» Poradna » Web a internet

Pomalá rýchlosť Internetu problém

Ahojte, mám problém s rýchlosťou internetu na svojom PC.Platím si prémiový internet 600Mbit download a na mojom PC ide cca 300MbitZistil som že sa jedná o problém OS Windows10. Otestoval som rýchlosť na notebooku tiež Win10 a káblom a rýchlosť bola 605Mbit tak som skúsil do môjho PC dát USB s LIVE LINUX aby som zistil či sa jedná o hardware problém alebo software a cez linux mi nameralo 602Mbit tak 100% je problém software systému.Nejaký rady čo by som mohol skúsiť spraviť okrem reinštalácie ?

Odpovědi na otázku

Zkusit jiný ovladač LAN. Zkusit vypnout na chvíli všechny antiviry, cleanery a jiné vychytávky.

Sice chápu že máš jen 1/2 rychlost...Ale 300Mb/s je pro tebe málo? :DNaše 5ti členná rodina si vystačí s 20Mb/s a to ikdyž jsem live na YT, mů taťka si pouští zprávy na ct24.cz, moje mamka hledá něco... a moje sestra se dívá na freefilm.to (vše HD nebo FHD)XD

Ale podíval bych se na Firewall, jestly ti to nějak neomezuje...

Platím si premiový internet tak asi tu rýchlosť chcem využivať nadalej :) jedna vec je pozerať youtube a druhá vec je stahovať 100 GB dáta

Len zo zvedavosti - Telekom optika? Ak áno, aký je reálny uplink (na webe nie sú aktuálne údaje)?

+ zmenit v nastaveni Link Speed & Duplex changed from "auto-negotiate" na maximum co pujdeObcas je to omezeny na polovic realneho tarifu a nemusi jit zrovna o 600Mbit protoze MS vi co uzivatel potrebuje..

Mohol by si napísať ako si to meral? A čím, akým programom?

speedtest net... problém mám iba posledné 3 mesiace pred tím som rýchlosť dosahoval akú som mal

V tehle rychlostech tyhle sluzby meri jak se jim zachce. Zkousel jste to i necim, co takovou rychlost zmerit opravdu dokaze (typu downloadu ze zaruceneho vysokorychlostniho zdroje apod.)?A jaky HW je vlastne v ceste?

Pokud stejny kabel pichnuty do NB nameri pokazdy 600Mbit a po prepojeni kabelu do PC jen pulku, tak to je v nastaveni windows nebo ovladacema

Nebo to proste byla nahoda. Ale obecne mate recht.

Problém sa mi podarilo vyriešiť kompletným odinštalovaním driverov ku čipsetu a sietovej karte a nainštalovanie najnovšej verzie. Teraz opakovanie mi nameria 640Mbit :) takže super :)PS: Ďakujem všetkým za rady