» Poradna » Počítačové sítě

Pomalé kopírování do NAS, ale ne z NAS

Zdravím, mám NAS značky Zyxel (typ 320s) s tím, že do PC ho mám připojené přímo přes ethernetový kabel. Vše fungovalo naprosto v pořádku, ale najednou a doslova zničehonic extrémně kolísá rychlost kopírování do NAS (při kopírování větších souborů se někdy dokonce odpojí). Pokud ale kopíruji z NAS, tak je rychlost stabilní a vysoká. Zkoušel jsem vyměnit kabel, připojit NAS (kabelově) do routeru a router do PC, otestoval jsem i jiná PC, problém přetrval. Také jsem otestoval připojení externího HDD do NAS a na něj probíhá kopírování vysokou rychlostí. Absolutně netuším, kde by mohl být problém, netušíte někdo, kde by mohl být zakopán pes?

Odpovědi na otázku

Otestovat disky v NASu, pokud budou v pořádku, bude závada nejspíš ve vlastním systému NAS.