Pomalá reakcia USB 3 Flash disku v externom radiči (PCIe) - cca. 1-5 sekúnd

Ahoj,mám základnú dosku Intel cca. 3 ročnú, kúpil som si PCIe kartu - radič AXAGO PCEU-232 (mám najnovší driver 1.80A - http://axago.eu/cz/servis-a-podpora/ovlad... ) a USB 3 *kľúčik* Supersonic MAGNUM 64GB.Problém je keď pristupujem k súborom, napr. prechádzanie adresárov sa občas *zasekne*, zatuhne cca. na 1-5 sekúnd. Dosť často. V USB 2.0 porte kľúč reaguje okamžite.Prosím o radu, v čom to môže byť. Niečo v BIOS-e?, upgrade Bios-u základnej dosky?Díky za všetky rady.

Odpovědi na otázku

Ešte pridávam, kopírovanie z/na tento kľúč mi funguje dobre, cca. 55-62MB/s. Teda keď sa to rozbehne už to ide.Nemôže byť niečo vypnuté v samotnom Windows 7, 32bit, SK ?

Zkusil bych, zda se to bude chovat stejne, vlozite-li radic do jineho PCIe slotu.

Na 90% je to ovladacom. Aka sanca je, ze vyrobca opravi ovladac, ked bude karta na trhu mozno ani nie pol roka ?Mozes skusit zmerat teplotu na cipe tej dosky, pretoze specifikacia hovori, ze prevadzkova teplota je od 0 do 40 st.Celsia. Mimo specifikacie obycajne nebyva funkcnost zarucena..

Čo sa týka ovládača, najskôr som mal verziu 1.50B z originálneho CD, pri kúpe. Samozrejme ako prvú vec ma napadlo stiahnúť poslednú verziu, t.j. 1.80A. Ale s opravami tých chýb to je pravda... súhlas.Teda rovnaké správanie s oboma verziami drivera - 1.50B aj 1.80A.Skúsim ten iný PCIe slot.

Flashka je formatovana na NTFS a optimalizovana pro vykon?MP

Nie. Od kúpy používa FAT32. Inak mám asi 7 USB 2.0 a tam je práve FAT32 rýchlejší r/w cca. o 20% ako u NTFS. Používam aj eFAT, ktorý mi vyhovuje najviac - veľké súbory + najrýchlejší zápis+čítanie (veľa krát overené).Ako sa nastavuje optimalizácia pre výkon?

V device manageruMP