Pomalá rychlost zápisu USB disk Samsung S2 Portable 640GB

Zdravím všechny,

obracím se Vás s prosbou o radu. Mám USB disk Samsung S2 Portable 640GB. Pokud je zformátovaný, tak rychlost zápisu je v pořádku a pohybuje se kolem 20MB/s. Pokud je však na něm uloženo např. 80GB, počáteční rychlost zápisu se rapidně sníží např. na 200kb/s, někdy i 30kb/s.
Poradíte mi prosím, co s tím? Už mi došly nápady.

Děkuji

Karel

Odpovědi na otázku

Tuším jde o disk USB 2.0, to i ta počáteční (při zaplnění taky, HDD je rychlejší než USB 2.0 všude na plotně) rychlost musí být mezi 27 - 32 MB/s, jinak je něco špatně. Projeď disk HDTune, myslím povrch disku, takto pomalu to jet nemůže v žádném případě.

Disk jsem zkontroloval pomocí HDTune. Přikládám obr.

http://www.edisk.cz/stahni/75588/HDTune_Bench... ...

Další rady? :)

Výpis S.M.A.R.T. (Health), test povrchu (ne quick mód).

Tak jsem to projel pomalým testem a nic.

http://www.edisk.cz/stahni/21016/HDTune_Healt... ...

Další nápady?

Pokud jsem něco udělal špatně, povídejte :)

Budeš to muset dán jinam, na edisku jsem už nebyl roky, a nyní umožňují stáhnout "gratis" (lakomci) jen soubor denně, sorry.

dát ... oprava dokončena

Už jsem to (gratis) obešel to omezení edisku, jak to že ve výpisu nic není, vypadat to má takto:
http://www.imagebam.com/image/cc21fc182217778...
rychlý scan, abych se nezdržoval, ty musíš použít bez rychlého módu:
http://www.imagebam.com/image/c1a49f184396207...
externí již ochozený disk (stále však bez chybných sektorů), hloubkový scan:
http://www.imagebam.com/image/ae7175184396202...

Tak ještě jednou :) Rychlost přenosu disku při zaplnění cca 80GB dat a kopírování jednoho souboru po chvíli padla až na krizových 200kb/s, jak jsem psal nahoře :) Teď je disk z formátovaný na NTFS a projel jsem ho pomocí HDTune. Scan BEZ rychlého módu jsem dělal přes noc a přikládám screen, ale nic to neukázalo. A ve výpisu, pokud se dobře chápeme, nevidím nic. Výpis mám pouze i vnitřního disku samotného PC. :) Po z formátování se to zlepšilo, ovšem opět padá rychlost na cca kolem 2000kb/s při kopírování jednoho souboru. (rychlost klesá kolem 70% kopírování). Přikládám video

http://leteckaposta.cz/233534999...

Připojil jsem USB 2.0 zálohu, a zde je kousek kopírování (animace GIF), nikdy to neklesne pod 30 MB/s i kdyby to jelo celých 18 minut: http://www.imagebam.com/image/804a56184434418...
Dodatek: Rychlost tam je stejná, jen nejprve sys načítá extrémě rychle do RAM a na USB se to dopíše postupně. Není tam ten problém, že to sice píše pomalou rychlost ale celkový čas na přenos je stejný, jako kdyby to jelo po celou dobu průměrnou rychlostí? Jak to vypadá při směru kopírování do PC, tam by neměly být výchylky, neb sys k ext. HDD rychleji nemůže. Pak také záleží v jaké kondici je int. HDD.

Při čtení z usb disku je to v poho. Problém opravdu nastal při zápisu a částečně zaplněném disku. Rychlost klesla i na těch rekordních 30kb/s a doba kopírování byla mnohem delší, než při normálním stavu. V principu neřeším pomalou rychlost.. řeším dobu, za kterou to kopíruje a ta byla závratná....

Tohle prostě nejvíc připomíná, když je povrch disku (zdroje nebo USB) již opotřebován a hlavičky se musí vyhýbat přemapovaným sektorům, ovšem to by zase brzdilo i při kopírování do PC. Najdi soft, co uvidí plochu toho disku, HDTune 4.60 a 5 to umí, ale na netu jich asi bude víc a gratis. Fragmentací to asi nebude, když jsi měnil souborový formát. Dlouhé kopírování a takové padání rychlosti neměli ani staré ATA disky v PIO módu.

Stáhl jsem nový HDTune 4.6 a je lepší, než ta verze 255. Posílám požadovaný výpis.

http://leteckaposta.cz/619889599...

Hm, tak C5 jeden sledovaný sektor s možností přemapování není nic zvláštního, a když k tomu dojde bude nahrazen záložním, C7 je chyba v přenosovém rozhraní, ovšem také to nebude vzhledem k počtu chyb problém. Důvod já vidím v 0B to je poškození mechanismu disku (opotřebení?, závada?) kdy disk vyžaduje opakovanou kalibraci k přístupu k datům, jinak je nenačte a to bude mít vliv na snížení rychlosti datových operací. S tím se však nedá nic dělat, pokud je disk v záruce tak ta (s tímto výpisem HDTune), nebo nový disk.

Ok, díky za rady! :) V záruce je, jen jsem si chtěl být jistý, s čím tam pujdu. Nebyl jsem si jistý, že jim to bude dělat hned to, co mně... aby jim to náhodou šlo, když bude disk zformátovaný a nevrátili mi ho, že je v cajku.

Tak díky..

měj se

to je tim že to je firemní disk, kde je to originál Samsung, tam se to pak zpomaluje záměrně aby to nehlučelo a dlouho vydrželo,
kdybyste si koupil jen ten Samsung 640 GB 2,5" 5400 rpm a koupil k tomu vlastní rámeček (box) 2.5 na sata disky, tak by to vypadalo elegantněji (Evolve, LCPower, nebo nejlevnější MSI) a navíc by to šlo pořád rychlostí těch 32 MB/s kolik je maximum přes USB2.0, rovněž by se dalo eSATA nebo USB 3 použít, kde by to šlo tak 100 MB/s

další věcí je optimalizace pro zápis nebo fragmentace, tak to defregmentujte přes nějaký lepší nástro
(O & O defrag) a snad se to aspoň trochu zlepší

Bavím se. 200 kB/s mu to jede proto, že je to "firemní disk" a aby dlouho vydržel? HDD se bohužel musí točit vždy (a hlavičky neustále provádějí obnovu a korekci dat), ne jen když se něco kopíruje, hihihi

firemní disk = originál stock Samsung (obal + ten skutečný disk uvnitř)

Disk je formatovany na NTFS a v device manageru je nastavena optimalizace na vykon (a nikoliv na fast removal)?

MP

A jaký má toto vliv na 200 kB/s, to nemůže být žádným nastavením, i USB 1.1 posílá data rychleji.

Az odpovis na mou dobre minenou otazku rad ti odpovim i ja. JInak se nehneme.

Dik za pochopeni

MP

promiň za zpožko :) Disk je na NTFS po důkladném formátu a optimalizaci výkonu jsem zkoušel taky.. nepomohlo..

Jakym programem kopirujes? Neni na disku mnoho (tisice) malych souboru?

MP

Používám TotalCommander... problém je i po formátování. Sice je to lepší, ale stejně. HDTune našel nějaký chyby poškození, takže pujde na reklamaci