» Poradna » Web a internet

Pomalá WiFi

Dobrý den,doma mám dvě wifiny. Jednu 3 roky starou https://www.czc.cz/edimax-br-6428ns-v3/17124... druhou 1 měsíc starou. https://www.electroworld.cz/tp-link-archer-c20-wifi-r... Když aktualizuju aplikace přes starou WiFi, maximálně pustí 477 K/s. Když aktualizuju přes novou WiFi, pustí i 2,7 M/s. V čem je problém ?

Odpovědi na otázku

Pokud neni rana primo v tom edimaxu, tak to muze bit jeho umistenim vuci klientovy a pak samo tim ze jede na nevhodnem kanale, ideal je pokud nekoliduje s jinou wifi siti, coz kolikrat nejde, takze se zvoli kanal kde je nejmensi signal, pokud ani to nepomuze, tak holt zmena wifi draftu v tomto poradi n, g, b. Podobne problemy jsou v bytovkach a bytovych domech, nekde na dedine, kde mas dva sousedy to tak bezne neni a da se cekat ze te chrani pocet zdi a vzdalenost.Ovsem na nejakou smysluplnou odpoved to chce zatizit poradne kopirovanim po lokalni siti, na tom poznas jak se ti ta tva wifi vlastne chova a to same i po kabelu.Edimax neni nic extra, tp je asi lepsi, taky je to holt o cenach.https://www.metageek.com/products/inssider/free/ ti ukaze co lita okolo tveho notesu pripadne si na telefon stahni soft na wifi, je jich sposta a delaj defakto to same.Pokud naznas ze to je v haji, tak si jako druhou wifi za dokriti kup levne mikrotik ap v 2.4g, zakladni nastaveni neni slozite a normalni rychlosti internetu zvladne a to same plati pro prehravani filmu po siti, jen to nebude na caste prenos velkych obemu dat po lokalni siti.

Obě fungují pomaleji, než by měly. Rychlost by měla dosahovat až 22Mb/s, pochopitelně vůči zařízení ve vnitřní síti.Nenapsal jsi nic o nastavení wifin, kanálech, rušení, prostředí, jak to měříš.