» Poradna » Počítačové sítě

Pomalá WiFi

Dobrý den, mám router TP-LINK TL-WR841N. Do minulého týdne jsem měl výsledky z testu měření internetu přes WiFi kolem 60/60 a pak mi to najednou začalo jít tak, že mám kolikrát ani ne 2/2 a nezvládá to ani videa na YouTubu v 480p. Na PC přes kabel z routeru to běží furt 95/95. Děkuji moc za odpověď. Budu moc rád za každou pomoc.

Odpovědi na otázku

Restart wifi-routeru (odpojení od elektřiny) jsi zkoušel?Změnu kanálu, na kterém vysílá wifi-router, jsi zkoušel? Možná se přeladil na kanál 12, který tvůj počítač nepodporuje a chytáš jenom nějaké přeslechy. Nebo si soused pořídil nové wifi-zařízení a ruší tě.

Text neobsahuje otázku tak na co odpovědět ?-test připojení musíte si udělat Vy -kontrolu nastavení si musíte udělat Vy-scan okolních WiFi si musíte udělat Vy-preladit na jiný kanál si musíte udělat Vy.....

Já osobně bych vyzkoušel:1. -jako první restart router (už se mi stalo že se zasukoval (hlavně s alternativním FW))2. -nainstalovat buď na pc s wifi, nebo na telefon nějaký wifi analyzér a podívat se, jestli si někdo nenastavil stejný kanál jako ty2.1 - změna kanálu3. - nový FW (pokud je)4. - jako nouzové řešení bych vyzkoušel zvednout výkon (pokud není na maximum