. A jinak použitelná jako nouzovka pro mobil a internet na notebooku.. Přeinstaluj systém, máš tam bordel v podobě malwarebytes a dalších podobných sraček, které fakt nepotřebuješ.. A jestli tam máš k tomu CCleaner, tak jsi to "pěkně" dorazil.. Jen tak mimochodem, změř rychlost internetového připojení po kabelu, jestli vůbec alespoň trochu odpovídá tomu, za co platíš tvému ISP.. ping bude asi taky zajímavý.. Pročisti vytvořené profily v registrech -> network list -> profiles. Pokud nevíš, raději to vynech. Můžeš provést i reset sítě.. Já bych se spíše přiklonil k přeinstalaci systému vzhledem přítomnosti různorodých sw a Malwarebytes v systému.. Jsem si jist, že by se projevilo značné zlepšení..

na priamo pc-pc mu to ide ako ma :)

""Přeinstaluj systém, máš tam bordel v podobě malwarebytes a dalších podobných sraček, které fakt nepotřebuješ.. A jestli tam máš k tomu CCleaner, tak jsi to "pěkně" dorazil..Jen tak mimochodem, změř rychlost internetového připojení po kabelu, jestli vůbec alespoň trochu odpovídá tomu, za co platíš tvému ISP.. ping bude asi taky zajímavý..""Systémy je v poriadku, žiadne problémy nevykazuje ani jeden. O systém sa starám sám a viem čo robím To že aj ja potrebujem občas radu je predsa normálne. Robím s počítačmi roky, ale siete niekedy dokážu prekvapiť a potrápiť, no...CCcleaner samozrejne, ani žiadne iné boosty a čističe zo zásady nepoužívam. Registre sú v pôvodonom stave, mimo zaostrenia úvodnej tapety a zapnutia defaltného zobrazenia obrázkov cez Windows photo viewer, na ktorý som zvyknutý. Zapnuté ručne v registroch . K Malvarebytes som sa už vyjadril vyššie.V počítačoch nieje žiaden pofidérny soft nainštalovaný. Internet ide rýchlosťou, ktorú mám zaplatenú /30 mega, na to ten routrik stačí/. Čo má rýchlosť netu spoločné s prenosom po Lan medzi dvoma PC?Pripojenie je cez wifi, ale po kábli je v pláne. Skúsil som po kábli cez router, ako som písal vyššie, výsledok rovnaký. DIrect PC PC to ide rýchlo. Skúšané dva routre.

tak este moze byt vadny niektory z tych 2 kablov, aj ked je velmi mala sanca. Vravim ti.. kup 1Gbit switch..

Oba sú ok. Oba som skúsil aj na direct pripojenie PC-PC a rýchlosti sú v poriadku. Router ma štyri porty LAN, skúšané všetky. Myslím, že bude nejaká zrada vo win 10.

ako moze byt zrada vo win10, ked ti ten win10 kopiruje v poriadku po odpojeni od routra?? Win10 nevie ci je v ceste router alebo nieje, ze tomu prisposobi rychlost.

To práve neviem, kedže sa po aktualizáciách stávali ľuďom kadejaké veci. Ja som však žiaden problém doteraz neregistroval, mimo toho vyššie popísaného...

Nejaká zrada v nastavení zdieľania, prípadne nastavení sieťovky.. jedno či wifi, či lan.

Tak kde máš tedy problém..???To, že se o počítače staráš sám, to je chvályhodné a tak to má být.. A rovněž tak je fajn, že do systému neinstaluješ čistítka a tunítka všeho druhu.. Pokud jsem tě nějak urazil, nemyslel jsem to nijak zle, napsal jsem to spíše obecně .. takže nic osobního.. Takže co tam přenášíš mezi těmi PC , objem dat a jakým způsobem..??? Předpokládám, že máš využíváš sdílení. Teď jsem testoval na ženy počítači kopírovat film(1,72GB) z mého datového HDD disku na její PC do dokumentů.. za pár sekund hotovo.. Zálohování po síti pomocí Clonezilla rovněž no problem.. Třeba jsem vůbec nepochopil ten tvůj problém..

Neurazil som sa, len som to uviedol na pravu mieru Ano používam klasické win zdieľanie, klasickú domácu skupinu, tuším stále "workgroup". Nastavenie nie podnik, ale doma bez domény. Kopírovanie 200 mb dát trvá cca 6-7 minut... V rutri problém nevidím, skúšal som dve rôzne. Linux som ešte možnosť vyskúšať nemal, lebo mi beží niečo, čo by som nerád teraz stopol. Ale tuším linux pristupuje k win cez sambu, ak sa niečo nezmenilo, či sa mýlim. Winy sambu už štandardne nepoužívajú. Povoliť som ju skúsil na oboch. Výsledok bez zmeny.Pripojenie cez vzialenú plochu funguje úplbne bez problému v dobrej kvalite. Stream multimediálneho súboru z jedného pc na druhý beží tiež ok. Tak netuším, kde môže byť zrada. Do reinštalu sa mi nechce, kedže obe PC a ich operačné systémy sú v dobrej kondícii. Akurát mi to nedá pokoj, ak by to šlo, uľahčilo by mi to pár vecí, ale reinštal kvôli tomu v dohľadnej dobe robiť nechce.Asi tak...

samba je len linuxacky nazov pre windows zdielanie, resp. linuxacka verzia win zdielania. Ze si oskusal 2 routre je uplne irelevantne, chod si kupit switch, aj tak ho budes potrebovat, len ho kupis trochu skor, svet sa nezruti. Ale gigovy!!! napr. kovovy zyxel, ked chces turbolacny.

Zyxel GS-108B v3

Ok, tak v plane to bude, kvoli tej planovanej optike. Ale to je este par mesiacov cas. Dovtedy musim natahat kable napevno v prvom rade.

Samba se používá běžně ve Windows ..i v desítkách..Ve Windows 10 domácí skupinu nenajdeš.. tahle dětská blbost byla ve Win 7Jak už jsem psal.. ze sdíleného HDD zkopírovaný film o velikosti 1.7GB za pár sekund v druhém PC. Oba PC kabelem na switchi za routerem Mikrotik, který je v předsíni.. Ten switch je obyčejný levný D-Link, 1GB LAN porty.. Mikrotik je připojen do 1GB portu na routeru Hawei(ONT - optika) od ISP .. tarif 100/ 100 Zkopírovat(přenést) soubor o velikosti 200MB na druhý PC ze sdílené složky toho prvního PC trvá 6-7 minut.. ??? To už je lepší soubor zkopírovat na flešku, poté flešku připojit k druhému PC a zkopírovat do vybraného cíle....

Veď práve, preto som tie dva PC nazdieľal, len na veci do školy pre syna. Proste niekedy potrebujem pretiahnut trochu dat od neho k sebe a naopak. Práve tou fleškou som to riešiť nechcel. Ak treba na jeho pc niečo riešit, pripojim sa cez vzdialenú plochu a to ide v pohode, ak som lenivý prejsť na druhú stranu domu Preto je mi záhadou, prečo nebeží to kopírovanie naprieč zdieľanými zložkami. Tak ono win ma stále v systéme to nastavenie pre podniky "doménu" a klasické zdieľanie doma, viď záložka systém. A pracovná skupina sa stále volá "workgroup". Jedenčas to tušim volali "home...niečo" neviem či už vo win 7, či až v 8čke. V starších winoch to tiež bola "workgroup" Nevadí, budem skúmať ďalej čím to je ta rýchlosť - pomalosť...

Jaké systémy jsou na obou PC.. Jsou to oba notebooky..???Sdílení je snadné a nemusíš používat vzdálenou plochu.. Žena je na počítači, sleduje nějaký a film a já se jí můžu hrabat v dokumentech ze svého PC. Chce to jen, aby oba počítače měly zaheslovaný účet do Windows.. a nastavit sdílení složek v Users.. + karta zabezpečení, povolit everyone, čtení spuštění.. případně plné řízení, pokud víš, co děláš.. na síťové kartě IPv4 /záložka WINS / povolit NetBios..

everyone? snad nie..

A proč ne..???Počítače jsou zaheslované.. nevidím v tom žádný problém..

tak asi ked nieco nazdielas pre kazdeho, tak sa tam dostane.. kazdy?

pre vsetkych.... vsetci je viac hodiace sa slovo

Tak ne.. opravdu to nemusí být upraveno pro Everyone.. Teď jsem to kontroloval.. .. už jsem asi unavenej..

Tak on by se tam nedostal každý, pokud nezná přihlašovací údaje do Windows.

imho ano, preto to tam je.

Systemy som už písal, W10 1909, oba sú stolové PC. Vzdialenú plochu používam, iba v prípade potreby konfigurácie systéme na druhom pc, ak sa m tam nechce isť fyzicky, prípadne pri učení ak som doma, rád si pozriem online hodinu. Zdieľanie mám samozrjme nastavené, akurát bez hesla, nastavené konkrétne zložky. Normálne nazdiľané ib pre nás, ale ani nastavenie "everyone" nemá vplyv na rýchlosť kopírovania medzi zdieľanými zložkami. Net Bios ale povolený tuším nemám, aktuálne nastavenie "wins" je predvolené. Dalsie možnosti pre netbios sú "zakázať", alebo "povoliť nad protokolom TCP/IP"

Inak k tomu internetu: Aktuálne: ping na isp: 4 ms, down: 28,78 Mbps, up: 5,17 Mbps. Ide ako má, pripojenie na dedine, vzduchom /anténa - klient na streche, lan kábel k routru s wifi a ďalej už vieme/. Isp: Antik sk. Tohto roku nám bude ťahať gigabit optiku, tak výmenu infraštruktúry doma plánujem až potom. Doteraz to stačilo, ako je.

Zásadní otázka.jaké soubory se kopírují? Je to x- malých nebo jeden velký?Popravdě rychlost je potřeba otestovat na jednom velkém souboru.Navíc také záleží jestli ty PC mají klasický nebo SSD disk a obecně jak je na tom systém těch PC.

Standardne malé, word, excel a point + nejake jpegy atd... Ale samo som skúšal aj veˇký súbor, fim. Rýchlosť stále nestúpla nad tých 300 kbps +- Zaujímavé je, že stream toho istého filmu beží v pohode. V oboch PC systémový disk ssd nvme. Systémy v dobrej kondícii, nezasvinené, cca rok staré, W10 1909 aktualizované.

Není to náhodou mnohem lepší, když jeden z těch počítačů připojíš k routeru kabelem a necháš na wifi jen druhý?

Tak túto kombináciu ma nenapadlo vyskúšať... zajtra možno skúsim.

sorry, omylem minus misto plus

Nejlepší je kabelem oba počítače.. Wifi je sračka májová.. Co by to přineslo, když bude jeden na Wifi.. ??? Nepřinese to vůbec nic..

cituji: "Co by to přineslo, když bude jeden na Wifi.. ??? Nepřinese to vůbec nic.."to si delas pr..l nebo to myslis vazne? vis vubec, jak funguje wifi? evidentne ne...

Ne, prdel si opravdu nedělám.. Wifi je prostě sračka.. tečka.. Tak mi tedy vysvětli jak funguje Wifi, IT studente.. Tuším, že Wifi lepší než kabel, že..??? Tak si koupím sračkovitej notebook a nudu happy z tý posraný Wifi..

Tak jasne, že kábel je záruka stability, ale neviem si predstaviť prísť domov a pripojiť mobil - tablet k nabíjačke a lan káblu A pokiaľ to funguje tam, nevidím dôvod, aby to nefungovalo u PC, keď pásmo nemám zarušené. Bohužiaľ dnes sa v každej domácnosti mimo PC pripájajú k sieti aj mobily, hodinky, chytré veci a v neposlednej rade noťas si do posletele tiež nebudeš ťahať na kábli. To je iba príklad, netvrdím, že to tak robím sám. U nás máš dva stolné PC, jeden noťas v šuflíku, dve satelitné stb a tri mobily štandardne pripojené na sieť. Počas testu prenosu na sieti nebolo nič iné aktívne pripojene, len tie dve stolové PC:

studente Já studoval IT na matfyzu skoro před třiceti lety... A doteď mně to velice slušně živí, ale student už rozhodně nejsem.Ty ale zřejmě naopak ani neumíš pochopit psaný text, reagoval jsem na to, když jsi tvrdil - cituji znovu: "Co by to přineslo, když bude jeden na Wifi.. ??? Nepřinese to vůbec nic.." Kdybys totiž znal takové naprosté základy, tak bys věděl, že se přenos určitě zrychlí, když nebude muset wifiAP komunikovat najednou se dvěma WiFi klienty (mezi kterými se navíc kopíruje), ale jen s jedním. Ale to ty se svým IQ samozřejmě nemůžeš pochopit.Jinak kabel je samozřejmě kabel, ale na to jsem nereagoval.

Máš v některém z těch PC dva disky? Pokud ano, jak rychle probíhá kopírování z disku na disk?

Co ma komunikacia diskov v pc a komunikaciou cez lan. Jasne ze su v kazdom z nich min. dva disky, ssd a datovy. Interna komunikacia je limitovana len rychlostami tych diskov a sata, nvme portami. Tam problem nie je.

Ok, měj se. ☺

Normalna vec, ten wifi router nestíha po vzduchu, pripoj doňho kablom obidve pc a spusti kopírovanie.

Tohle přeci udělal.. a je to prd platný.. Oba počítače jsou prý stolní PC..

Skusane pripojenie aj kablom, aj druhy router, aj vymena wifi klientov v pocitacoch. Bezo zmeny...

Chcelo by to nejaky napad, co kde v siety prenastavit, pripadne v adapteroch. Ten net-bios spominany vyssie som skusal a tiez ziadna vyrazna zzmena.

ja som ti uz 3x pisal co to chce, tak nevypisuj tu, zdvihni rit a chod si kupit ten switch.

Nejdem Kabel pohodeny na zemi nenecham a na zakablovanie poctive tedko neni cas. Poriesi sa az s optikou. Aj tak by som rad prisiel na pricinu...

Napadají mě dvě možnosti, čím by to mohlo být. Špatně/nekompatibilně nastavené speed a duplex. Obvykle se projeví při vyšší zátěži chybama kontrolních součtů (CRC) na médiu. To by ale nevysvětlovalo WiFi, kde speed se řeší jinak a duplex je z podstaty half. System MTU nesmyslně nastavené. Malé pakety jako je RDP s tím problém mít nebudou, ale kopírování souborů chce využít maximum, a ono to někde drhne. Vyzkoušení pomocí jiného file transfer protokolu by dávalo smysl. Jsou i třeba FTP servery co se neinstalují, jen se spustí a nastaví se základní věci. 10minut práce i se stažením.

Vyskusam, diky...

Kdysi jsme rešili pomalé připojení k windows serveru - pomohlo vypnout window Auto-tuning. Zkusil bych, zda by nepoimohlo vypnutí:netsh int tcp set global autotuninglevel=disabledhttps://www.thewindowsclub.com/window-auto-tuning-in-win...

Na toto som už kdesi na googli natrafil, mám to vypnuté.

Měl jsem podobný problém, dlouhodobě. Několik lidí mi nedovedlo pomoci mnoha radami a pokusy. Až jeden síťař, nenašel sice příčinu, ale našel nápravu: propojit co nejvíc zařízení kabelem, router nechat jen routovat a na něm DHCP (tedy má zapojen jen jeden kabel "do světa" a jeden "domů", co nejvíc zařízením dát pevnou IP, zařízení připojit do switche (ne do "routeru"), na všech zařízeních DNS flush a vypnutí "zbytečných" protokolů. A už mi to 2 roky jede rychle jak uvnitř, tak i do světa. A to i přes přidání dalšího switche gigabit (a vnitřní rychlost zase vyskočila) a 2 dalších AP/wifi. První switch 3com Office connect8, druhý Tplink TL-sg105. Netvrdím, že to je i tvůj případ, ale pro mě to byl skoro zázrak, po tom dlouhém utrpení.

Zakablovaniu sa budem venovat neskor, switch aj vymena routra je v plane. Zhodou okolnosti oba PC maju pridelenu trvalu pevnu IP. Kazdopadne diky za postreh.